Na FB Ultras Sigma můžete nalézt výzvu kotelníků k utkání s ostravským Baníkem, ve kterém půjde oběma týmům o krk.

banik_bojkot
Jak se tam můžete dočíst, skalní fanoušci vyzývají k bojkotu utkání všechny lidi, kteří se setkávají v Sektoru S a věrně podporují náš klub, a to ze dvou hlavních příčin: Dlouhodobým je prodej lístků na jméno, který naprosto nic neřeší, ale krásně zní v médiích. O tomhle už jste si mohli všichni načíst stohy článků, a i olomoučtí fanoušci proti tomu mnohokrát protestovali.

Podstatnějším, a také nakonec hlavním, důvodem však byl průběh posledního utkání na Slovácku. A především to, jak se vedení Sigmy postavilo ke svým fanouškům. Dalo by se mluvit jmenovitě o lidech, kteří za celou událostí stojí, ale bohužel naše informace nelze ověřit, proto si konkrétní jméno necháme pro sebe. Ale koneckonců všichni víme, která jména ve vedení figurují, a tak si může každý konkrétní jméno domyslet. Ale nyní již pojďme k popisu situace:

Jak se „bohužel“ stává na našich stadionech tradicí, opět se skandovalo proti vedení svazu a konkrétně proti Mírovi Peltovi. Příčinu asi každý návštěvník stadionu zná, ale pro jistotu. Míra „Čestný a Slušný“ Pelta se rozhodl, že vystrnadí ze stadionu sprostá slova a vulgarity, což by zcela jistě byl záslužný počin, pokud by byl reálný. Emoce a občas nějaké to sprosté slovo k fotbalu a obecně ke sportu patří. Nebo snad máte pocit, že v častokrát zmiňované Anglii se skanduje jen slušně? Ne, máte pravdu, není tomu tak. Na různých video-serverech jistě každý naleznete spoustu příkladů. Ale právě tohle se teď hojně pokutuje a to je začátek problému ze Slovácka.

Zhruba ve 35.minutě jsou vyvedeni 2 náhodně vybraní fanoušci Sigmy (snad jen dodáme, že vybraní tak, aby nebylo moc vidět, že jsou vyváděni). Z komunikace mezi samotnými olomouckými sekuriťáky se dozvídáme, že to je nařízení vedení klubu, (a zřejmě i konkrétního člověka) aby náhodou Sigma nedostala pokutu za výše popsané. To se však nelíbí většině osazenstva sektoru, a tak se stahují vlajky a míří se ven. Tam už však do rozjitřené nálady opět vstupují sekuriťáci a různě „pomáhají“ lidem ze schodů, bojují s fanoušky, atd. Konečným výsledkem celé „hurá akce“ je zásah policie v sektoru, který zřejmě ani nebyl potřeba, a který je pouze ospravedlněním nákladů na jejich nasazení. Na Slovácku jsem byl poněkolikáté, dokonce i při prvním utkání, ještě na Širůchu jsem byl, ale tolik policie jsem ještě neviděl. (podle neoficiálních údajů bylo na zápase kolem 100 těžkooděnců na 100 normálních fanoušků). Nakonec i přes naší snahu podpořit hráče v těžkém boji nám to nebylo umožněno, a i hráči nakonec všechny body ztratili, to už se však událo za absence jak domácích, tak našich fanoušků.

banik_bojkot3

Konečným výsledkem sobotního extempore je zvětšení příkopu mezi vedením a fanoušky, který vyústí ve snížení podpory pro utkání s Baníkem pro SK Sigma Olomouc. Záměrně píšeme SK Sigma Olomouc, a ne hráče, protože ty určitě chceme nějakým způsobem podpořit. O tom, jak to uděláme, Vás budeme jistě informovat i zde, či na našem FB Sigmaolomouc.cz. Všechny, kteří by chtěli podpořit naší věc vyzýváme, aby si taktéž nekupovali lístky na pondělní utkání, a přidali se k nám, neboť pohár trpělivosti s vedením SK Sigma Olomouc pomalu přetéká…

bojkot_banik2

Závěrem si určitě přečtěte „slušná“ slova Míry Pelty, která se tak vehementně snaží vymýtit ze stadionů:

Pelta volal Horníkovi 1. února 2004 ve 13.57 hodin a byl rozčilený, jak Kotrba popisoval své „trenérské umění“ v časopise Hattrick.

Pelta: „Ty vole, já bych mu (Kotrbovi – pozn. red.) nejradši řekl: ty č…ku, tys přišel do Sparty, měli jsme náskok, vole, na jaře jsme se klepali, vole, všechno bylo cinklý, vole, jinak byl konec, nevyhráli jste ani jedinej zápas, ani s Hradcem to nešlo. Jo, tragédie, ostuda, blamáž, ty vole, čempions lík (Champions league, česky Liga mistrů – pozn. red.), kvalifikace. Tak si na to vzpomeň, jak jsme postoupili, ty č…ku.“

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/pelta-v-odposlechu-vsechno-bylo-cinkly-dyw-/fotbal.aspx?c=A050517_175540_fotbal_ber

Podobné články

One thought on “Vyjádření Ultras k zápasu s Baníkem

  1. Držím vám palce, ať se vám váš bojkot vyvede a ať se k vám přidá i co nejvíce „běžných diváků“, což určitě nebude jednoduché…vím o čem mluvím, náš sektor taky nebude úplně prázdný.

Comments are closed.