Před nadcházejícím zápasem, který se odehraje v sobotu na Slovácku, jsme pro vás krátce vyzpovídali kmenového hráče Sigmy, který je u našeho soupeře na hostování – Jakuba Petra.

1.   Jak moc se těšíte na sobotní zápas? Půjde o derby, po dlouhé době nastoupí Slovácko v roli favorita. Probíhalo nějaké hecování s bývalými spoluhráči?
Těším se hodně, budu hrát proti svému klubu, kde mám vlastně smlouvu. Ale žádné hecování ještě neproběhlo a asi ani neproběhne. Určitě kluci mají svých starostí dost, jinak by to hecování vypadalo, kdyby byly oba kluby ve větším klidu.

2.   Jak vzpomínáte na své působení v olomoucké Sigmě?
V Sigmě jsem vlastně strávil celou svou kariéru. Od přípravky, přes žáky, dorost, až do ligového áčka. Takže na Olomouc vzpomínám jenom v dobrém. Vždycky, když jsem měl nějaký problém, tak mi tam lidi pomohli, takže nemůžu proti Olomouci říct jediného křivého slova.

3.   Co vám Sigma dala, a co naopak vzala?
Myslím, že to navazuje na tu předchozí otázku. Nemůžu říct, že by mi Sigma něco vzala. Naopak všechno mi dala. Naučila mě hrát fotbal a dala mi příležitost nakouknout do ligového fotbalu.

4.   Jak byste srovnal fotbalové zázemí a kvalitu kádru Slovácka a Sigmy?
V globále je to hodně podobné. Slovácko je možná o něco menší klub, který je rodinnějšího typu. Kvalita kádrů a jeho složení je taky velmi podobná. Oba kluby staví na vlastních odchovancích, kteří jsou doplňováni zkušenými hráči. U Olomouce je to možná ještě o něco víc, protože tam je to vyloženě filozofie klubu stavět na mladých a doplnit to zkušeností.

5.   Jak to zatím vypadá s vaším hostováním?
Já mám v Olomouci platnou smlouvu, a ve Slovácku hostování do konce sezony. Uvidím, co bude po sezoně, jestli budou nějaká jednání a jak dopadnou. Je předčasné o tom nyní spekulovat.

6.   Můžete prozradit, jak probíhal váš odchod ze Sigmy? Vzpomínáte na něj ve zlém, nebo spíše neutrálně?
Není důvod, aby probíhal ve zlém. Byl jsem v kádru áčka již šestým rokem, měl jsem nějaké zranění a cítil jsem, že by mohl pomoct nějaký impuls. Byly tam nějaké nabídky, které nevyšly. Pak se ozvalo Slovácko a já jsem rád, že tady můžu hrát. Navíc to mám kousek domů.

7.   Jak se díváte na současné výkony Sigmy? Je podle vás její aktuální umístění úměrné kvalitě kádru?
Není to v žádném případě příjemný pohled. Sigma má lepší kádr než jaké momentálně předvádí výkony a jaké je umístění klubu v ligové tabulce. Myslím si, že už je to hodně o psychice, ale věřím, že se Olomouc nakonec v pohodě zachrání.

8.   Jaký zápas v neděli očekáváte?
Bude to asi nervózní, protože Olomouc přijede pro nějaké body. My můžeme hrát v relativním klidu, ale ne v takovém, jako jsme hráli druhý poločas v Liberci…

9.   Co byste vzkázal fanouškům, kteří v sobotu přijdou na stadion? Jak těm domácím, tak především Olomouckým?
Aby hlavně přišli. Je to moravské derby, tak doufám, že přijde hodně diváků a utkání bude mít z obou stran dobrou atmosféru. My na hřišti snad fanoušky potěšíme dobrým fotbalem.

Podobné články