23 Výjezd na baník pro ultrasáky začal už týden dopředu když se při oslavě 10 let od zapálení Severu, natáčí pozvánka na Baník a zároveň se připravuje transparent pro hráče. Neočekáváme od těchto akcí zázraky, ale určitě je to lepší než sedět v hospodě a nadávat na poměry, případně pro jistotu nedělat vůbec nic. Jak je v nejednom táboru zvykem a jak si můžete různě na fb a diskusích přečíst.

Nakonec nás autobusem z Olomouce vyráží 41 a doufáme, že se přidají ještě další fanoušci auty případně vlakem. Což se v Ostravě následně naplňuje. Náš počet se tak ustaluje někde okolo 60-ti. Ani tento počet není 119% fandící a najdou se párkaři. I tak však v naší situaci a v týdnu můžeme s tímto počtem být spokojeni.

V sektoru se presentujeme standardními zástavami – Blázni ze stadionů, Modrobílá garda, Forza Sigma, Daskabáty (ta mimochodem je u Metly k vyzvednutí spolu s dalším obsahem igelitky), Valašské Meziříčí a Hanáci on tour. V druhém poločase také roztahujeme připravené transparenty, které se za žádnou cenu nesměli dostat na stadion. Dostali a byli presentovány v druhém poločase“Ústava ČR > LFA!!! (LFA to je to sdružení na který už máte řvát místo Lébra a Pelty) a „Fotbal není průmysl, fotbal jsou emoce…Ultras Sigma (ten reaguje na politiku LFA, nyní již taktně maskovanou). Poté do konce utkání visí na plotu tribuny. Jinak celé utkání se fandí a přes nízký počet a nezapojení se všech si utkání užíváme.

Co se týče Baníku, tak ten předvádí slabší podprůměr jejich vystoupení po stránce fandění (ale může být ovlivněno akustikou Vítkovického svatostánku), ale opět předvádí proč jsou jedničkou naší Ultras scény. Proměnné choreo vypadalo na fotkách skutečně dobře.

Co říci závěrem? Výjezd se vydařil, za získané peníze bude podpořena i sbírka fanoušků na děti a snad už bude jen lépe.

Ze hry

Hanáci na véjezdě

Chachaři

[wdi_feed id=“22″]

Podobné články