Sigma v posledním zápase soustředění v Turecku v generálce na ligu prohrála s japonským týmem Shonan Bellmare 0:1 a vrátila se domů s bilancí 1-1-1 s vyrovnaným skórem 3:3.

Sestava Sigmy nebyla žádným překvapením, trenér Jílek má evidentně jasno. Na soustředění v Turecku hrála Sigma v této sestavě 2x ze tří zápasů, takže zahajovací sestava proti Jablonci bude nejspíš následující: Buchta – Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek– Pilař, Houska, Kalvach, Plšek , Falta– Nešpor.

A tihle borci se v pátek porvou o životně důležité tři body s velmi nepříjemným soupeřem z Jablonce. Zápas už 20.kola vysílá ČT sport. V těchto mrazech to možná bude pro některé docela lákavá alternativa. Zápas začíná v 18:00 hod.

Nemusím připomínat, že po letech odchodů hráčů Sigmy do Jablonce (Pospíšil, Rossi, Doležal) se nám v týmu objevil jeden ze členů tehdejších jabloneckých „galácticos“ Vít Beneš. Pevně věřím, že vůči němu žádná zášť mezi olomouckými fanoušky neexistuje, není důvod. Všechny výše uvedené výtky směřují ke klubu a jeho managementu. Pro mě se jeví Vít Beneš jako skvělá posila a věřím tomu, že to dokáže hned v prvním zápase proti „svým“.

Jablonec získal ze Sparty na hostování Bogdana Vatejelu, opačným směrem odešel Matěj Hanousek, který se mi vždy velmi líbil. Chybět jim bude i David Lischka, neprošel zdravotními testy při přestupu do Sparty a nyní se jeho zdravotní stav řeší.  Na soustředění v Portugalsku se navíc zranili obránci Janković a Štěpánek.
Zvláštní je, že Michal Trávník s týmem na soustředění odcestoval, ale neodehrál tam ani minutu. Zřejmě ho šetřili kvůli případnému přestupu do zahraničí, navíc si před odletem údajně poranil koleno, což by mělo ohrozit jeho start proti Sigmě, i kdyby nikam nepřestoupil. Tak uvidíme. A asi nehzásadnější překvapení je hostování Martina Doležala ve Slavii (které zatím není a notně nám to uškodilo) . Jablonec však měl vždycky široký a silný kádr, takže to na výsledek vliv nemusí. Svědčí o tom i to, jak úspěšně prošli ligou na podzim, přestože hráli skupinu Evropské ligy, byť tam zase tak úspěšní nebyli.

Sigma naopak přípravné zápasy zvládla bez vážnějších zranění, která by mohla ovlivnit sestavu, takže v pátek nastoupí v plné síle.

Statistika domácích zápasů Sigmy proti Jablonci je vyrovnaná, 8 výher, 8 remíz a 6 proher. Od pasu bych řekl, že horší bilanci máme snad jen už se Spartou, případně se Slavií.

Jablonec je hodně nesympatické mužstvo, které má u fanoušků Sigmy nejeden vroubek. Počínaje množstvím penalt odpískaných ve prospěch Jablonce ve vzájemných zápasech, přes frašku s koncem smlouvy Martina Doležala, který skončil nakonec právě v Jablonci a fraškou na kvadrát v zápase Jablonec- Příbram v posledním kole sezóny 2015/16 konče, kdy ostudná remíza 0:0 znamenala sestup Sigmy a Příbram se právě touto remízou v lize zachránila. Všichni se ještě pamatujeme rozchechtané tváře příbramských a jabloneckých bafuňářů na hrací ploše před zápasem.  V zápase samotném ani jeden tým nevystřelil na branku! A ještě k tomu připočtěme dalšího „sympaťáka“ v jejich kádru letce-kosmonauta Chramostu (i když už to není to, co bývalo) a máme tady soupeře, který určitě nenechává žádného fanouška Sigmy v klidu.

Mě osobně mrzí ještě jedna věc a to, že Jablonec nás díky našim dvěma druholigovým sezónám předstihl v historické tabulce české ligy a titul nejúspěšnějšího ligové mužstva bez ligového prvenství nám sebral.

No, myslím si, že jsem se dnes nabrečel před zápasem dost, potřeboval jsem to vyventilovat a upustit přetlak jablonecké páry.

Na zápas se každopádně těším. Doufejme, že hráčům Sigmy to bude zase lepit, najdou dost klidu a štěstí pro nějakou tu branku a Vít Beneš uplatní svoji znalost soupeře a nenechá je čuchnout. Můj tip: 1:0 pro Sigmu. Gól dá Jakub Yunis v 89. minutě.

Podobné články