Sigma v sobotu na Andrově stadionu nedala Dukle po celý zápas ani čuchnout a převálcovala ji s naprostým přehledem, suverénně a jednoznačně.

Sestava se opět neměnila. Jakub Plšek našel svoji pozici na hrotu útoku a navázal na svoji střeleckou chuť z minulé sezóny. A to mu ještě jeden gól skluzem sebral obránce krátce po tom, co Sigma oprášila loňský způsob rozehrávání rohu. Všechny góly padly po perfektních výpadech obránců. Na 1:0 centroval pravý bek Martin Sladký, gól na dva nula v podstatě zařídil stoper Uroš Radakovič, skluzem na půlce vybojoval míč, potáhl ho po křídle, skvělou průnikovou příhrou po zemi posunul na Tomáše Zahradníčka a ten načechral Jakubovi Plškovi do gólovky. Třetí gól dal parádní střelou zpoza vápna nikým neatakovaný Martin Sladký, když před tím u levé lajny Sigma svojí nekonečnou kombinací uspala celou Duklu, následně David Houska míč vyvezl a předal střelci, který dal svou první ligovou branku.

Dívalo se na to fakt moc pěkně. Člověku se ani pořád nechce věřit, že to takhle šlape. Mám pocit, že se hráči Sigmy fotbalem baví (zvláště když se teď daří) a že si váží možnosti hrát ligu. To jsem u nich dlouho nezažil a v podstatě to nevidím ani u hráčů našich soupeřů, z nichž mnozí si myslí, že jsou nenahraditelní, jsou spokojení, a domnívají se, že když to nepůjde v jednom mančaftu, tak se najde jiný, kde jim tu smlouvu dají taky. Bohužel tomu taky tak většinou je a recyklace a pokusy o oživení mrtvol nebere konce. Viděli jsme to v minulosti na „posilách“ Sigmy, markantní je to u mnohých zahraničních hráčů z poslední přílivové vlny přestupů do české ligy a nejen u nich. Čest výjimkám.

Zklamáním je samozřejmě nízká návštěva. 3657 diváků je letos nejmíň. Během 14 dní se někde ztratilo pět a půl tisíce diváků. Tohle fakt nechápu, forma hráčů je na vysoké úrovni, předváděná hra je reklamou na fotbal a zase přijde tak málo lidí. Uznávám, počasí nebylo ideální, ale nakonec ani nepršelo a lepší počasí už zase tolikrát nebude.

Fandění v sektoru S bylo ovlivněno dozvuky událostí v kotli během zápasu se Slavií. Klub pod hrozbou sankcí ze strany disciplinárky přistoupil k určitým opatřením, které se Ultras nelíbí, někteří nebyli vpuštěni na zápas atd., ale to je na samostatný článek. Situace, která může mít nepříznivý dopad na sektor S, se určitě bude ještě vyvíjet, takže už bych to teď dál nekomentoval.

Pohled na sektor domacích v 60.min

Zveřejnil(a) SIGMA UNITED dne Sobota 23. září 2017

V týdnu před zápasem s Duklou si Sigma vyjela do východních Čech k pohárovému zápasu s divizními Živanicemi. Některé opory odpočívaly, výsledek odpovídá rozdílu tříd.

V neděli hraje Sigma v Jihlavě, kde ještě za celou dobu v první lize nevyhrála. Je čas to změnit. Jihlava není v pohodě, i když naposledy porazila doma Baník šťastným gólem v nastavení. Řekněme si však, že Baník není v tuto chvíli měřítko. Sigma by případnou výhrou dala konečně zapomenout na všechny ty šílenosti, co se na stadionu v Jihlavě dosud odehrávaly: nešťastná prohra ve finále poháru s Boleslaví, rok nato potupná prohlídka spojená s vyzouváním všech fanoušků při vstupu do sektoru hostů, strašlivé venkovní výkony Sigmy v posledních dvou vzájemných zápasech…A když k tomu přičtu čtyři roky starou pohárovou ostudu doma se stejným soupeřem s výsledkem 0:4, je z toho zřejmé, že Jihlavě máme co vracet.

Archív:

3.kolo MOL Cupu: TJ Sokol Živanice – SK Sigma Olomouc 0:8 (0:2). Branky: 30. a 63. Moulis, 47. a 81. Hála, 29. Plšek, 60. Manzia, 67. Kalvach, 74. Obročník. Rozhodčí: Vojkovský – Arnošt, Vodrážka. SK Sigma: Reichl – Zahradníček (72. Sladký), Štěrba, Polom, Vepřek (66. Kalvach) – Moulis, Texl, Obročník, Plšek (55. Manzia), Hála – Linhart. Trenér Václav Jílek.

8.kolo HET ligy: SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha 3:0 (2:0). Branky: 17. a 32. Plšek, 80. Sladký. Rozhodčí: Berka – Pelikán, Pochylý. ŽK: Radakovič – Kušnír, Mustedanagič, Ostojič, Tetour. Diváci: 3657. SK Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Houska, Texl (78. Obročník), Falta (83. Manzia) – Plšek (87. Hála). Trenér Václav Jílek. Dukla: F. Rada – Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný – Miloševič, Mustedanagič (69. Duranovič), Tetour – Koval (62. Douděra), Holenda, Holík (76. Schranz). Trenér Jaroslav Hynek.

A nezapomeňte hlasovat pro hráče měsíce Sigma United

Podobné články