Minulou sobotu se odehrálo utkání s největší nenávistí kterou na fotbalových trávnících Sigmáci mají, pražskou Slávií. A nic nepokazíme když už předem řekneme, že utkání stálo za návštěvu po fotbalové stránce i po stránce fanouškovské.

FORZA SIGMA – oldschool

Přes nechuť za momentální situace cokoliv presentovat na tribunách po stránce ultrasácké, padlo nakonec rozhodnutí alespoň něco na největšího nepřítele připravit. A tak je nachystána argentína a velmi „starosvětský“ nápis s polystyrénů „FORZA SIGMA“. Obojí je presentováno v prvním poločase a Argentínu následně vystřídají na pozadí nápisu vlajky. Oboje se povedlo velmi slušně a jsme spokojeni. Další optická presentace již z naší strany nepřišla, snad se dají pouze zmínit po dlouhé době použité dvouručky a samostatně mávací vlajky. Nelze však zapomenout na nově do klubových barev oblečený buben.

Fandění tentokrát bylo horší než v utkání s Brnem i přes větší zaplněnost SektoruS. Snad to bylo tím, že tam bylo hodně nováčků, ale spíše to bylo tím že v sektoru bylo moře čumilů. Na můj vkus se až příliš řvalo „Jude Slavie“, ale tohle má každý nastaveno jinak a věřím, že se najdou tací co to budou považovat za naprosté minimum. Údajně ale tohle „fandění“ vadilo i ostatním tribunám, když začali na kotel pískat (info z druhé ruky, my neslyšeli nic).

K slávistickým fanouškům nemáme moc co říct, věnovali jsme se sobě a svému fandění. Zaregistrovali jsme nějaké naše urážení, vyhrožování přes plot, konflikt mezi nimi samotnými a následně nějaký větší konflikt, který už se ale rozebírá všude možně. Je zajímavé jak jsou dvě verze vzniku a v obouch figuruje dáma ze sekurity. Pouze jednou jako spouštěč (údajně provokovala pražské) a podruhé jako oběť (útok na ni prý spustil zákrok sekurity a následně i zákrok policie). AŤ už je to jakkoliv, jasně to dokazuje, že ženy v pořadatelské službě (zásahové) nemají co dělat.

Hořící šály Slavie Slavia fans burning scarfs

Herní projev družstva nebyl špatný a jistě zaslouží hráči pochvalu za získaný bodík. Ale je třeba si připustit, že Slavia byla lepším týmem a bod máme se štěstím (Podle Slávistů i s podvodem – údajná Jemelkova ruka, ke které se přiznal ale žádný důkaz neexistuje). A hlavně s Buchtou, protože ten v utkání předvedl několik famózních zákroků, především ke konci. Je však si třeba říct, že rozhodčí předvedl tragický výkon, ušetřil slávisty od červené karty a celkově si asi výkon za rámeček nedá (pokud tedy nebyly nějaký notičky, ale na to je snad brzy).

Václav Jemelka po vstřeleném gólu

Slavii již tedy máme za sebou, ale nyní nás čeká utkání v Karviné s místním MFK, které bude důležitější pro naši záchranu v lize (ač se to mnohým nemusí líbit stále hrajeme o záchranu, i když jsme na 3 místě, rozdíl mezi námi a sestupe je momentálně pouze 7 bodů). Karviná je totiž momentálně v sestupu namočena, drží ji nad vodou pouze skóre. A protože fanoušci ze SIGMA UNITED pro vás připravili autobus (za 220,-Kč při předobjednání a 250,-Kč na místě) není nic jednoduššího než se do Karviné vypravit a podpořit Sigmu.

NAPLNO A DO KONCE

[wdi_feed id=“29″]

Podobné články