IMG_20170319_135705Přinášíme vám report okem jednoho z fanoušků který vyrazil „do lesa“ na utkání Sigmy Táborskem. A jako doplněk, krátký popis měření sil tanečníků spojených s klubem SK Sigma Olomouc a South Legion (jihočeská koalice).

Zápas samotný nabídl několik šokujících překvapení jak pro hráče tak pro fanoušky. Prvním překvapením byl zcela vyhovující stadion pro účastníka #FNliga, kvalitní travnaté hřiště s kvalitním zavlažováním. Nutno však podotknout, že všechny tyto náležitosti byly pro obě mužstva stejná, leč domácí se s nimi vypořádaly daleko lépe. Možná by stálo trenére a milé olomoucké vedení za zvážení až se bude rozkopávat ten umělý tréninkový plac tam naše borce na hodinku poslat potrénovat. Bohužel takový pažit jako mají ke své hře na domácím stadionu na hřištím soupeřů mít nebudou a je potřeba je na to připravit a potrénovat i v jiných podmínkách aby nebyly překvapeni.

Sestava se od krásného útočného fotbalu v předchozím kole nezměnila, takže očekávaný průběh a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V prvním poločase stojí za zmínku jen jediná vážná branková příležitost kterou měl ke konci na noze Chorý. Domácí však zachránilo břevno a tak se do šaten šlo za stavu 0:0. Žádná jiná zajímavá příležitost k vidění nebyla. Střela z dálky na mokrém terénu je asi pro naše borce velká neznámá a tak praktikujeme nakopávané balony které nejsme ani schopni našim jediným útočníkem sklepnout natož vybojovat.IMG_20170319_142732_1CS

Druhý poločas začal střídáním do té doby neviditelného Buchvaldka za naši černou hvězdu. Leč ani ta nepřinesla krom zlepšeného pohybu, žádný obrat. No a jelikož ani domácí do té doby nebyly produktivní, natož nebezpeční, tak jim musela naše obrana pomoct. Zdánlivě snadný míč o který si křikl gólman Reichel, propustil obránce Radakovič. Ten však zůstal asi metr před vápnem. A tak vznikl nazdařbůh odkop přímo na hlavu jednoho z domácích, který míč hlavou usměrnil mezi dvě tyče prázdné brány. Definitivní pojistku přidal po pěkné akci Nešický (hrával i v Sigmě) kdy rychlou kombinací udělal z našich obránců při jejich pokusu o offside systém, sloupy. A následně nebylo problém podruhé rozvlnit síť. Vykřesat jiskru naděje ještě přišly střídající Yunis a Petr ale ani to nevedlo k nějakému obratu nebo alespoň korekci výsledku.

Utkání tak zasloužené skončilo vítězstvím Táborska. Které se daleko lépe zhostily podmínek, které v tomto utkání panovaly. Ve druhé lize zkrátka nestačí fotbalovost ale je potřeba umět zapnout a bojovat. Což naši borci již několikrát, v utkání na těžkém terénu, ukázaly že neumí.

taborsko

Fanoušci hosté: stejně jako byl bezkrevný výkon hráčů Sigmy, stejně slabě působili fanoušci Sigmy. Po dlouhodobém slibování zlepšení stavu klubu, nového majitele a kdo ví co ještě, navíc s přihlédnutím ke stavu kdy klub posílá skauty aby fanoušky sledovali, nedá se ani nic jiného čekat. V sektoru visely vlajky Ultras Sigma, Blázni ze stadionů, Modrobílá garda, transparent „Fotbal není průmysl, fotbal jsou emoce – US“ a Jižanská vlajka. Opačně visela vlajka Hanáci on tour a do sektoru nebyl vpuštěn transparent proti komunismu a nesmyslným termínům utkání.
Fanoušci domácí: Za třemi vlajkami se sešla skupinka asi 10 aktivních fandů. Občas jsou i u nás slyšet, pokud zrovna sledujeme hru. Jejich vrcholem bylo když začali zdravit Martina Sladkého a vzápětí urážet Sigmu. Jinak v průběhu utkání, mávali i nějakými vlajkami na tyčích.

Čeká nás teď přestávka před dalším utkáním, doma na Andrově stadionu, a soupeřem nám bude mužstvo Třince. Pokud máte zájem a chuť vidět kopanou místo fotbalu tak se určitě přijďte podívat. Případně podpořit svými finančními prostředky a hlasivkami tohle skvěle olomoucké vedení které je stále bez změny a stále se tak čeká na nového mecenáše který snad konečně ten „Augiášův chlév“ rozpustí k lepším zítřkům.

IMG-20170319-WA0000Po zápase také dochází k měření sil fanoušků Sigmy s South legion ve formátu 6×6, rozdělenému na dvě kola. V prvním kole se starší a zkušenější sestavou sigmáci se South Legion prohrávají. V druhém kole kdy se za South Legion staví mladší kusy, vítězí tanečníci ze Sigmy. (info od účastníků).

Krátký report od Ultras

[wdi_feed id=“24″]

Podobné články