Praha – Svěřenci Václava Jílka v posledních čtyřech zápasech posbírali všech dvanáct bodů a inkasovali pouze jeden gól. Zlepšenou formu chtěli potvrdit i na Letné, kde vyzvali domácí Spartu, která se rovněž na jaře výrazně výsledkově zvedla. V poločase ještě Sigma v Praze vedla. Ve druhé půli však domácí díky dvěma proměněným penaltám Gabonce Guelora Kangy zápas otočili.

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 2:1 (0:1)
Góly a asistence: 71. Kanga (pen.), 77. Kanga (pen.) – 45. Falta (Plšek)
Rozhodčí: Ardeleánu – Moláček, Fišer
AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Sáček (59. M. Hašek) – Hložek, Kanga, Moberg Karlsson (81. Zahustel) – Tetteh (87. Pulkrab)
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký (85. Yunis), Jemelka, Beneš, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Plšek (85. P. Dvořák), Houska, Falta (87. Lalkovič) – Nešpor

Ze začátku utkání se měli více ze hry domácí. Žádné větší šance si však přes pevnou olomouckou obranu vypracovat nedokázali. Za zmínku stojí hlavička Tetteha, která byla k vidění po čtvrt hodině hry. Buchta však stál tam, kde stát měl a pokus Ghaňana jej neohrozil. Proti dalekonosné ráně Frýdka z minuty devatenácté pak olomoucký brankář ani nemusel zasahovat. Daleko nebezpečnější byl pokus Tetteha, který přišel po půl hodině hry. Proti tvrdé ráně po zemi se však Buchta vytáhl výborným zákrokem. Chvíli na to zahrozila také Sigma. Martin Sladký vystřihl ve sparťanské šestnáctce po centru Jakuba Plška nůžky. Balón však letěl vysoko nad. Veseleji tak hráčům Sigmy bylo až v poslední minutě prvního poločasu. Šimon Falta si navedl balón na hranici vápna a tvrdou přízemní střelou poslal Sigmu těsně před poločasem do jednobrankového vedení.

Ve druhém poločase Sparta Sigmu zatlačila. Poprvé dostal míč za Buchtova záda v osmapadesáté minutě Tetteh, ale rozhodčí jeho gól kvůli ofsajdovému postavení správně neuznal. V sedmdesáté minutě Chipciu nastřelil v šestnáctce ruku Víta Beneše a rozhodčí Ardeleánu po poradě s kolegy u videa ukázal na značku pokutového kopu. Penaltového kopu se ujal Guelor Kanga a srovnal na 1:1. Ten stejný hráč poslal z dalšího pokutového kopu Spartu o šest minut později do vedení. Penaltu rozhodčí nařídil po sporném okamžiku, kdy stoper Jemelka lehce zasáhl ve vápně kolenem Tetteha. V jednaosmdesáté minutě neudržel nervy Martin Nešpor a za postrčení Martina Frýdka vyfasoval druhou žlutou kartu. Olomouc tak dohrávala v zápas v deseti a s porážkou už nic nedokázala udělat.

sestřih: isport.cz