Fanoušci fotbalu a olomoucké kopané vítejte u reportu z utkání Fotbalové národní ligy, kde na sebe narazily mužstva Sigma Olomouc a MFK Vítkovice.
Pojďme se tedy podívat okem fanouška na první ze dvou utkání které nás letos v Ostravě čekají a to s týmem Vítkovic.

Utkání přecházela šňůra získaných bodů, takže i v tomto utkání olomoucký fanoušek čekal nějaký ten bodový přínos, který by v případě klopýtnutí dosavadního leadera FNL Baníku Ostrava znamenal poskočení na prozatímní první místo dosavadního ročníku FNL. Trenér Jílek řešil jediné dilema před hvizdem rozhodčí (pracovně dostala jméno ploténka, a některými svými výroky bohužel dávala zapravdu sparťanům že by ji fanoušek viděl radši u plotny ) a to složení útoku kdy nemohl hrát vykartovaný Chorý. Jedinou volbou tak bylo na hrot postavení mladíčka Yunise.

Zápas bohužel v prvním poločase nepřinesl mnoho fotbalové krásy natož góly, takže poločasová remíza se více hodila urputně bránícím domácím, kteří nezačaly soutěž dobře a krčí se v pásmu sestupu. Jediné ohrožení domácí branky přišlo až v závěru poločasu střelou z poza šestnáctky ale mířila nad. O to víc byla zajímavější půle druhá… bohužel naši hráči se ještě viděli ve vyhřívané kabině a nezabránily v rychlém útoku domácích po kterém se dostaly do vedení a začaly o to víc ještě bránit a držet pro ně vidinu vítězství a získaných 3 bodů…
Naštěstí olomoučtí hráči vycítily, že musí zapnout na vyšší otáčky, a taky že domácím trochu dochází síly takže se hnaly za vyrovnáním, případně otočením nepříznivého výsledku. První šance ještě skončila na tyčce domácí branky, ale vzápětí naservíroval do vápna na zcela odkrytého Yunise skvěle Zahradníček a ten zařídil v 66.min srovnání na 1:1. Domácí se začaly bát o výsledek a ještě více se snažily udržet nadějný výsledek a získání bodíku do tabulky, ale štěstí se odvrátilo k hostům a svou druhou brankou v utkání v 87.min otočil výsledek a stanovil tak výsledek tohoto utkání ve prospěch hostů opět Yunis.

Výsledkem je tak šťastné vítězství, a díky klopýtnutí vedoucí Ostravy jsme si mohli při závěrečné děkovačce dát opět oblíbený pokřik „Tak jsme první no a coooo…“
Tolik asi pohled z tribuny okem účastníka zájezdu…, co se týká reportu z tribun tak se dělo toto – v podstatě velké nic. V sektoru hostí se schází 7 nadšenců (lucky sevens? 😀 ), kteří víceméně stále fandí. Vrcholem je „argentinka“ z na místě nalezených materiálů a reklamních novin zdarma která končí u některých vysvlečením do půl těla a fanatismem. Výjezd celkově snad krom bodů za moc nestál, ale ti co vyrazili si vše řádně užili. A především dovezli 3 body.

Příští týden nás čeká první venkovní utkání – v dalekém Sokolově. Takže pokud máte zazimované zahrádky a Vaše manželky Vás pustí na daleký výlet tak určitě vyjeďte podpořit naši Sigmu za dalšími 3.body.