Olomouc – Na Andrův stadion v neděli zavítali pražští Bohemians 1905. Sigma vedla už 2:0, ale absolutně nezvládla druhý poločas, ve kterém hned třikrát inkasovala. To znamená, že Olomouc v letošní sezoně i nadále čeká na první body ze svého stadionu a v tabulce Fortuna Ligy se topí na předposledním místě. Horší je jen Dukla Praha.

Na Andrův stadion v posledních domácích zápasech zavítalo přes deset tisíc fanoušků. Proti Bohemians byla návštěva výrazně slabší. Z Prahy přijelo do sektoru hostů pár desítek fanoušků klokanů a celková návštěva zápasu byla necelé čtyři tisíce diváků. Tak slabá návštěva v letošní sezóně v Olomouci ještě nebyla.

Fotogalerie z utkání SIGMA vs. Bohemians 1905

První poločas na klid

Zápas začal pro domácí výborně. První šance přišla hned ve čtvrté minutě, když k nebezpečné střele z velké dálky napřáhnul Kalvach. Tento pokus ještě dokázal hostující brankář Valeš zneškodnit, ale o minutu později se už domácí radovat mohli. K míči se opět dostal Kalvach, tentokrát však nestřílel, ale ještě našel ve výhodnější pozici Jakuba Plška, který zakončil přesně k pravé tyči a svým druhým gólem v letošní sezóně poslal Sigmu do vedení 1:0. Další nebezpečná akce byla k vidění v šestnácté minutě, když si Šimon Falta navedl míč do pěkné šance, ale jeho střela levou nohou pouze orazítkovala tyč Valešovy brány. Hráči Bohemians byli v té době pod velkým tlakem, který nezvládl Vaníček a při zpracování míče si ve vlastním vápně pomohl rukou. Sigma tak kopala penaltu, které se ujal bývalý hráč klokanů Martin Nešpor. Ten si počínal chladnokrevně a zvýšil ve dvacáté minutě vedení domácích na 2:0. Ve třicáté minutě přišel, jak se později ukázalo, velice důležitý tah Matina Haška, trenéra Bohemians 1905. Na hřiště totiž poslal Martina Haška místo veterána Josefa Jindřiška. Syn a zároveň jmenovec hostujícího trenéra výrazně pozvedl hru klokanů a už ve čtyřicáté minutě mohl snížit na 1:2. Jeho dělovka však skončila pouze na břevně branky Miloše Buchty a Hanáci si mohli zhluboka oddechnout. Byla to ale jediná vážnější situace před brankou domácích v první půli. Sigma hrála výborně, zápas měla pod kontrolou a o poločase vedla 2:0. V tu chvíli si zřejmě nikdo na stadionu nepomyslel, že by mohla přijít o letošní první domácí body.

Horor v 2. poločasu

Ve druhém poločase diváci dlouho čekali na první větší šanci. Ta nakonec přišla až ve pětašedesáté minutě a znamenala, bohužel pro domácí, první gól Bohemians a snížení na 1:2. Bahrajnec Yusuf Helal se dravě prodral do šestnáctky, poslal míč pod sebe na Jakuba Nečase a ten i díky zaspání domácích stoperů lehce uklidil míč do brány. Další gól a zároveň vyrovnání přišlo o deset minut později. Klokani se po pěkné kombinaci dostali na hranici šestnáctky, odkud technicky vystřelil Yusuf Helal a zapsal si tak po asistenci také gól. Stav 2:2 ale netrval dlouho. V devětasedmdesáté minutě si na levou stranu seběhl Martin Hašek, který dostal nahrávku od Závišky a ocitl se zcela osamocen před Milošem Buchtou. Hašek zakončil po zemi mezi nohy domácího golmana a obrat byl dokonán. Klokani vedli 3:2 a ještě to nemuselo být všechno, těsně před koncem se dostal k dobré střele Yusuf Helal, ale Buchta tentokrát jeho střelu vyškrábl mimo. Sigma poté už směrem dopředu nic nepředvedla a připsala si další letošní domácí ligovou prohru. Tým Bohemians 1905 zvítězil v Olomouci po velkém obratu 3:2. Poslední podobně ztracené utkání bylo před sestupem do druhé ligy proti Baníku. Tenkrát za to mohlo přetrénování a na nápravu už nebyl příliš čas. Ale i remíza by tehdy stačila na záchranu. Tentokrát je však času ještě dost, takže nezbývá, než věřit, že se Sigma zvedne a bude nám dělat radost tak, jako v předchozí sezóně.

Jílkovi se nemluvilo lehce

„Myslím si, že jsme prohráli utkání, které se snad ani prohrát nedalo. Budeme se muset zmobilizovat a najít odpověď. Tato situace není příjemná a musíme z toho rychle pryč. Jediné pozitivum na tomto zápase jsou fanoušci, kterých sice nebylo moc, ale až do nějaké devadesáté minuty nás povzbuzovali, za což jim moc děkujeme,“ řekl po zápase evidentně zklamaný domácí trenér Václav Jílek. Příležitost ke zmobilizování sil je teď ideální. Kvůli reprezentačním zápasům je totiž nyní na programu první letošní ligová pauza a další utkání odehraje Sigma až za 14 dní. V sobotu 15.9. se tým vydá na hřiště desáté Příbrami.