Sevilla – Fotbalisté španělského týmu v odvetě ukázali své kvality a poradili si se Sigmou výsledkem 3:0. Španělé tak z dvojzápasu postoupili po celkovém výsledku 4:0 do základní skupiny Evropské ligy a mohou usilovat o šestý titul. Sigma už se teď může soustředit pouze na českou soutěž.

Do hlavního města španělské Andalusie se vydalo hned několik fanoušků Sigmy, kteří zažili na vlastní kůži téměř plný stadion pro více než čtyřicet tisíc lidí, vynikající atmosféru, ale také se bohužel stali svědky letošního posledního olomouckého zápasu v pohárové Evropě.

Úplný začátek zápasu vypadal z olomouckého pohledu slibně. Hned ve druhé minutě se Sigma dostala do velké šance. Plškovu ránu však španělská obrana dokázala zblokovat následný pokus Sladkého mířil hodně mimo tři tyče. O pár minut později se poprvé míč ocitl v brance za zády Miloše Buchty. Gól Nolita ale nemohl být uznán. Španělský reprezentant si totiž v předchozím souboji se Sladkým počínal nedovoleně a rumunský rozhodčí Kovács zapískal útočný faul. V šestnácté minutě se na druhé straně pokoušel akrobaticky zakončit Zahradníček, ale jeho střela bohužel skončila těsně vedle pravé tyče Tomáše Vaclíka. Od této chvíle patřilo hřiště domácím hráčům, kteří stupňovali tlak a ve dvaadvacáté minutě se dočkali úvodní branky zápasu. Maxime Gonalons se dostal na hranici šestnáctky k míči, lehce oklamal Plška a zakončil střelou po zemi k levé tyči bezmocného Buchty. Sevilla vedla 1:0 a její tlak sílil. Po pravé straně se rozběhl Aleix Vidal, který pelášil osamocený na olomouckou branku. S jeho pokusem si sice v souboji jeden na jednoho famózně poradil Buchta, ale po následném rohovém kopu už se mohli Španělé radovat podruhé. Martin Nešpor chtěl odhlavičkovat míč do bezpečí, ale počínal si velice nešikovně a byl z toho vlastní gól. Sevilla po této brance vedla v součtu obou zápasů už 3:0 a o postupujícím už bylo v té chvíli prakticky rozhodnuto. Sigma mohla ještě v prvním poločase výsledek alespoň korigovat. Nešťastník zápasu Nešpor předložil míč Houskovi, který však v dobré pozici přestřelil bránu a o poločase tak platilo skóre 2:0 z pohledu domácích.

Gólový sestřih / zdroj: youtube.com

Na začátku druhé půle se výborným zákrokem blýskl Miloš Buchta, když dokázal jednou rukou vytěsnit dělovku André Silvy na roh. Poté se hra výrazně uklidnila, až v třiasedmdesáté minutě se dostal do výborné šance Hála. Vaclík však jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil. Hned poté se Sevilla vydala na steč do otevřené obrany Sigmy a byl z toho poslední gól zápasu. Míč se v šestnáctce nešťastně odrazil od Sladkého před volného Ben Yeddera, kterému nedělalo problém zasunout míč do odkryté části Buchtovy branky. Sigma to ale nevzdala a dále bojovala alespoň o čestný zásah. Čtyři minuty před koncem měl Vaclík co dělat, aby zneškodnil skvělou ránu Sladkého ze dvaceti metrů. Ten stejný hráč měl na kopačce gól i o chvilku později, ale tentokrát míč napálil těsně nad. Sigma tak nakonec nedokázala skórovat ani v odvetě a její cesta evropskými poháry skončila.

Hanáci se ale nemají za co stydět. Seville nic nedali zadarmo a v obou zápasech ukázali, že fotbal hrát umí. To po zápase uznal také Tomáš Vaclík. „V obou utkáních proti nám se prezentovali moc dobře. Práce, kterou tam všichni dělají, v čele s trenérem Jílkem, jde vidět,“ řekl po zápase novinářům český reprezentační golman. Teď už je ale zase potřeba myslet na domácí ligovou soutěž. V neděli přijede sehrát poslední utkání před reprezentační pauzou na Andrův stadion tým Bohemians 1905. Klokani si v ligové soutěži nevedou úplně špatně a s vyrovnanou bilancí dvou výher, dvou porážek a dvou remíz mají v tabulce na Sigmu pětibodový náskok. Naposledy Bohemka v Ďolíčku před týdnem remizovala 1:1 se Spartou. Nedělní zápas bude důležitý. Sigma už nutně potřebuje začít sbírat body. Zda se jí to povede se dozvíme v neděli. Zápas má plánovaný výkop na 18:00.