!!!Upozornění: Článek může obsahovat hrubé výrazy a pokud vás to uráží či jinak obtěžuje, neměli byste ho číst!!!

Možná vás mate náš nadpis. Ale určitě se nenechte odradit, tenhle článek totiž je pohádkou o jednom báječným klubu, který bohužel potkali špatný časy. A vlastně možná i špatní lidé. Nebo možná lépe než špatní lidé, lidé bez koulí. A zároveň je to taky vyjádření k situaci v klubu, které by některým mělo objasnit proč se na tribunách sprostě nadává a proč je to jediné možné řešení. A taky proč se stadionem primárně nese příjmení Gajda, přitom není jediným viníkem. A taky možná někteří je to upozornění pro některé, že brzy by se mohla i jejich jména nést vzduchem. A v neposlední řadě je to vyjádření mé, osobní, k situaci v Sigmě jak ji vnímám zpovzdálí. Ale přesto si myslím slušně informován.

Ještě než začnu kritikou a konstatováním faktů (často nepříjemných), rád bych ještě vyzdvihl že i p. Gajda si za spoustu věcí zaslouží vděk. A pokud by odešel asi tak před pěti lety, zasloužil by si zlatou sochu před vchodem na Andrův (potažmo i jeho) stadion. Vlastně by tam byli dvě. Gajdova a Kubíčkova. Ale bohužel to vše je již minulostí.

Pojďme tedy k samotnému vyprávění.

Bel, nebel jeden provinční klub který dokázal vychovávat mladé hráče. A nechával je učit od nejlepších možných starších hráčů. A díky takové precizní práci i přes skromné podmínky dokázal šlapat těm nejlepším na paty. Pak, ale přišla kritická chyba. Dva princové kteří tomuto klubu vládli spolu, to již déle nedokázali. A tak padla rovnováha sil a „zajímavých“ povah, které se ale dohromady vyrovnávali. Došlo tak k válce která kvůli chybě jednoho dovedla druhého takřka ke zničení svého dítěte.

Zároveň však došlo k věci která vlastně ovlivnila osudy všech. Hráčů odečtem bodů, fanoušky pochybnostmi o vlastním klubu a prince k zničující vzájemné válce. Už v té době někteří říkali (a i já to byl), že má dojít k pádu do 3. ligy a očištění klubu. K tomu bohužel nedošlo a my si tak neseme to břímě až do dnešních dnů.

Toto břímě však bylo přebito nádhernou jízdou za pohárem, neskutečným momentem který nelze vymazat z paměti všech kdo na Andrák kdy zavítali a měli možnost se této události zúčastnit. Kdo však mohl tušit, že je to pouze malá berlička jež má pomoct lidem překonat těžké období.

Následuje složité období, kdy dochází peníze, odcházejí diváci a klub se začíná dostávat do nemilosrdné vývrtky. Na pohled slušné výkony mužstva ovšem bez efektivity, bez bojovnosti bez srdíčka. A tím pádem i neúprosný propad do pekel druhé ligy. V tento moment ještě nikdo nevěší hlavu, ale už v této době se rýsují obrovské problémy s penězi. Ale druhou ligou se projede královsky a vše je zapomenuto, někteří se pomalu cítí jako vítězové Ligy mistrů. Zřejmě jeden pohřeb v podání fanoušků nestačil. Díky finanční situaci se sice hraje první liga, ale s hráči kteří na ni ne všichni mají. Nebo minimálně nemají v mužstvu jež hraje o záchranu (možná v boji o titul by to vypadalo jinak). A tak opět bez srdíčka se padá do druhé ligy a přidává se další problém. Majitel-nemajitel, který navíc ochoří a tak už necítí chuť ani sílu v dění pokračovat. A rozbíhá se třetí a zatím poslední dějství. Nyní už tragédie.

Všichni mají velkou chuť vše dát do pořádku. AŤ už panovník v hrabství pod nějž klub patří, tak i majitel-nemajitel nebo zbývající z princů. Dokonce o tom po drahné době komunikují z prostým lidem, prostým fanouškovstvem. A to konečně cítí, že by snad mohlo dojít k positivní změně. A ti kdo zůstali a neztratili naději či chuť již dříve (po aférách s Kučou, s uplácením, s komunikováním s fanoušky – vše s jedním společným jmenovatelem) mohli začít doufat. Bohužel jak se ukazuje tato varianta je zřejmě nepravděpodobná.

Ptáte se proč? Stále se mluví o novém majiteli- nejčastěji je zmiňován p. Zlámal. Ten však řekl, že už nechce mít nic s fotbalovým klubem (u toho jsem osobně byl) a navíc už jednou vzdal odkoupení klubu. To když Slovácko koupil p. Zemek. Hubníkovi koně byli od začátku naivní představa. No a poslední, plán p. Raka je neprůchozí „vlastnicky“. Čili to za mě vypadá na smolíčka. Ale třeba taky může vše být zcela jinak, protože už je kolem toho příliš šumu.

To je zřejmě prozatím konec tohoto příběhu, ale uvidíme.

Dovolím si Vám však předložit k přečtení ještě něco málo z dalších kuloárů:

str. 6, bod 15 – žádost o výsledek hospodaření SK Sigma Olomouc, a.s. za uplynulý rok Mgr. Feranec – uvedl, že minule mu na dotaz na hospodářský výsledek, bylo řečeno, že se pohybuje kolem nuly. Informoval, že výnosy Sigmy za uplynulý účetní rok jsou 59,5 mil. Kč, náklady 85,9 mil. Kč, tzn. že došlo ke ztrátě 26,3 mil. Kč. Upozornil, že problém Sigmy je třeba řešit, jelikož firma má základní kapitál 273 mil. Kč, ale vlastní kapitál je 122 mil.Kč, jinak řečeno prohospodařilo se 150 mil. Kč. Uvedl předpoklad, že město dalo do akcií 93 mil. Kč, dnes je ovšem účetní hodnota těchto akcií 41,7 mil.Kč. Vyjádřil názor, že město by nemělo
být akcionářem profesionálních sportovních klubů, ale má řešit pouze mládež a amatérský sport. Uvedl, že podporuje kroky směrem k řešení této situace, jelikož jakmile to město řešit nebude, bude za rok situace ještě horší.
Zdroj Olomouc.eu

P.S.: Úplatky od pánů Raka a Runtáka jsme nikdy nepřijali a ta částka taky nesouhlasí! Už se na Olympu probuďte, vyserte se na intriky a zachraňte Sigmu!!!

Podobné články