Množí se dotazy, co znamená STELLA NERA, a tak jsme se rozhodli vám tady vznik a původ tohoto názvu, loga a myšlenky vysvětlit.

STELLA NERA znamená…

Stella nera pochází z italštiny nebo také latiny. Její doslovný překlad zní ČERNÁ HVĚZDA. Černou hvězdou je míněna černá hvězda z loga SK Sigma Olomouc, ale i její předchůdkyně SK/FK Hejčín. Černá hvězda propojuje současnost i minulost hanáckého celku.

STELLA NERA znamená ČERNÁ HVĚZDA a propojuje fanoušky SK SIGMA OLOMOUC se současností, minulostí i budoucností tohoto Hanáckého týmu

Zároveň odkazuje na italskou fanouškovskou kulturu. Kulturu vzniklou na Curvách (tribunách) italských stadionů. Kulturu znamenající mentalitu. Mentalitu která ovládla skoro celý fanouškovský svět. A není mnoho míst na Světě, kde byste se s vášní, oddaností a láskou ke klubu jež prezentuje 6 písmen ULTRAS, nesetkali. Je to kultura často mediálně tabuizovaná a překroucená. Ale zároveň přitahující návštěvníky stadionů po celém světě.

Pro koho je STELLA NERA určena

A pokud si tady vysvětlujeme co znamená název STELLA NERA, musíme si také říct pro koho je oblečení určeno. A případně jestli by se mu někdo měl vyhýbat.

Stejně jako další oblečení z produkce Original1919 – eshop fanoušků SK SIGMA OLOMOUC je určeno pro všechny fanoušky SIGMY. Bez rozdílu. Je jedno jestli sedíte na Západní, Východní Jižní nebo Severní tribuně Anderkathedrale.

Jediné co je podstatné, že máte modrobílé srdce. Že vám SIGMA není ukradená a pokud navštěvujete její zápasy. Ale ani účast na utkáních nemusí být nutno podmínkou. Ne pro všechny fanoušky SIGMY je jednoduché se na utkání dostat. Jsou z různých koutů republiky. A i světa.

Original1919&STELLA NERA je tedy oblečení pro všechny fanoušky SIGMY bez nutnosti patřit do kotle SIGMY nebo dokonce k Ultras SIGMA. A pokud máte SIGMU opravdu rádi je tohle oblečení pro vás. A jak říká heslo Original1919 „na ulici, stadion a klidně i hory“.

Oblečení a další výrobky Original 1919 jsou pro všechny fanoušky SIGMY. Pro všechny kdo Hanácký sportovní klub SIGMA podporují, kdo jej mají rádi a kdo se nestydí toto dát lidem ve svém okolí najevo

Original1919 – eshop fanoušků SK SIGMA OLOMOUC a oblečení STELLA NERA na něm


Více k mentalitě ULTRAS tady

Podobné články