Co vypadá líp?, plnější tribuny…

Po utkání s Plzní se někteří z vás ptali na důvody našeho protestu na domácích zápasech, tj. fandění až od třicáté minuty. A také se našli tací, kteří náš postoj kritizovali, aniž by znali důvod. Tímto se pokusíme vám situaci osvětlit a vyjmenovat hlavní body, které nás k tomuto nenásilnému a velmi poklidnému protestu vedou. Některé by šly rozvést do velké hloubky a mohlo by asi dojít i na osočování jednotlivců, ale to jistě není našim cílem.

   

 • Odmontovaný stupínek v Sektoru S – dle oficiálních vyjádření lidí z klubu se jednalo o dočasné opatření kvůli evropské lize, kterou u nás hrál Zlín. Ale jak jste už mohli spatřit v prvním „jarním“ kole nedošlo k návratu.
 •  

 • Nemožnost využívat vlajky na tyčích – k tomuto kroku vedlo vedení možnost maskovat takto použití pyrotechniky, ale vzhledem k použití pyrotechniky fanoušky z Jihu po utkání se Spartou, až zase tak velký problém to nemusí být. Vždy je to o domluvě a ta i ještě v nedávné minulosti nebývala špatná. Ovšem chuť musí být na straně jedné i druhé (a kde je a kde není by zřejmě bylo na delší debatu).
 • Dalším bodemje snaha nás přesunout na Jižní tribunu a vystrnadit nás ze Sektoru S, ze sektoru, který nám zařídil Jirka Kubíček a který dle názoru vedení zabíráme „perspektivnějším klientům fotbalového průmyslu“. Ono se totiž dá velmi lehce zapomenout na podporu ve chvílích, pokud se příliš nedařilo, když se hraje o nějaký ten pětník navíc. Bohužel i někteří fanoušci s jistě počestnými úmysly se do této hry nechali zatáhnout a zbytečně oslabují už tak početně slabý kotel. Ale to je na jinou diskusi a je to zde zmíněno spíše jako smutná zajímavost. 

  UNITED WE STAND, DIVIDE WE FALL – SPOJENÍ vše USTOJÍME, ROZDĚLENÍ PADNEME

   
         

 • Nevpuštění fanoušků do našeho Sektoru S – tento bod sem dáváme více méně ze slušnosti, protože byl již s vedením vyřešen a zatím se situace ohledně nevpuštění fanoušků do Sektoru S vyjasnila a uklidnila. Jak doufáme zůstane tomu tam i nadále, ke vzájemné spokojenosti všech.


 • To jsou momentálně hlavní čtyři tři důvody pokračování našeho bojkotu nefandění prvních 30 minut. I přesto že nás to nebaví a spousta z nás by se chtěla vrátit k fandění po celou dobu utkání a hnát naši Sigmu spolu s hráči za vítězstvím. Zvlášť když to nyní vypadá, že jsme v poněkud složitější situaci než na podzim (tedy dle dosavadních výsledků). A taky tvořila chorea jako dříve. Je to koneckonců prezentace fanoušků i klubu. A obě strany by měly mít zájem se prezentovat, co možná nejlépe. My si to velmi dobře uvědomujeme. Situace mužstva ani klubu nám není volná, stejně jako nám nebyla nikdy. Což jsme mnohokrát různými způsoby dokázali. Někdy pozitivně, jindy negativně, ale vždy se snahou věc vyřešit ku prospěchu všech (což se samozřejmě ne vždy podaří).

  Ovšem nyní vás prosíme, mějte s námi strpení, podpořte nás a dejte třeba vědět vedení, že s námi souhlasíte, že nás podporujete. Třeba pak s námi začnou jednat. Napravíme „pobořené mosty“ a budeme se moct vrátit na tribunu v plné síle a dotlačíme spolu s vámi a s hráči tu káru k cíli. A tím by pro nás měla být, při vší skromnosti účast v pohárové Evropě.

  …nebo prázdnější?

  P.S.: Zatím minimálně pro nás neoficiální informace, že na utkáních 1. fotbalové ligy budou zakázány plachty na celou tribunu. Zřejmě kvůli tlaku policie, aby si mohla připisovat body za objasňování kriminality nejhrubšího zrna. Jako odpalování pyrotechniky. (toto info je z jiných fanouškovských táborů).

Podobné články