Dnes všem aktivním fanouškům přinášíme lahůdku a těm ostatním vysvětlení hesla použivaného ultras „Proti modernímu fotbalu“. Překlad manifestu ultras AS Roma který sepsali v prosinci 1999 a který jistě všichni znáte. Tedy především znáte pokřik či heslo „Contro il calcio moderno – sostieni la tua squadra locale = Proti modernímu fotbalu – podporuj svůj lokální fotbalový tým„. Ale nyní už dejme prostor samotnému manifestu a textu který ho provází.

Je čas kdy všichni fotbalový fanoušci rozumí co se děje mezi UEFA, FIFA a televizními společnostmi, společně s národními ligami (spíš možná svazy, pozn. redakce). Důvodem je vytvoření Evropského šampionátu ze strany „vůdců“ fotbalu, který bude pouze pro „hlavní mužstva (major teams)“ každého národa. To může zaručovat enormní zisky z prodeje televizních práv a také vyprodané stadióny, protože ve velkých městech mohou lidé chodit na fotbal jako dříve (a taky se tam sjede půlka státu, viz. Lev Praha, Slovan Bratislava v hokeji, pozn. redakce). Samozřejmě, menší týmy budou obětovány, protože nemají sledovanost v TV nebo diváky zaplněné stadióny.

Je jasné že tento boj se odehrává mezi sledovaností v TV, ta má růst a návštěvou na stadióně, určenou ke zmizení nebo alespoň zredukování na okrajovou záležitost (side note). V několika letech bude zelené fotbalové hřiště zasypáno reklamními bannery a bude zakázáno prezentovat choreografie na tribunách, aby zbytečně nebrali pozornost reklamám (podívejte se na stadion Ajaxu – nevíme co tímto autoři mysí, pozn. redakce). Budou se snažit mít stovky lidí, které budou kontrolovat fanoušky, tak aby neměli velké vlajky, konfety, ohněd atd. A budou podporování mass medii, které budou dělat obrovské články pro ty nejhloupější věci které se odehrají mezi fanoušky. A za několik let, dresy našich klubů (ano dresy, poslední věc která nám zbývá), budou plné reklamy. Jako vozy formule jedna. Budoucnost již byla rozhodnuta : jsou jí řízení fans (myšleno klubem, svazem). Nebude tady žádný další prostor pro ULTRAS.

Je zde směrnice UEFA, která říká že všichni fanoušci musí sedět. Nechtějí žádnou aktivní podporu mužstva nikdy víc. Ale chtějí druh podpory jaký můžete dostat v kině nebo divadle. Tito muži nerozumí tomu, co je pro nás víra v naše týmy, kterých znaky máme tetované do kůže a jejichž dresy pro lidi jako jsme my, reprezentují naše města. Všechny Tribuny (Curva) světa by se měli sjednotit (jen pro jednou), kvůli silnému odporu proti fotbalové fabrice (for a strong opposition against the football factory).

Manifest ultras:
skuteční fanoušci by měli chtít tyto pravidla ve fotbale

  1. Transfery hráčů mohou být pouze po sezóně, ne v jejím průběhu
  2. Svobodu hráčům, vyjádřit své pocity po vstřelení gólu
  3. Všechny zápasy by měli být hrány v jeden čas a hodinu
  4. Podpora mladých místních hráčů
  5. Jedno roční suspendace pro hráče který nenaplní kontrakt kvůli vyšší nabídce jiného mužstva
  6. Zákaz vlastnit jedné osobě většinový podíl ve více klubech, nebo třeba prezidentovi jednoho klubu vlastnit většinový podíl dalšího klubu
  7. Znovuobnovení starého Poháru Mistrů, je absurdní aby klub který nikdy nevyhrál ligu, může vyhrát „Ligu mistrů“. Jako v Itálii Parma.
  8. Čísla dresů od 1 do 11
  9. Zákaz prodeje lístků na venkovní utkání přednostně cestovním kancelářím
  10. Každou sezónu by si klub měl zachovat jejich tradiční dresy (chcete-li barvy)
  11. Ne jménům hráčů na dresech

spolecneprofotbal-1

Ultras by měly:

  1) odmítnout každý kontakt nebo pomoc od klubu
  2) odmítnout jakkoukoliv „pomoc“ od policie, policie má kontrolovat ne pomáhat
  3) mít na tribuně více rozdílných skupin
  4) jezdit na výjezdy po svém
  5) koordinovat se skupinami ultras jiných týmů na tribunách hlasitá představení k narušení „TV produktu“
  6) narušovat každé omezení nařízené autoritami: například když řeknou „Nemůžete jet na venkovní utkání“, Ultras musí vyrazit po svém, stoupnout si doprostřed soupeřových fans, jako v 80-tkách

Manifest Ultras AS Roma známý jako Contro il calcio moderno – sostieni la tua squadra locale