Fanoušci SK Sigma Olomouc, sdružení ve spolku Sigma United se rozhodli před minulými vánoci podpořit dobrou věc a pomoc k lepší výbavě dětským oddělením nemocnic v okolí Olomouce. Přitom počet nebyl nijak omezen (aneb dle množství vybraných darů a peněz). Stoprocentně se počítalo s podporou dětského oddělení FN Olomouc a případně i dalšími dle vybraných peněz. Celou akci se rozhodla podpořit i kavárna Café La Feé v Ostružnické ulici, kam mohli dárci nosit své dary. K této sbírce se připojila nakonec i cestovní kancelář Kamza – specialista na Chorvatsko, ale i jiné destinace, která věnovala drobné dárky.

Na účtu se nám sešlo více než deset tisíc korun (10.000,-Kč) od více dárců. Největšími však byli Zdeněk Zlámal a Pavel Dreksa. Oba bývalí hráči SK Sigma Olomouc momentálně působící v zahraničí (Turecku a Azerbajdžánu). Ale samozřejmě celkem bylo přispěvatelů a „nosičů hraček“ více a všem děkujeme. Myslíme si, že mohou žít s pocitem, že zpříjemnili dětem pobyt v nemocnici. A třebas tím dopomohli některému k vyléčení. Zkrátka každá podaná ruka se počítá.

Vzhledem k vybrané hotovosti a darům přineseným do Café La Feé jsme se rozhodli spolu s dětským oddělením FN Olomouc, podpořit i dětské oddělení ve Šternberské nemocnici patřící do skupiny AGEL.

Obě tyto oddělení navštívili zástupci spolku fanoušků Sigma united – Petr Hořák a Matěj Sigmund a dárky předali vrchním sestrám pí.Kolářové ve Šternberku a pí. Kašubová ve FN Olomouc. Ty byly nadšené a my jsme za to rádi. Ale nejpodstatnější je aby naše dary dětem ulehčili stonání v nemocnicích.

Naší akci stále ještě není konec, v nejbližší době přineseme na novorozenecké oddělení oblečky pro děti do inkubátorů.

A to je pro tento moment vše, ale v naší činnosti a pomoci dětem budeme pokračovat a vy můžete pomáhat s námi!

P.S.: Pokud byste měli k dispozici nějakou tu tisícovku navíc ve Šternberku by velmi rádi dovybavili 2 dětské pokoje televizí (ideálně i s držákem na zeď). Takže máte-li tu možnost klidně nás kontaktujte a my vše zprostředkujeme.

Podobné články