Tuto sobotu čekal fanoušky další ze vzdálených výjezdů. Výjezd do Českých Budějovic. Na Dynamo. Kdysi taky kvalitní klub, vedený Karlem Poborským, ale ty časy jsou už pryč. Vzhledem ke vzdálenosti a termínu se spolek Sigma united rozhodl uspořádat autobusový zájezd. Zájem však byl velmi malý, a tak byl nakonec autobus zrušen a fandové se do dalekých Budějovic museli vydat po své ose. Což se samozřejmě podepsalo na počtu.

Nakonec se v sektoru schází jedenáct, slovy „11“ fanoušků. Posádka ultras vozu, dva milenci :-D, dvakrát zástupci cechu Kutnohorského a dva zřejmě místní fandové Sigmy, otec s malým synem. To, že na příjezd olomouckých byli dostatečně připraveni, prokázala sekurita už u vchodu, kdy odmítá vpustit na stadion transparent „Vrazi Sigmy!“(k tomuto očekávajte brzy bližší vyjádření Ultras Sigma) a i počtem olomoucké fandy převyšuje. Ale pouze o jednoho 😀 (pozn. redakce: M_L měl přiděleny strážce dva) . Vzhledem ke všem těmto okolnostem se nikomu příliš fandit nechce. A tak je nakonec zvolen alternativní postup, kdy je celý zápas uráženo vedení. Dle našich informací to občas i v TV bylo slyšet. Jedinou výjimkou je, když po gólech, skvělých zákrocích, případně střídáních jsou oslavování jednotlivý hráči. Nejčastěji asi Kuba Petr. V 88. minutě jsme sekuritou vyvedeni ze stadionu za urážení vedení. a tak si nemůžeme užít děkovačku s hráči. Jaká to škoda. Snad si alespoň místní dva fanoušci děkovačku užili.

Na cestu zpět vyráží celá skupina špatným směrem a tak se ani policii nechce nás následovat. Dokonce ani poté, co se vydáváme směrem správným (že by opět byla připravena policejní provokační skupina jako s Brnem?). A tak v poklidu dorážíme do Tábora, kde se společně občerstvujeme. Dochází k nápadu alespoň zde presentovat transparent „Vrazi Sigmy“, na břehu Lužnice, v místech kde žili husité. Tak se také stalo a níže můžete shlédnout video z akce, která způsobila na místní „náplavce“ drobné pozdvižení.

Co se týče hry ta nakonec ani nikoho moc nezajímala. Snad se dá jen říct, že hráči Sigmy byli lepší, dali víc branek a fotbal byl ucházející. A taky oba týmy zkrátka chtěly hrát fotbal. Jen snad ta Budějovická vyjádření o pokusu o postup před začátkem jara byla příliš velkohubá.

Co se týče domácích fans Dynama, tak ti se v sektoru presentovali počtem asi 15-20 kusů. Od začátku se dobře bavili, fandili, pořád jeli chorály za doprovodu bubnu. Někteří byli do půl těla. Takhle by to mělo vypadat. Jen je o to víc vidět, že bez větších počtů prostě žádné parády nejde dělat.

Za nás asi vše. Dokážeme si představit lepší výjezdy, ale každý kdo tam byl podal maximum a tak to má být.

Snad zase někdy příště při výjezdu na fotbal. Nejdříve 19.4. ve středu Žižkov a poté až 5.5 v pátek Znojmo.

ULTRAS SIGMA


[wdi_feed id=“25″]

Podobné články