[wdi_feed id=“34″]
Minule jsem se poněkud obšírněji rozepsal o tom, jaké utrpení přinášely Sigmě a jejím fanouškům zápasy v Jihlavě. V neděli měl tento příběh pokračování v podobě neuvěřitelného výkonu jihlavského gólmana, který pochytal kdeco, vyhnul se trestu a penaltě za neodpískaný faul na Davida Housku, a když už něco nevyrazil nebo nepodrazil, tak aspoň sledoval, jak míče z kopaček olomouckých hráčů míjí jeho branku. To trvalo až do 87.minuty zápasu…

Trenér Jílek provedl v základní sestavě poprvé v sezóně nevynucenou změnu a místo Jiřího Texla poslal do zápasu Michala Obročníka, zřejmě proto, že Texl je trenéru Jihlavy dobře známý hráč z jejich společného působení ve Vítkovicích. Obročník se však brzy zranil a sestava se vrátila do „normálu“. Věřím, že to nebude nic vážného, kvůli zranění a operaci kolene poslední rok a půl pořádně nehrál. Smlouvu má v Sigmě pouze ve formě  půlročního hostování s opcí a zatím nedostal moc příležitostí ukázat, co v něm je.

Sigma si vydobyla u soupeřů velký respekt a Jihlava předvedla typickou ukázku toho, s čím teď soupeři z druhého konce tabulky na nás vyrukují. Je to opatrná defenzívní hra i na domácím hřišti. Všichni hráči se pohybují na vlastní polovině, „zaparkovaný autobus“ před vápnem. Tento styl známe z dřívějška i v podání Sigmy, slabší týmy se tím snaží oddálit inkasování první branky, což se Jihlavě dařilo.

Klobouk dolů před tím, že se Sigma nevzdala, nespokojila se remízou a stupňovala tlak. Nakonec rozhodl perfektní přízemní centr Michala Vepřeka a neukojený apetit Davida Housky po vstřelení gólu. Miloš Buchta uhájil druhou nulu v řadě. A ač by se ze statistik mohlo zdát nebyla zadarmo, když na začátku zápasu zabránil gólu perfektním vyběhnutím. Houska se objevil v sestavě kola.

9.kolo HET ligy: FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0). Branka: 87. Houska. Rozhodčí: Ardeleanu – Wilczek, Boček. ŽK: Marcin – Houska, Sladký, Buchta. Diváci: 3043. Jihlava: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Novotný (68. Marcin), Urblík (81. Daníček), Vaculík, Fulnek – Dvořák (61. Rabušic) – Ikaunieks. Trenér  Ivan Kopecký. Sigma: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (85. Manzia), Obročník (24. Texl), Houska, Falta (68. Moulis) – Plšek. Trenér Václav Jílek.

Na ofiko stránkách HET ligy byly zveřejněny Fitness data hráčů. V 9.kole nasprintoval nejvíc metrů sparťan Biabiany (405 m) a hned za ním Tomáš Zahradníček (327 m), hráči Sigmy nasprintovali celkem 1514 m, což je třetí největší porce 9.kola.

Následuje reprezentační přestávka, Šimon Falta je poprvé v nominaci a doufejme, že si aspoň v jednom zápase zahraje.

Teď tedy bude mít liga o víkendu volno a v dalším kole přivítáme na Andrově stadionu Jablonec, kterému před třemi lety díky masívním nákupům a ambicím přišily média nálepku s nápisem Galacticos, v sezóně 2014/15 skončili 3., pak ale 7. a minulou sezónu 8. Jedná se o klub, který vždy výrazně (byť mnohdy nepřímo) zasahuje do kolotoče dějin našeho klubu, ať už výsledky (29. kolo sezóny 2013/2014 a domácí prohra s předposledními Bohemians, 30.kolo sezóny 2015/16 a domácí remíza s předposlední Příbramí 0:0), po nichž vždy následoval sestup Sigmy do druhé ligy, nebo spojením s bývalým předsedou FAČR Peltou. Letos se výrazně zmátořili a od druhého kola neprohráli. Z trojice bývalých hráčů Sigmy Pospíšil, Rossi, Doležal je v tomhle klubu už jen útočník Martin Doležal.

Ještě stručně „Jak to fičí v prvoligovém zahraničí?“

Stále nic moc. Stopeři Pavel Dreksa (Něftči Baku) a David Rozehnal (Oostende) dál čekají na svoji příležitost a nehrají. Partick Thistle i s gólmanem Tomášem Černým pro změnu zase prohrál a to v Motherwellu 0:3. Martin Pospíšil (Bialystok) a Kamil Vacek (Wroclaw) shodně venku remizovali a jejich týmy jsou na 4. resp. 5. místě Ekstraklasy. Oba hráli v základu.

Z druholigových účastníků vybírám tradičně jen tým z Ostrovů: Fulham konečně zase jednou vyhrál (nad QPR 2:1) a opět i s reprezentačním obráncem Tomášem Kalasem v sestavě. Na play-off zatím ztrácí tři body.

Podobné články