Praha – Fotbalisté Sigmy se po úvodní jarní ligové porážce s Jabloncem v posledních zápasech zvedli a po třech výhrách v řadě stoupají tabulkou. V Praze si tentokrát proti poslednímu týmu tabulky dokonce i s chutí zastříleli. Na Julisce vyhrála parta trenéra Jílka vysoko 4:0 a posunula se na místa, která v zaručují v závěrečných zápasech boj o účast v play-off Evropské ligy.

FK Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)
Góly a asistence: 35. Zahradníček (Texl), 41. Kalvach, 86. Nešpor, 90+1. Kalvach
FK Dukla Praha: Rada – Raspopovič, Ďurica, Bezpalec – Douděra, Krunert (46. Gonzáles), Kovaľ, Tetour (72. Djuranovič), Miloševič (C) (46. Hadaščok) – Holenda, Podaný.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Houska, Plšek (82. Dvořák), Texl (74. Falta) – Nešpor (87. Yunis)

K vítězství Sigma nakročila už v prvním poločase

V první šanci utkání se ocitl v sedmé minutě zápasu Jakub Plšek, kterému výborně předložil balón do palebné pozice Jiří Texl. Olomouckému záložníkovi však střela vůbec nesedla, zamířila přímo doprostřed brány a Filip Rada v brance domácích ji s přehledem zneškodnil. Chvíli na to se v nadějné pozici ocitli také domácí. Holenda po centru Podaného hlavou nabízel míč těsně před branku, kam si nabíhal Tetour. Ten však z těžké pozice kolenem zamířil pouze nad Branku Miloše Buchty. Skóre zápasu otevřel v pětatřicáté minutě po parádní individuální akci Tomáš Zahradníček. Olomoucký záložník potáhl po lajně míč přes polovinu hřiště až do šestnáctky, přízemní střelou levou nohou zamířil k bližší tyči a domácí brankář byl bez šance. Ještě do poločasu Sigma vedla už o dvě branky. V jednačtyřicáté minutě totiž Lukáš Kalvach Radu překonal elegantním obstřelem ze dvaceti metrů a do kabin se šlo za stavu 0:2 z pohledu domácích.

Druhý poločas už žádné drama nepřinesl

Ve druhé půli si Sigma nadějný stav z prvního poločasu zkušeně uhlídala a na závěr zápasu přidala ještě jako třešničku na dort další dva góly. Dukla se dostávala do větších šancí jen sporadicky. Největší požár před olomouckou brankou musela hasit obrana včetně brankáře Buchty v minutě pětasedmdesáté. Střela Gonzálese už Buchtu překonala, ale na brankové čáře pohotově zasáhl Vít Beneš. O minutu později Buchta zneškodnil nebezpečnou hlavičku Hadaščoka po rohovém kopu. Dukla poté už vrhla všechny síly do útoku a toho využil v šestaosmdesáté minutě nejlepší střelec Sigmy Martin Nešpor. Zahradníčkům přízemní centr obránce Dukly Raspopovič ve skluzu jen přibrzdil před olomouckým kanonýrem a ten svým šestým gólem v sezóně bez větších problémů zvýšil na tříbrankový rozdíl. Konečný výsledek zápasu ještě v nastaveném čase pečetil svou druhou parádní technickou střelou v zápase Lukáš Kalvach. Sigma na Julisce vyhrála 4:0.

Jílek po zápase chválil přístup hráčů

Svěřenci trenéra Jílka si připsali třetí výhru ze čtyř zápasů v jarní části Fortuna Ligy. Potřetí za sebou navíc Sigma ani jednou neinkasovala. „Zásadní faktor, který den udával ráz utkání, byl ten, že jsme o puntíku plnili stanovenou taktiku. Celé mužstvo musím pochválit za přístup i z pohledu defenzívy. Pevně věřím, že nás dnešní výhra nastartuje a že naše výkonnost bude mít vzestupnou tendenci,“ chválil po zápase své svěřence olomoucký trenér. Příští utkání odehraje Sigma v pondělí 11.3. na Andrově stadionu proti sedmému Liberci, na který po třiadvacátém kole ztrácí už pouhé tři body.

sestřih zápasu: isport.cz