Olomouc – Andrův stadion zažil druhé domácí vítězství v řadě. Po Dukle odjela z Olomouce s prohrou 0:1 také Sparta. Velice důležité tři body zůstaly doma díky třetí brance Martina Nešpora v letošní sezóně. Na stadion si našlo cestu téměř osm tisíc fanoušků.

JEDINÝ GÓL ZÁPASU PADL V PRVNÍ PŮLI

První velké příležitosti zápasu byly k vidění ve třetí minutě před brankou Miloše Buchty. Po rohovém kopu se dostali ke střelám z dobrých pozic postupně Kaya, Frýdek a Kanga. Ani jedna z těchto střel se však nedostala skrz modrou olomouckou zeď, která všechny rány zblokovala. První výraznější příležitost pro Sigmu přišla po půl hodině hry, když nadvakrát ze šestnáctky pálil Vepřek. S těmito pokusy ale rumunský brankář Sparty Florin Nita neměl větší potíže. O pár minut později už ale musel tahat míč z branky. K ráně z velké dálky totiž napřáhl Houska, jehož střelu dokázal v šestnáctce šikovně tečovat Martin Nešpor a Nita nestihl zareagovat dost rychle. Sigma vedla 1:0 a dostala se do herní pohody, zatímco obrana Sparty úplně přestala fungovat. Do konce prvního poločasu se ještě do další velké šance dostal znovu Nešpor, vedle pálil Kalvach, nebezpečně střílel také David Houska. Žádná z těchto šancí se však neujala a Spartu zachránil poločasový hvizd.

Fotogalerie z utkání SIGMA vs. AC Sparta Praha

SIGMA HRÁLA ZODPOVĚDNĚ

Ve druhém poločase už se Sigma k tolika šancím nedostala. Zaměřila se více na defenzivu a to se vyplatilo. Sparta se dostala k několika dobrým příležitostem, ale do žádné „tutovky“ olomoucká obrana hosty nepustila. Nebezpečná byla dalekonosná rána Kangy ze šedesáté minuty, kterou lapil Buchta nebo hlavička střídajícího Pulkraba pár minut před koncem, kdy si Sparta dokázala vytvořit na několik minut tlak před olomouckou bránou. Prosadit se ale nikdo z rudých po celý zápas nedokázal a Sigma tak získala podruhé za sebou v lize na domácím hřišti všechny tři body.

TRENÉR JÍLEK SI URČITĚ ODDECHL

„Byli jsme daleko přímočařejší a agresivnější. Zápas nebyl bez chyb, ale proti těm předešlým utkáním tam bylo daleko víc ochoty pracovat. Sparta nás zatlačila, ale my jsme jí to poctivým výkonem znesnadnili, vyložené brankové příležitosti si nevypracovala. Z tohoto pohledu si myslím, že to bylo velmi zasloužené vítězství a hráčům patří velký respekt,“ řekl po zápase domácí kouč. Dalším pozitivem je návrat Václava Pilaře po zranění zpátky na hřiště. Letní posila naskočila do soutěžního utkání po téměř dvou měsících na posledních dvacet minut a příště už třeba nakoukne do základní sestavy. Uvidíme. Další zápas je na programu za čtrnáct dní v sobotu dvacátého října. To do Olomouce přijede o další body do tabulky bojovat Zlín, kterému aktuálně patří páté místo.

sestřih zápasu: isport.cz