Sigma po nepřesvědčivé domácí výhře nad Vlašimí, podala v neděli v televizním zápase v Sezimově Ústí proti Táborsku ještě horší výkon a ztratila všechny tři body. Jedinou gólovku promarnil po centru Buchwaldka, Tomáš Chorý (trefil břevno). Pak už domácí v obraně na rozdíl od Sigmy nechybovali. Oproti dřívějším zápasům dokázal soupeř Sigmy chaosu v obraně využít a výsledkem byla dvougólová prohra, aniž by si gólman Reichl sáhl po nějaké střele domácích na balón. Při závěrečném tlaku Sigmy pak všechny akce končily zblokovanou či jinak nepovedenou polostřelou, polocentrem. Na tom oraništi, vzdáleně připomínajícím hřiště, se nedalo asi nic kloudného vymyslet a spása nepřišla ani v podobě nějakého šťastného gólu. Jedním slovem bída a nepomohlo ani dohrávání zápasu na jednoho stopera a vyslání všech zbývajících ofenzívních hráčů z lavičky. (Report zde – Táborsko vs. Sigma)

Přes porážku Sigma i tak za první tři jarní kola navýšila svůj náskok na nepostupovou pozici o 2 body na 8.

Týden před tím dokázala Sigma vyhrát nad Vlašimí díky pohotovosti Jakuba Plška, když pár dalších šancí pak prováhala. Ve druhé půli se hra vyrovnala, hráči Sigmy jakoby čekali, že ještě nějaká šance na zvýšení náskoku přijde (a taky přišla, ale střídající Martin Hála ji ukázkově zazdil). Jediný, kdo z hráčů Sigmy podával zaznamenáníhodný výkon, byl gólman Reichl, který svými zákroky Sigmu vyloženě podržel a nulu na svém kontě si tvrdě zasloužil. Sigma zápas dohrávala stylem účel světí prostředky. Vrcholem snahy Sigmy o udržení těsného výsledku bylo taktické střídání v závěru zápasu a poslání třetího stopera na plac.

Náročný fanoušek Sigmy může být s takovými výkony jen velmi těžko spokojen, ale na směřování k základnímu (postupovému) cíli to zatím stačí, i díky neschopnosti Opavy vyhrát doma a Budějovic, které na jaře získaly teprve 2 body.

Archív:

18.kolo FNL : SK Sigma Olomouc – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (1:0). Branka: 20. Plšek. Rozhodčí: Mrázek. Vydaných vstupenek: 2421. SK Sigma: Reichl – Sladký, Škerle, Radakovič, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček (87. Manzia), Buchvaldek (40. Hála), Falta (90. Štěrba) – Chorý. Trenér: Václav Jílek.

19.kolo FNL: FC MAS Táborsko – SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0). Branky: 53. Džafič, 68. Nešický. Rozhodčí: Ginzel. Hráno na stadionu Sprotovní areál Soukeník v Sezimově Ústí. Diváci : 473. Sigma: Reichl – Sladký, Škerle (73. Yunis), Radaković, Vepřek – Zahradníček (60. Petr), Houska, Plšek, Falta – Buchvaldek (46. Manzia), Chorý. Trenér Václav Jílek.

Kalendárium:

Klub si kupodivu vcelku vtipně poradil s 25.výročím zápasu Sigma – Real (4.března 1992) a na úvodní stránku zpravodaje k zápasu s Vlašimí přetiskl první stranu bulletinu z tohoto jediného jarního zápasu Sigmy v evropských pohárech na domácím hřišti.

18.3. uplynulo 25 let od odvety v Madridu, kde Sigma byla díky prohře 0:1 těsně vyřazena.

Události uplynulých dní:

Sigmě se nepříjemně plní marodka, před zápasem s Vlašimí si na tréninku bohužel utrhl Václav Vašíček křížový sval a bude minimálně až do konce sezóny mimo hru, tuto sezónu stihl odehrát kvůli zranění pouhých 151 minut. Kvůli zranění na jaře ještě neodchytal ani minutu ani Miloš Buchta.

Jakub Plšek dal v zápase s Vlašimí 16. gól v sezóně a suverénně vede tabulku střelců druhé ligy, klobouk dolů před tímto výkonem. Výkon Václava Vašíčka z předchozí druholigové sezóny Sigmy 2014/2015 překonal už teď o tři branky a už jen tři branky mu chybí, aby se dotáhl na nejlepší střelce druhé ligy od roku 2003. Dvacet branek dal ve druhé lize naposledy v sezóně 2002/2003 Petr Švancara (SFC Opava). Doufám, že ho letos překoná.

David Houska odehrál v neděli v dresu Sigmy svůj 100. zápas. Téměř polovina však je druholigových (49). Neblahý druholigový osud však dopadá i na ostatní mladé hráče v základu Sigmy. Víc zápasů za áčko Sigmy ve druhé lize než v první mají Hála, Chorý, Plšek i Zahradníček. Gólman Reichl si na svůj první prvoligový start musí ještě počkat. Všech 29 startů má ve druhé lize.

Na další druholigový program si budeme muset až po reprezentační přestávce.

Nominaci pro „A“ tým a U21 si vysloužili 4 bývalí i současní hráči Sigmy, shodou okolností všechno Tomášové. Do áčka Kalas (Fulham), dodatečně pak Hořava (Plzeň) a později i Přikryl (Mladá Boleslav). Chorý sice také dodatečně dostal pozvánku do reprezentační U21 na přípravné zápasy před ME 21 s Polskem a Slovenskem, ale kvůli zranění se nakonec omluvil.

U20 absolvuje přípravu ve Španělsku, kde se utká s Dánskem a Švédskem. Měl by u toho být i nominovaný Lukáš Buchvaldek.

U19 čeká závěrečná kvalifikace na ME a v nominaci žádný hráč Sigmy není.

Možná to někoho zajímá, českým fotbalistou roku 2016 se stal hráč, který se už definitivně vzdal reprezentační kariéry a to Petr Čech. Více než kdy jindy letos platí o této anketě, že jednooký mezi slepými králem. Z bývalých hráčů Sigmy se nejlépe umístil 8. Roman Hubník (Plzeň), 13. skončil Tomáš Hořava (Plzeň). Z bývalých trenérů a hráčů Sigmy coby nynějších trenérů, se nejlépe umístil trenér Zlína B.Páník (v Sigmě v roce 2002), 4. skončil R.Pivarník (loni Bohemians 1905 a Plzeň, v Sigmě jako hráč 1992-94, jako trenér 2012-13). Úspěchů Pavla Hapala se slovenskou reprezentační U21 si v anketě rovněž všimli, nicméně je ocenili „pouhým“ 7. místem. Tak nevím- největším paradoxně této ankety je to, že vítězem se stal V.Lavička, trenér české U21, který rovněž postoupil na ME U21 jako Pavel Hapal se slovenskou repre. Pavel Hapal dokonce na rozdíl od Lavičky vloni v kvalifikaci ani jednou neprohrál. Hlasující asi ocenili fakt, že vyhrát kvalifikační skupinu s českou reprezentací je pro trenéra větší úspěch, než vyhrát skupinu s Holanďany a Turky se slovenskou repre. 13. skončil další exolomoucký hráč Radoslav Látal (Gliwice- Polsko, momentálně bez angažmá).

Podobné články