05-ol-ulSigma párkrát za sezónu narazí na odevzdaného soupeře, a když se zadaří, je z toho solidní výhra. Naposledy letos na jaře byly tím odvarem ligového týmu Teplice (6:0- 30.kolo Synotligy), před tím při prvním působení Sigmy ve FNL se tady „předvedli“ Sokolov (7:0), Vlašim (6:0) a Ústí (5:0).

Letos si to před zhruba 14 dny zopakovalo Ústí (opět 5:0) a naposledy v pátek Sigma deklasovala 1.SK Prostějov (7:0), které získalo titul nekorunovaného krále parodie na profesionální fotbal. Sigma tímto výsledkem úspěšně navázala na 32 let starou druholigovou výhru nad Železárnami Prostějov 8:1, kterou Sigma v roce 1984 definitivně zpečetila svoji prvoligovou účast.

Ústí už před zápasem avizovalo, že přijede s torzem, neboť pět hráčů základní sestavy má zdravotní problémy a jejich nejlepší střelec Pavel Moulis nemůže hrát kvůli tomu, že je kmenovým hráčem Sigmy. Tenhle deficit se projevoval hned od začátku, kdy hráči Sigmy individuálně nebo kombinací vcelku lehce pronikali do vápna soupeře, z čehož resultovala většina gólů. Hráči Sigmy dali tři góly do prázdné.

Prostějov, to zas byla jiná kapitola. Tak naivně rohy bránící soupeř se hned tak nevidí. Nevím, jestli se někdy podařilo dát jednomu týmu v jednom zápase pět branek po rohovém kopu. Já nic podobného nepamatuji. 12
Sigma dala 5 gólů z 11 rohů! První gól si prostějovští dali sami, druhý zcela nehlídaný Jakub Petr, když do brány nakopl přes půl vápna po zemi běžící míč. Další dva v první půli dal Jakub Plšek, jeden z voleje nikým nehlídaný placírkou a druhý, když se chvíli před tím po souboji válel po trávníku a když vstal, přistál u něj odražený míč. Jeho soupeř v souboji se v tu dobu ještě pomalu zvedal z trávníku. Kromě rohů (po jednom z dalších ve druhé půli přidal gól opět Plšek) padl jeden gól z penalty a pouze jeden ze hry, oba dal rovněž Jakub Plšek. Tím se stal prvním hráčem Sigmy vůbec, který dal v ligovém zápase (počítám tedy i druhou ligu) víc než čtyři branky. Abych příliš nesnižoval jeho výkon bezradností soupeře, tak bych naopak vyzdvihl Plškovu pohotovost, snahu se do těch šancí dostávat a navíc schopnost je proměňovat. Sigma kromě toho ještě několikrát trefila konstrukci branky, ale jako obvykle ubrala ve druhém poločase plyn a soupeře ušetřila od desítky, na kterou byl zralý.

V posledních dvou zápasech určitě potěšily další dvě vychytané nuly na kontě brankáře Buchty, Plškova produktivita, výkony Jakuba Petra a bezchybný návrat Radakoviče do základní sestavy.

Sigma navýšila náskok na čele na šest bodů. Baník se před středeční dohrávkou propadl na 4.místo a Sigma na něj získala už 7 bodů.

Archív:

14.kolo FNL: SK Sigma Olomouc – FK Ústí nad Labem 5:0 (3:0). Branky: 8. a 60. Plšek, 15. a 44. Chorý, 57. Falta. Rozhodčí: Severýn. Diváků: 1246. SK  Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Houska, Plšek – Zahradníček (61. Buchvaldek), Petr, Falta (75. Štěpán) – Chorý (61. Yunis). Trenér Václav Jílek.

16.kolo FNL: SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov 7:0 (5:0). Branky: 29. (pen.), 41., 44., 69. a 85. Plšek, 8. vlastní Rus, 24. Petr. Rozhodčí: Houdek. Diváků: 2597. SK  Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Šindelář, Vepřek – Plšek, Houska (69. Habusta) – Zahradníček (60. Buchvaldek), Petr, Falta – Chorý (60. Yunis). Trenér: Václav Jílek.

 

Kalendárium : listopad

5.11.2006 : Přesně před 10 lety debutoval v dresu Sigmy Vojtěch Štěpán.

13.11. oslavil Karel Brückner (*1939) 77.narozeniny. Gratuluji.

17.11.1991 (25 let) debutoval v ligovém zápase tehdy osmnáctiletý Michal Kovář, počet jeho startů za Sigmu se zastavil o 15 let později na čísle 299! Zajímavost: Michal hrál dřív pohár UEFA, než ligu. S Martinem Kotůlkem nastoupil na stoperu už 2.10.1991 proti Bangoru.

23.11.2001 (15 let) odstartoval svoji kariéru v dresu Sigmy jeden z nejlepších Slováků v jejím dresu ostrostřelec Ľubomír Reiter (31 ligových gólů za Sigmu).

24.11.1996 (20 let) Radek Onderka naopak hraje poslední zápas za Sigmu. V 77 ligových zápasech dal 24 branek, což z něj činí jednoho z nejproduktivnějších hráčů Sigmy vůbec. Lepší průměr gólů na zápas než on měli už jen hráči jako například Lauda, Příložný, Hapal nebo právě Reiter.

Události uplynulých dní:

Diváckou kulisou na televizním zápase s Ústím v počtu 1246 ks vydaných vstupenek si Sigma došlápla na dno posledních 35 let účastí Sigmy ve druhé a první lize. Na hanácké derby v lepším čase a počasí přišlo diváků jednou tolik.

Po delší době se zase někdo ze Sigmy objevil v nominaci reprezentační U-21. Tomáš Chorý si udržuje důvěru trenéra Jílka, je ve FNL vidět a také i díky některým absencím hráčů, kteří vybojovali postup na EURO U21, si zahrál druhou půlku přípravy v Portugalsku proti mistrům Evropy. Byl nominován jako jediný z druhé české ligy. Trio Spurný, Buchwaldek a Yunis si zahrálo v přípravě reprezentační U-20.

Víkendové zápasy FNL rozhodly o tom, že středeční zápas Sigmy s Baníkem ve Vítkovicích nebude duelem dvou neporažených celků a prvního se druhým, ale už jen o tom, zda si Sigma udrží podzimní neporazitelnost, o kolik povede druhou ligu a před kým. Případná výhra by Sigmu dostala už na 10 bodů před Baník, který by zůstal dost nečekaně čtvrtý. Ale nechme to zatím koňovi, uvidí se ve středu. Vloni Sigma nechala na Baníku po tristním výkonu tři body, což ji ve finále stálo první ligu, takže je co odčinit.

Bus Sigma United je připraven, čas je jakžtakž vyhovující, bude relativně teplo, takže nic nebrání tomu vyrazit ve středu do Ostravy na fotbal.

05

Podobné články