Tuto středu nás čekalo další ze série klíčových utkání (to byla vlastně celá jarní sezóna), proti Slovácku na jeho půdě. Všichni sigmáci doufali v pomoc od moravských kolegů k záchraně, otazníkem bylo pouze loučení Libora Doška s kariérou. Jistě by raději odcházel s výhrou.

Trenér Jílek nasadil očekávanou sestavu bez žádných větších změn a úkol zněl jasně… musíme vyhrát, abychom měli ideální pozici před posledním kolem, kde se rozhodne o druhém sestupujícím.

Co se hodnocení výkonu na hřišti týče, tak hráči předvedli svůj typický jarní výkon… V úvodu utkání jsme tahali za kratší provaz a trvalo nám nějakých 15-20 minut, než jsme se dostali do tempa a kloudného zakončení. Následně jsme začali přebírat otěže zápasu a vytvořili si i první šance.
Leč opět naše obrana hra, trpící nedůsledností na koncích poločasů, měla za následek krutý trest. Ten zpečetil osud tohoto utkání. Ovšem tak laxní přístup před rozehráním trestného kopu si nedovolí snad ani v žáčcích. Bohužel, následoval faul ve vápně, kde zůstal nikým nehlídán soupeřův útočník a jelikož v případě Šindeláře se jednalo o posledního olomouckého obránce, tak následovala z rukou rozhodčího i červená karta.

Druhý poločas tak měl jasný scénář. Naši borci měli snahu s výsledkem něco udělat a minimálně bod získat, domácí dychtili náskok udržet nebo ideálně navýšit a vyhrát tak poslední domácí zápas odcházejícímu Doškovi a trenéru Habancovi.
Napřed domácí ochozy zmrazil olomoucký Navrátil, který jako jeden z nejmenších hráčů na hřišti hlavičkou otevřel brankový účet druhého poločasu a zařídil vyrovnání.
Bohužel, následnou snahu o kýžený obrat v utkání zastavil svým dalším rozpačitým rozhodnutím hlavní rozhodčí Zelinka. Dle mého názoru jasný faul na našeho obránce nechal bez povšimnutí. A pro hráče Slovácka tak nebyl problém vsítit hlavičkou gól a vzít si tak zpět vedení.
Tento stav utkání bohužel již měl na naše borce dopad a nebylo sil a vůle s tímto nepříznivým výsledkem již co udělat.
Poslední tečku si tak opět schoval, na rozdíl od utkání v Příbrami, „střízlivý“ rozhodčí Zelinka. Po avizovaném nastavení 2 minut, v okamžiku kdy se rodila poslední šance utkání a rychlý protiútok olomouckých do otevřené obrany Slovácka, radši nedbal na avizované nastavení a ukončil tento zápas hvizdem do píšťalky.

Výsledek nám v boji o záchranu nepomohl. Naštěstí pomohl náš hlavní soupeř o druhého černého Petra – Příbram, která doma prohrála se Slavií. Otázka druhého sestupujícího je tak stále otevřená. Až do posledního kola. Samozřejmě, že spekulací bylo už před tímto zápasem nespočet a nyní se jich vyrojí asi ještě víc.
Jedno je však jisté, my musíme napřed vyhrát domácí utkání proti Teplicím a až pak se můžeme případně spoléhat na pomoc Jablonce, který musí porazit Příbram. Pokud získá Starkovo remízový bod, nepomůžou nám ani svatí (leda tak rozšíření ligy o dvě mužstva).

V sobotu je tak potřeba, aby všichni aktivní kotelníci přišli podpořit olomoucké hráče!!! Buď to bude rozlučka s první ligou na nějakou dobu, nebo oslava naší obludné záchrany v této „vydařené“ sezóně.