Po pouhém týdnu, kdy oficiálně usedl na židli generálního sportovního manažera, odpovídal nový člen realizačního týmu našeho klubu na různorodé otázky našich reportérů. Z více než půlhodinového povídání v uvolněné atmosféře vám přinášíme obsáhlý rozhovor.
1638_1
Jste novým sportovním manažerem olomouckému klubu. Můžete prozradit, jak probíhalo jednání?
Byl jsem kontaktován zhruba před měsícem, při zápase se Žilinou. Byla to konkrétní nabídka, ale otázka byla, jestli se mi podaří ukončit angažmá v Boleslavi. Za týmem jsem potom odcestoval 1. února, chtěl jsem se na něj hlavně podívat a udělat si přehled. Oficiálně jsem však nastoupil až minulé úterý.

Jak náročné pro vás bylo sžít se s novým prostředím?
Pozice to je strašně těžká, především po týdnu nemůžu moc hodnotit. Problémem může být, že za týden končí přestupové období, navíc na trhu je nedostatek hráčů, je to kompletně rozebráno. Pravda také je, že potřebujeme přivést někoho do ofenzívy, jsme v kontaktu s minimálně jedním hráčem, něco se rýsuje, uvidíme.

Jaká bude náplň vaší práce? Váš předchůdce na této pozici Zdeněk Psotka vysvětloval, že musel také jednat se sponzory a shánět peníze. (rozhovor najdete na těchto stránkách)
Ekonomika je samozřejmě velmi důležitá, ale není to můj úkol. Já mám na starosti pouze hráčskou a sportovní stránku, napříč všemi věkovými kategoriemi. Obrovskou výhodou je to, že mládež je tady na velmi vysoké úrovni, na rozdíl třeba od Boleslavi, za kterou stojí silný sponzor. Nejdůležitější je, aby se tito hráči objevovali v A-mužstvu, což, klobouk dolů, Olomouc má 80% odchovanců v kádru, bohužel nikde není napsáno, že zrovna tihle hráči mohou hrát na špici, alfou a omegou všeho je ekonomika.
1663_1
Jak moc se hodláte angažovat kupříkladu ve složení kádru?
Důležité pro mě je, abych měl přehled o všech hráčích – o juniorce, dorostech. Když se potom bavíme o jménech, abych měl svůj vlastní názor. Co se týče A-mužstva, rozhodně se chci angažovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že za výsledky a rozhodnutí nese vždycky zodpovědnost trenér. Když budu mít na věc svůj názor, tak ho samozřejmě trenérovi řeknu, on mě vyslechne, ale na druhou stranu, já musím také za trenérem stát, to je bez debaty. Abych to shrnul, budu diskutovat s trenérem, budu oponent trenéra, ale budu ho respektovat a stát za ním.

Co bylo impulzem k tomu, abyste opustil zabezpečený klub, kde jste si vybudoval dobrou pozici?
Myslím si, že jsem tam měl dobrou pozici, protože za necelé čtyři roky jsme dvakrát byli v poháru, pokaždé na úkor Olomouce, jednou z českého poháru a jednou shodou náhod, když byla Olomouc třetí. Měli jsme tam i titul s dorostem. Dalším faktorem bylo, že pocházím z Rymic u Holešova, což je vlastně za rohem za Olomoucí a věděl jsem, že v Čechách nezůstanu dlouho. Ale víte, jak to v této branži je, mohl jsem tam být ještě rok, možná dva a už jsem takovou nabídku z Moravy nemusel dostat. Když potom přišel Karel Jarolím a oslovil mě pan Lébr, tak jsem si řekl, že je lepší jít blíže k domovu hned, než třeba ty další dva roky čekat. Kdyby nepřišel pan Jarolím, tak bych tu pozici trenéra musel plnit dál.
Potom bych chtěl říct, že vy, kteří v tom žijete, tak se vám možná spoustu věcí nelíbí, ale já jsem prošel Synotem, Kroměříží, Zlínem, já jsem bral Olomouc vždycky jako značku – skvělá práce s mládeží, i fungování klubu, když se na to podívám zvenčí, se mi líbilo. I z toho to důvodu jsem si říkal, že by Olomouc nemusela být špatná štace, ale byly i určité problémy s ukončením smlouvy v Boleslavi.
Ladislav Minář

Jaký jste si stanovil cíl pro druhou polovinu sezóny?
V tuto chvíli je to jednoznačně záchrana. Jsme dva body od sestupové příčky, to si řekněme narovinu. V uvozovkách výhoda je ta, že těch týmů je tam namočeno hodně. Pokud se nám ještě do konce týdne podaří přivést jednoho až dva hráče, a já budu cítit po pár kolech, že jsme silnější, pak se dá uvažovat i o lepším umístění.

Koho tipujete jako adepta na sestup?
Já to nebudu říkat. Jednak proto, že to nikomu nepřeju, jednak proto, že bych si přál, aby v lize bylo co nejvíce týmů z Moravy. V konečném důsledku mi je jedno, kdo sestoupí, hlavně že to nebude Olomouc. (mva)

Druhou část rozhovoru, ve kterém nový sportovní ředitel vysvětluje svůj vztah k fanouškům, či jaké má koníčky, najdete hned zítra na těchto stránkách.
Sledujte náš facebook či youtube a zachovejte nám přízeň.

Od fanoušků pro fanoušky

Podobné články