Přišlo nám na mail od speakra Sigmy, s radostí presentujeme….

Na nedělní výjezd do Kolína se scházíme na nádraží v Olomouci ve 12:00, je nás zhruba 25. Cesta probíhá naprosto v pohodě a bez potíží. Ve vlaku se nachází pár “podezřelých“ osob a tak jsou zkontrolováni. To jen pro jistotu.

Po příjezdu na místní nádraží se nás drží několik čertů. Přítomní jsou zde rovněž pánové z kriminální policie. Během poklidného přemístění na kolínské náměstí si nás dokonce jeden z četníků točí na kameru. To mu opětuje jeden z fanoušků a s filmováním materiálu, který bude následně pečlivě zkoumat tlupa inteligentů je konec. Tedy prozatím.

Na náměstí a v centru města se bavíme nad zjevy některých místních “italských mafioso“ ale jinak nám náladu vylepšují dvě sličné servírky. Na místě jsou s námi stále telátka v mundůrech. Dokonce v pravidelných intervalech náměstí objíždí jejich velmi “nenápadní“ kolegové z kriminální policie. Chlapáci v antonech jsou velice bdělí, opět natěšeně třímají v rukou kamery a někteří Sigmáci musí na jejich popud strhávat nálepky, které před tím vylepili. To vše jen proto, aby je za dalších 20 kroků zase vylepili.
Na stadion se proneslo poměrně dost pyra, což bylo celkem překvapivé, když vezmeme v potaz pečlivé prohlídky security. Přímo v sektoru hostů se nás schází asi 40 příznivců Sigmy. Několik dalších se nachází dokonce naproti našemu kotli. Support je na naše poměry celkem slušný. Ale jak u nás bývá zvykem, s postupujícím časem se čím dál více vytrácí. Je to skutečnost, která myslím stojí za zamyšlení.

Pokud někdo hodlá jenom chlemtat pivko, vykecávat s kámošema a na podpoře hráčů se nechce žádným výraznějším způsobem podílet, může raději zůstat v teple domova anebo nechodit do sektoru.

Jak již bylo zmíněno, odpálilo se nějaké to pyro. Nechyběly dýmovnice, strobáče a také petardy, po jejichž odpálení nejednomu návštěvníkovi zápasu povolily svěrače.
Několikrát za zápas se lomcovalo plotem. Proto jsem překvapen, že security ani četníci během zápasu či na jeho konci nezasahovali. Byla rovněž připravena prezentace v podobě bílých a modrých balónků.

Osobně mám z výjezdu spíše smíšené pocity. Je třeba se stále zlepšovat. Rozhodně máme na víc. Předvést to můžeme již tuto sobotu na zápase se Zlínem !!

Podobné články