Ostrava – Hráči Sigmy se vydali k dalšímu ligovému na zápasu na hřiště týmu, který odehrál podzimní část soutěže nečekaně dobře. V prvním vzájemném zápasu sezóny Baník Sigmu porazil 4:1. Tentokrát však nepadl gól ani jeden gól a oba týmy si tak po bezbrankové remíze připsaly do tabulky po bodu.

Sigma do pátečního zápasu nastoupila opět v rozestavení 4-4-2, jako tomu bylo v minulém utkání. Zdá se tedy, že trenér Jílek definitivně upustil od systému se třemi obránci, který Sigma hrála dlouhou část sezóny. Oba týmy postrádaly své nejlepší střelce. Baník se musel obejít bez Milana Baroše a Sigma zase postrádala Martina Nešpora. Cestu na ostravský stadion si našlo necelých sedm tisíc diváků. Z Olomouce se na stadion rivala vydaly dva autobusy. Celkem tedy okolo stovky fanoušků.

Do lepších příležitostí se dostávali domácí

Utkání začalo poměrně opatrně. V první větší šanci byli olomoučtí Yunis a Pilař, ale jejich pokusy z dobrých pozic zablokovali obránci domácích. Zajímavé věci se začaly dít okolo třicáté minuty první půle, kdy dvakrát ohrozil branku domácích David Houska. S jeho prvním pokusem Laštůvka neměl větší potíže, protože střela z výborné pozice na hranici šestnáctky olomouckému záložníkovi vůbec nesedla. O dvě minuty později zase ostravský brankář nemusel zasahovat nakonec vůbec, protože oblouček z velké dálky skončil pouze na ostravské brance. Poté se už probudil taky Baník. Nejprve musel dobré Šašinkovo zakončení zády k bráně pohlídat Václav Jemelka, aby si o chvíli později ostravští vypracovali největší šanci prvního poločasu. Po dobře kopnuté standardce Hrubého se ve vápně dostali ke střelám Ondřej Šašinka s Fabriziem Stronatim. Jejich pokusy se olomouckému brankáři Buchtovi ve spolupráci s obranou podařilo zneškodnit jen s velkou dávkou štěstí.

Fotogalerie z utkání Baník vs. Sigma

« 1 z 30 »

Ve druhém poločase Buchtu podrželo břevno

Ve druhém poločase se dlouho čekalo na první větší rozruch před některou z branek. Tuto pasáž přetnul ve osmapadesáté minutě rohový kop domácích. Český reprezentant Fabrizio Stronati po něm hlavou orazítkoval břevno Buchtovy branky. Minutu na to ještě dobře z dálky střílel Holzer. Poté se ke slovu dostala Sigma. Václav Pilař pěkným centrem našel před bránou hlavu Jakuba Yunise. Ten ale v obrovské šanci selhal a vůbec se netrefil mezi tři tyče. Dobrou příležitost měl o pár minut později ještě David Houska, jehož další pokus ale zase opět zablokovali ostravští obránci. A to bylo ze strany Sigmy směrem dopředu vše. V posledních vteřinách zápasu ještě střílel ostravský Granečný, ale ani jeho pokus se neujal. Ani jeden z týmů tak v zápase nedokázal vstřelit gól.

Pohled obou trenérů na zápas se poněkud lišil

Utkání hodnotili také oba trenéři. A jejich pohled na utkání se poněkud lišil. „Jsem zklamaný s jedním bodem. Mohli jsme tady klidně uhrát tři. Na utkání jsme byli dobře připravení, ve hře jsme byli nebezpeční, jen jsme nedotáhli finální fázi,“ konstatoval po zápase olomoucký trenér Václav Jílek. „Měli jsme možná dvě velké šance, oni taky. Obě mužstva mohla dát gól, ale nedala. Remíza je spravedlivá,“ řekl zase zkušený trenér Baníku Bohumil Páník.

sestřih zápasu: isport.cz