Minulou sobotu se odehrálo poslední (zatím) domácí utkání HETligy proti Jablonci. A přesto, že byly slibovány útočné orgie, realita byla zcela opačná. Ale ruku na srdce, dalo se to čekat. A přesto se toto utkání nedá označit za ztracený čas. Protože herní krásu přineslo, holt to kořeníčko fotbalu, góly chyběly.

Od začátku se hrál takový poměrně opatrný fotbal z obou stran, Ale především Jablonec vypadal jako by jel na Hanou pouze bránit. A jak ukázal průběh zápasu to se mu nakonec povedlo a veze domů cenný bod (po Slavii, teprve druha ztráta doma a celkově třetí). Ovšem i přesto si nějakou šanci vypracovali, když se do samostatného úniku dostal Doležal (na kterého celé utkání fanoušci pískali a spílali mu). Vše naštěstí uhasila obrana než musel Buchta zasahovat. Ovšem mnohem více šancí měla Sigma a to i přesto že to chvílemi vypadalo že si tým neumí poradit s návratem Chorase. Jakoby se nemohli rozhodnout na koho hrát, jestli Chorase nebo Plšu. Ale to si určitě sedne a bude to zase útočné řádění. a snad už na Baníku tento pátek. Nakonec velkou šanci měl Plša, kdy krásně vystřelil z malého vápna. Bohužel však skvělý zákrok vytáhl gólman hostí a to nebyl poslední. Úplně posledním byl zákrok v 92. minutě kdy vychytal Pavla Moulise, který po skvělém úniku Hály dostal možnost samostatného zakončení.

Zdroj statistik: HETliga.cz/zapas/5955-olo-jab
Bohužel to neprovedl elegantně obstřelem, ale ránou a ta tentokrát neslavila úspěch. Ovšem tady se trošku vrátíme k Martinovi Hálovi. Ten sice nastoupil k pěti utkáním (ale nasbíral pouze 12 minut (tedy dle oficiálního webu SK Sigma Olomouc . Ale to co předvedl před výše zmíněnou akcí to byla ukázka opravdové chuti potom hrát ligu. Po vlastním odkopu dosprintoval balón, šel do hlavičkového souboje s o hlavu vyšším Hübschmanem, přehlavičkoval ho i přes drobný faul to ustál (viditelně prostě chtěl hrát) a nakonec připravil gól Moulisovi. Ten to bohužel nezvládl, jak víme z předchozích řádků. Za nás zkrátka paráda, pokud by dostal šanci a takto se ji chopil, za nás jasná volba.

A nyní k poněkud méně veselé záležitosti. A tou už nějakou dobu je fandění. I přesto anebo možná právě proto, že se hráčům daří vznikají zbytečné konflikty mezi vedením a námi, fanoušky v kotli. A my tak jsme nuceni na situaci reagovat, i když bychom si raději užívali fandění a současné výsledky Sigmy. A tak po dlouhé debatě a mnoha návrzích byla zvolena forma protestu nefandění po dobu prvních 30 minut. Někomu se to může zdát málo, někomu moc, ale prosím

respektujte že k tomuto rozhodnutí se dohodli lidé kteří aktivně podporují Sigmu doma i venku, vytvářeli pro ni a Olomouc, choreografie, vlajky i jiné propriety. Jsme lidé kterým není osud Sigmy lhostejný a víc než kdo jiný si přejí její úspěchy a zážitky s tím spojené. Zároveň nyní můžeme být vedení na obtíž, ale budeme jedněmi z mála kteří tam budou za každé situace – pokud budou moct. Což se už 2x prokázalo v druhé lize.

Z naší strany jsme s výsledkem spokojeni, bylo poznat, že když nefandí kotel, zbytek stadionu to úplně nevytrhne. Snažil se kotel na Jižní tribuně (ale snad jim to příště půjde líp), na Východě zhruba 4x do 30-té minuty zarezonovalo SIGMA!!!. Ale samozřejmě si také uvědomujeme, že pokud by stav byl třeba 3:0 jako s Duklou, vypadalo by to jinak. A vlastně jsme za to rádi. Protože nejlepší by bylo aby fandil celý stadion a potom by skutečně soupeř šel na pažit při…raný. Tak jak to má být a jak mají být fanoušci 12-tým hráčem. Nejvíce však ticha využili fans Jablonce, kteří prakticky opanovali stadion. A nutno podotknout, že i podle fotek se dobře bavili a navíc jim nebyla zima. Tak to na výjezdu má být.

No a když už byl zmíněn výjezd po zápase s Jabloncem nás čeká výjezd na Baník už tento pátek, takže všichni busem do Vítkovic!!!