Poslední zápas letošní sezóny skýtal mnoho překvapení. Byl to zápas, který rozhodoval o osudu našeho klubu. Buď a nebo. Záchrana nebo sestup. Jak to dopadlo, už jistě všichni dobře víme.

Na zápas vyhlásil klub symbolické vstupné 10,- Kč, což vzhledem k předešlému vývoji sezóny a zejména výsledkům našich borců vidím jako poslední zoufalý krok, ale aspoň něco. Kdo zrovna nespadl z Marsu, tak si musel už delší dobu všimnout, že za současného (ne)vedení zájem o Sigmu dost rapidně klesá. To nejlépe dokládá statistika návštěvnosti. Každopádně na zápas dorazilo téměř 5 tisíc diváků (resp. bylo vydáno vstupenek), což překročilo průměr letošní sezóny.

Sektor S čítal svůj obvyklý počet, první poločas se fandí plynule, čemuž napomáhá i dění na hřišti. Góly do teplické brány padají jak o závod, nálada je super. Ve druhé půli už kdekdo žhaví internet a sleduje kontinuálně zápas v Jablonci, kde to je překvapivě stále remíza. Mezitím v Olomouci už je stav 6:0, ale čím víc se blíží konec, tak se zdá být remíza Příbrami stále pravděpodobnější. Tato beznaděj už jasně ovlivňuje support ke konci utkání, kdy to stojí za starou bačkoru. Někteří jedinci spontánně rozeřvávají pokřiky na Peltu, ale kupodivu ani tohle nám ligu nezachraňuje…

Následně sudí píská konec, je vymalováno. Jablonec uhrál proti Příbrami náročnou remízu nás tak grandiózně posílá zpět do dvojky. Opravdu krutá výhra tohoto dne. Nakonec probíhá děkovačka, hráči marně skrývají zklamání. Odpalujeme nějaké pyro, část bohužel nesmyslně končí na hřišti. Ale holt negativní emoce po zpackané sezóně vypluli napovrch.

Co víc říct k tomuto? Druhý sestup za 3 sezóny je vskutku skvělá vizitka nynějšího vedení, za což by měly padat hlavy. Z fungujícího klubu udělali druholigistu. A rozhodně nám sestup nezajistila šaráda v Jablonci. Naši borci za sezónu poztráceli tolik zbytečných bodů, až hanba! Např. na Baníku, v Jihlavě, ve Zlíně, apod. Takže celá Sigma tímto posledním mačem sklidila to, co už dávno zasela. Pro fanoušky je to velmi hořké období, které by mělo být ukončeno radikální proměnou celého klubu.

Podobné články