Olomouc – Fotbalisté Sigmy zvládli důležitý zápas proti tabulkovému sousedovi z Příbrami. Sobotní vítězství zařídili svými gólovými příspěvky Jakub Plšek a Tomáš Zahradníček. Miloš Buchta podruhé za sebou udřel čisté konto a Sigma se v tabulce posunula na dvanácté místo.

SK Sigma Olomouc – 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Góly a asistence: 26. Plšek (Sladký), 90+3 Zahradníček (Dvořák)
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Beneš, Polom, Vepřek (C) – Zahradníček, Kalvach, Plšek (80. Dvořák), Houska (90. Štěrba), Falta – Nešpor (72. Yunis)
1. FK Příbram: Kočí – Nový, Kingue (58. Keita), Tregler, Jablonský (84. Kodr) – Květ, Chaluš – Mingazov, Rezek (C) (63. Voltr), Antwi – Matoušek

O první vzrušení na Andrově stadionu se postaral v šesté minutě hostující brankář Ondřej Kočí. Směr jeho lehkovážného odkopu od branky vystihl Martin Nešpor a odražený míč jen těsně minul branku. V sedmnácté minutě mohli jít do vedení hosté. Matoušek se po výborné individuální akci dostal až do šestnáctky, ale jeho následný pokus zlikvidoval reflexivním zákrokem Buchta. Ve dvacáté minutě se ve velké šanci ocitl domácí Tomáš Zahradníček. V poslední chvíli si však míč předkopl moc daleko a z velkého úhlu levačkou nedokázal do odkryté příbramské svatyně zamířit přesně. O úvodní gól zápasu se tak postaral po necelé půl hodině hry Jakub Plšek. Tomu výborně sklepnul v šestnáctce míč Martin Sladký a olomoucký záložník se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Bez větších problémů si tak připsal svou třetí branku v letošní sezóně. Žádné další šance první půle fanouškům nenabídla.

Druhá půle zápasu byla rozkouskovaná častými přerušeními hry. Sigma se nepouštěla do žádných odvážných akcí a spíše se soustředila na to, aby neinkasovala a udržela své vedení. Příbramští se sice usilovně snažili dostat domácím na kobylku, ale žádnou skulinu v obraně se jim dlouho nedařilo najít. Světlou výjimkou byl v šestaosmdesáté minutě centr, na který si naskočil Turkmenistánec Ruslan Mingazov. Jeho hlavička však zamířila nad Buchtovu branku. Do žádných větších příležitostí už Sigma Příbram nepustila. Sama naopak byla ke konci zápasu velice nebezpečná. V pětaosmdesáté minutě vyslal míč před bránu Sladký, ale nabíhající Yunis ani Houska na balón nedosáhli. Minutu poté spálil obrovskou šanci Šimon Falta. Tomu stačilo z výborné pozice pouze trefit zařízení, ale situaci trestuhodně spálil a branku přestřelil. Na konečných 2:0 pečetil sigmácké vítězství ve třetí nastavené minutě Tomáš Zahradníček, kterému předložil míč před zcela prázdnou branku Pavel Dvořák.

sestřih: isport.cz