Dnes Vám přinášíme s hráčem který je duší fanoušek a jeho nejoblíbenějším sportem je paradoxně hokej. Koneckonců fandí i hokejovému klubu ze Vsetína se kterým byl nedávno dokonce na výjezdu v Přerově. A nyní už dejme slovu Kubovi Plškovi. Přejeme příjemné čtení.

Plsa_3

Jak jsi se dostal k fotbalu?

Začínal jsem klasicky. Děda fotbalista, táta fotbalista a mě nezbývalo nic jiného. Ve třech nebo ve čtyřech, první co bylo, tak balón. Ale já osobně měl nejraději hokej. Ve Vsetíně byla zrovna ta zlatá éra, tak to asi ani jinak být nemohlo. A k fotbalu jsem byl vlastně donucen, ale nakonec se mi to zalíbilo.

Hrál tvůj děda i táta. Hráli na nějaké vyšší úrovni?

Táta se občas dostal do divize, myslím. Ale výš ne. No a děda to je legenda. Celý život v jedné vesnici.

A začínal jsi u Vás nebo rovnou ve Vsetíně?

Začínal jsem rovnou ve Vsetíně, kde jsem hrál do 12-ti let, než jsem šel do Sigmy. A do ní si mě, stejně jako Javora, vyhlídl pan Tököly. Mimochodem podle mě nejlepší mládežnický trenér.

Víš, čím jsi ho zaujal?

Hráli jsme proti Sigmě Olomouc U-13 a v našem týmu byli samozřejmě všichni rozklepaní. Přijela silná Olomouc, jak už to tak bývá. Nastala desátá minuta a my měli penaltu, já ji šel jsem kopnout a to byla jediná penalta, kterou jsem nedal. Tehdy mi ji chytl gólman. Nakonec jsme prohráli 1:2 a já to po zápase i obrečel. Děsně jsem to prožíval. Po tomhle utkání si na moje rodiče vzali číslo a pozvali si mě sem na zkoušku. Zahrál jsem dobré utkání, po kterém mi řekli, že by mě sem chtěli. Ani jsem se nenadál a v sedmé třídě jsem se stěhoval sem, na základku na Heyrovského.

Jaké to bylo dostat se sám v sedmé třídě na internát a nebýt u rodičů?

Mě se sem absolutně nechtělo. Měl jsem z toho velké obavy. Ale prakticky hned první den na intru, to ze mě opadlo. A taky jsem měl štěstí na dobrou partu. Kdybych měl to rozhodnutí udělat znovu, tak zase neváhám a udělám to stejně. Bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat.

Jakub Plšek jde rozeřvávat

Takže ty jsi nikdy nevyzkoušel nic jiného než Vsetín a Sigmu?

Zatím ne. Ani hostovat jsem doteď nebyl. Ale minulou zimu jsem k tomu měl blízko. Tedy, vlastně daleko, do Košic. Už jsem měl i koupený lístek na vlak. Ale nakonec mi zavolali, že nikam nejdu. Prošel celou přípravu a začátek jsem hrál v základu, takže mi to až tak nevadilo. I když Košice v té době šlapali.

Tak mě v té souvislosti napadá otázka, jak jsi spokojen se svým herním vytížením? Poslední dobou moc vidět nejsi.

Se svým vytížením spokojen nejsem, koneckonců neznám hráče který by byl spokojený, když nehraje. A obzvlášť v mým věku. Ted bohužel nehrávám. Na tréninku se snažím dělat vše na 100%, abych trenéra přesvědčil, ale zatím se to nedaří.

Ty jsi předtím hrál až do 13. kola hrál pravidelně a celý zápas. Čím myslíš, že to je, že se to najednou otočilo?

Můj dojem je takový, že se to zlomilo utkáním s Pardubicemi. Pak jsem sice ještě hrál v Karviné, ale tam jsem střídal o poločase. No a od té doby jsem vlastně moc nehrál. Do zimní přípravy jsem šel s tím, že ta mi vždy vychází a že se do sestavy zase vrátím. Ale příprava mi snad poprvé příliš nevyšla, navíc mě v Turecku skolila viróza. Nehrál jsem ani poslední utkání v Turecku, ani generálku a klukům se daří.

A s těmi Pardubicemi to jsi sám cítil, že to nebylo ono?

Jo, dokážu si přiznat, když to není ideální. A navíc už před tím jsem tři zápasy po sobě nedal gól, tak jsem si nesl v hlavě, že musím (to se Kuba plete, dvě utkání předtím dal dva góly Kolínu, pozn. redakce).

V poslední době sice nemáš moc minut, ale na druhou stranu, ze všech 22-ti doposud odehraných kolech jsi chyběl pouze třikrát. Je aspoň tohle pro tebe nějaká výhoda?

Každá minuta na hřišti dobrá. Ale samozřejmě devadesát je top. Ale i tak se snažím tam udělat co nejvíc. Druhý den třeba jdu za B-tým, tak tam si zahraji dobrý fotbal. Tam je radost si s nimi zahrát, teď jsou výborní.

Jaká je tvá slabá a ba naopak silná stránka?

Slabou žádnou nemám. (následuje dlouhý smích)

Plsa_1

Tak slabší?

Míval jsem slabší levou nohu, ale to se mi podařilo odbourat díky mému zranění pravého kolene. A teď mi přijde, že lépe kopu levou než pravou. Tak možná slabina v pravé noze v praváka (opět následuje smích). Silná stránka, že můžu jít na penaltu. Na tu si věřím. Ale vážně, skutečně slabší stránka asi jsou osobní souboje. Protože jsem jak tyčinka, tak musím zpevnit a na tom teď dělám. Sice to ještě nejde vidět, ale makám na tom. A samozřejmě rychlost, jsem pomalej jak šnek. Pomalejší než já je už potom jenom náš masér Kamil 😀 (náš starší rozhovor s masérem Kamilem.

Ty toho máš odehráno spoustu za reprezentace, jaké to je hrát za repre?

Je to něco úplně jiného než tady, neskutečný zážitek. Jakýkoliv sraz, jakýkoliv zápas jsem si užíval a cítil jsem podporu ze strany trenérů Jílka a Hřebíka. A při hymně, úplná husina. To si nemůžu vynachválit. Poprvé jsem hrál za 17-ku, a hned na Euru, hrálo se to v Lichtenštejnsku. A když se mě trenér ptal, jestli můžu nastoupit, očekával jsem, že myslí v průběhu hry. A on mě tam dal od začátku. Já rozklepaný, hymna poprvé, tribuna obsypaná lidmi a přenos dával Eurosport. Desátá minuta a já dávám na 1:0. Na 1:0 Angličanům. To je nepopsatelné. V tom týmu byl třeba momentálně nejlepší střelec Premiere League, Harry Kane.

Probrali jsme tvé fotbalové začátky, působení v repre i v Sigmě a teď už pojďme k části která asi čtenáře našeho webu zajímá nejvíc. A to jsou věci okolo fanouškovství a fotbalu.

Který je tvůj oblíbený fotbalový tým v zahraničí?

Určitě to je Real Madrid. A Vsetín (opět se směje z plna plic).

Byl jsi se někdy se na Realu se podívat?

Byl jsem jednou na Barceloně ( 😀 ), ale ne na zápase, pouze na stadionu. A co mě teda dost překvapilo, jak mají u výstupu z tunelu kapličku. A tam se všechny ty hvězdy, v té době třeba Ronaldinho, modlí.

A na nějakém jiném utkání si byl, třeba se skvělou atmosférou?

Když jsme byli v Hamburku na soustředění, tak jsme se jeli podívat na utkání Hannover – Hamburk. Stadion skoro pro 50. tis lidí, byli jsme vedle sektoru Hamburku. Utkání stálo za úplný h…, za dost málo, ale jaká tam byla atmosféra tak jsem měl husí kůži. Hamburk vyhrál jedna nula a když dali ten gól, tak jsem myslel, že se ten sektor rozpadne.

Když se fandí tak mě se to prostě líbí. Třeba teď hrál Vsetín hokej s Přerovem o postup. A já byl s kluky v Přerově a to bylo super. Tam se taky dobře fandilo a já si taky zafandil.

Já kdybych nehrál fotbal tak bych taky jezdil na výjezdy. Ale zatím teda zůstanu u toho fotbalu. Když tak potom v důchodě si to vynahradím. Přijde mi invalidní důchod, koupím si lístek na vlak a vyrazím.

Ty říkáš, že fanoušky uznáváš, chorea se ti líbí. Jak je to na hřišti, máš čas to nějak sledovat?

Tak když jsem na lavičce tak to vnímám hodně. Když je choreo, mít u sebe telefon, tak si je občas snad i fotím. Vážím si toho, že fanoušci obětují svoje peníze na chorea, že za námi jezdí. To si třeba někteří hráči neuvědomují.

A opět ožehavá otázka co Kuba Plšek a pyrotechnika?

Tak jednou jsem držel v ruce nějakou světlici. Ale jak říkal Reichy, dokud mi to nepřistane na hlavu, tak to neřeším. Mně to na hřišti nevadí. Třeba teď v Mostě taky pyrotechnika byla a v pohodě. Vítr foukal od tribuny. Ale kdyby to foukalo na hřiště, a nic jsme neviděli tak mě to štve. Na jednu stranu se mi to líbí, ale vadí mi, když to ovlivňuje hru. Když je to po zápase tak je to OK.

Co cítíš, když se zapálí pyrotechnika, sedíš na lavičce a sleduješ to?

Na lavičce necítím nic, ale když hraji tak to vnímám. Nabudí to kotel a ten se rozjede na vyšší otáčky. A to pak nabudí i mě. Slyším to hlasitější fandění a pak to světlo. A navíc máš v týmu blázny kteří když uvidí světlo, tak jedem…

Můžeš být konkrétnější?

Kdo má v týmu nejvíc žlutých karet? (Smích)

Ted bude mistrovství světa v hokeji, těšíš se na něj? A máš v plánu se podívat na nějaké utkání?

Jo jo, velice se na to těším. A chtěl bych se podívat aspoň na jedno utkání. Kamarád má mít možná lístky, tak snad to vyjde.

Plsa_2

Už se blížíme k finále, takže koho by si nominoval pro příští rozhovor?

Já bych navrhoval Kubu Petra. Můžete se ho zeptat, jaký byl třeba byt v Praze, vířivka na balkóně a tak. Takže určitě nominuji jeho.

A proč jsi ho vybral?

Mohla by být sranda. Ale hlavně proto, že odešel jako psanec, hodně lidí mu to zazlívalo. A taky na lidi působí, že je namyšlený, na mě tak taky působil, než jsem ho poznal. A když se s ním budete bavit, poznáte, že to tak není. A hlavně neumí hrát Fifu a prohrává s tím jeho Liverpoolem.

A fanouškům by si vzkázal…..

Jakub_plšek

Podobné články