Zarytým fanouškům české fotbalu určitě musely udělat radost dvě kvalifikační výhry našeho reprezentačního výběru. Horší už to bylo s předvedenou hrou, s týmy jako Azerbajdžán a San Marino bych si představoval více nastřílených branek než sedm. Spalováním velkého množství i těch nejvyloženějších šancí je špatnou vizitkou hráčů, kteří podle mě tím osvědčili svůj přístup k zápasům, ve kterých už bohužel nešlo o postup na šampionát.

Jako fanouška Sigmy mě samozřejmě zamrzelo, že nominovaný Šimon Falta nedostal ani minutu. Proti San Marinu mohli dostat nováčci více šancí, než ti, kteří potřebují zvyšovat sebevědomí pošramocené v klubech. Netvrdím, že reprezentační trenér Jarolím patří mezi mé oblíbence, kolují o něm různé zvěsti. Ale takový kartáč, který dostal od místopředsedy FAČR Berbra přímo na tiskovce, si snad ani nezasloužil. Jarolím se teď nehodí ani na hnůj. Očekával bych poněkud inteligentnější hodnocení kvalifikace, než jak to bylo prezentováno, navíc ta celkem odporná omáčka kolem jeho smlouvy…

Navíc nerozumím slovům pana Berbra o jejím nestandardním znění, protože jeho podpis na mé smlouvě samozřejmě nechybí. Pokud byla špatně sepsána, mohl se ozvat s řešením už loni před mým nástupem do funkce.
Zdroj: Z rozhovoru Karla Jarolíma pro Fotbal.idnes.cz

Nevím, co na tom FAČR dělají, ale měli by tam přestat kopat kolem sebe. Jednou má jeden reprezentační trenér výstupní klauzuli a ten ji při první příležitosti využije a zvedne krovky, druhý ji má skoro nevypověditelnou a tak z něj udělají blbce. Tak neschopného trenéra neudělali ani z trenéra Vengloše po výbuchu na MS 1982. Tenkrát se to ale myslím hodilo na hráče a vzpomínám si, jak oslovení „ty reprezentante“ byla urážka.

Pavlu Hapalovi, trenérovi slovenské „U21“, se v kvalifikaci na ME nedařilo, prohrál doma s Islandem 0:2 a pak se Španělskem 1:4.

Trenér Václav Jílek si s českou „U21“ jako asistent v Chorvatsku „užil“ pro změnu debakl 1:4, takže spravit si chuť bude už teď v sobotu s Jabloncem veliká.

Novým trenér Zbrojovky Brno se stal nám dobře známý Roman Pivarník, který si s sebou do klubu přivedl již osvědčený tandem asistentů Trucha-Vaniak. Brnu docela přeji, ať už se konečně odlepí od dna, ale řekl bych, že odchod dlouholeté opory Pavla Zavadila týmem zatřásl víc, než se čekalo a i trenér Pivarník bude mít velké potíže z hráčů dostat něco víc, ale proč se o to nepokusit. My už s Brnem na podzim hráli, takže případné brněnské sbírání bodů bude příjemné sledovat.

Disciplinární komise se při rozdělování pokut klubům docela rozšoupla. Sigma za zápas se Slavií dostala 100 tisícovou pokutu a to jak za pokřiky diváků „Jude Slavie“, tak za nezvládnutou pořadatelskou činnost a potyčky ochranky s hostujícími fanoušky. Těžko říct, co více převažovalo, z komuniké DK to není patrné. Slavia dostala za výtržnosti vlastních fanoušků a za jejich pokřik „Smrt Sigmě“ 80 tisíc pokuty.

Problémy v sektoru Slavie, za které dostala pořadatelská služba Sigmy pokutu (a za pokřiky sektoru domácích)

Za pyrotechniku obou táborů fanoušků při derby dostala Slavia flastra 100 tisíc, Sparta za totéž rovněž 100 tisíc.

Zajímavostí je zahájení disciplinárního řízení se dvěma simulanty Janem Chramostou (MBO) a Michaelem Krmenčíkem (PLZ). DK nakonec rozhodla o jejich potrestání pokutou 40 tisíc Kč a to můžou být rádi, protože jejich simulace přímo neovlivnila výsledek.

Proběhl los osmifinále MOL Cupu. 25. října si zopakujeme domácí ligový zápas s Jabloncem opět na Andrově stadionu. Tudy také vede cesta do Evropy…

Dobry? – Spatny?, napis nam na FB #MOLcup #8finále #SigmaOlomouc #SIGMAjablonec #fkjablonec

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on

(Zdroj fotografii: fb/sigmaolomouc.cz, instagram.com/ceskarepre, sport.tn.nova.cz)

Podobné články