V sobotu konečně nastalo jaro a Sigma na svém stadionu přivítala o sestup bojující Jihlavu, která předtím dvakrát po sobě prohrála s celkovým skóre 1:7. Za Jihlavu opět nenastoupil jejich nejnebezpečnější hráč Ikaunieks. Po velmi dobrém výkonu na Dukle se zdálo, že by se Sigma mohla konečně pěkným výkonem předvést i doma. Bohužel se tak nestalo. Zřejmě i proto, že tentokrát trenér Jihlavy Svědík soupeři svoji sestavu nevyzradil dopředu (údajné vyzrazení sestavy Mladé Boleslavi trenéru Jílkovi před vzájemným zápasem v 1.kole bylo prý důvodem k ukončení Svědíkova angažmá v MB).

Podprůměrná návštěva v nádherném počasí byla zklamáním a ještě větší zklamání přinesla hra Sigmy a nakonec i výsledek. V celkovém kontextu to vypadalo tak, že Jihlava Sigmu nechala zhruba prvních patnáct minut hrát a když se nic moc nedělo, pookřála a hru vyrovnala. Byla to však Sigma, která dokázala dát úvodní branku. Jakub Plšek osvědčil svoji silnou stránku, výběr místa v pokutovém území, a dokázal do brány vrátit od tyče odražený míč po střele Tomáše Zahradníčka. Kdo si myslel, že teď začne olomoucké tóčo, tak se přepočítal. Po přísném vyloučení hostujícího Mary, převzala kontrolu nad zápasem Jihlava a i v deseti zcela zaslouženě vyrovnala.

Sigma hrála bez pohybu. Tolik zpětných přihrávek jsem za celou sezónu snad ještě neviděl. Jakub Řezníček byl totálně odříznutý od hry a největší šance si vytvořilo defenzívní trio Jemelka, Radakovič a Kalvach, kterému dokonce pro údajný ofsajd nebyl uznán gól!

Sigma rotací levého beka s oběma krajními záložníky během hry Jílkova kamaráda na trenérské lavičce Jihlavy ani jeho beky asi moc nepřekvapila. Nicméně Hála si jako jeden z aktérů této taktické finty nakonec obrovskou šanci vytvořil. Vzápětí byl za tuto aktivitu „po zásluze“ odměněn střídáním. Šlo o 89.minutu. Ano, jediného vyššího hráče tam pošleme v předposlední minutě. Tentokrát to nebyl stoper jako proti Karviné.

Opět se ukázalo, že na domácím hřišti to bude mít Sigma čím dál těžší. Ovšem základní věci jako bojovnost a enormní snaha by měly být samozřejmostí, i když se nedaří. To pak fanoušek odpustí i chyby, ale tohle bylo opravdu velká bída.

23.kolo HET ligy: SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0). Branky: 42. Plšek – 67. Dvořák. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Kubr. ŽK: Jemelka – Mara, Rakovan. ČK: 55. po 2. ŽK Mara. Diváci: 3471. SK Sigma: Buchta – Sladký (72. Moulis), Radaković, Jemelka, Falta – Kalvach – Zahradníček, Houska (74. Texl), Plšek, Hála (89. Yunis) – Řezníček Trenér: Václav Jílek. Jihlava: Rakovan – Nový, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek (90. Opluštil), Mara, Vaculík (65. Klíma), Popovič (77. Keresteš) – Dvořák. Trenér Martin Svědík.

[wdi_feed id=“44″]

V Jablonci může Sigma překvapit. Vím, že kvalita v nich dříme. Ale… Sigma tam už 9x po sobě prohrála, Minule 0:4 a dvě červené, před tím 1:2 gólem v poslední minutě z penalty. Ale pozor! Letos se historické zvyky mění, tak proč ne po Dukle i v Jablonci. Hraje se o poháry! Sigma se i přes ztrátu bodů posunula na třetí místo, čelo tabulky se zhustilo, šestá Sparta je už jen dva body za 3.místem. Dole je Baník už jen dva body od záchrany!