Po konci podzimu se se svou kariérou rozloučil obránce, Aleš Škerle. A protože v kádru Sigmy se udržel spoustu let, odehrál 201 utkání v první lize a s týmem získal dvě trofeje pro Sigmu, Pohár a Superpohár. Samozřejmě nelze opomenout, že jako obránce vstřelil za Sigmu i dvě branky. A proto jsme se jako fanouškovské sdružení rozhodli, mu za jeho kariéru kterou u nás odehrál poděkovat a důstojně se rozloučit. Jak už jsme to v minulosti udělali s několika hráči – Tomášem Janotkou, Honzou Schulmeistrem a Pavlem Dreksou. Tentokrát však byly pozváni i fanoušci mimo zapsaný spolek a přesto že jich nedorazilo mnoho všichni si akci užili. Ovšem nejdůležitější byl ten večer Alde.

V průběhu večera padlo několik startovacích dotazů na Aldeho, třeba jaký to je přecházet od aktivního hraní k „bafuňařině“ nebo jak to vlastně vypadá s jeho zdravím (třísla jsou v pořádku, ještě se bude vylepšovat kyčel 😉 ale na fotbal to není zatím v žádném případě). Aleš se také vyjádřil k zisku bodů proti Plzni,

„Pokud nastoupí sestava která hrála poslední přípravu s Mariborem, nemám o výsledek vůbec strach“.

Takže vy fanoušci byste také neměli mít strach a zítra dorazit ve velkém počtu na porážku vedoucího týmu tabulky. Komentoval stav olomoucké kabiny (příkladný) a zmínil i to, že by nemohl být trenérem protože nemá nervy na opakované vysvětlování hráčům. Momentálně vidí svůj post na pomezí kabiny a vedení kde podle něj může nejvíce týmu přinést. Když už nemůže hrát. Také zmínil, že až bude zdravotně 119% fit velmi rád si někde v okolí Olomouce kopanou pro žízeň čutne. Neplánuje jít cestou některých bývalých spoluhráčů a „dohrávat“ v Rakousku. V průběhu diskuse byl zmíněn i nedávno proběhlý ples Dobrého místa pro život, na kterém hráči pomohli jedné z fanynek k pořízení nového lepšího vozíku a pomohli tak usnadnit jí život. Ta za odměnu přišla také Aldemu osobně poděkovat.

Poté byl Aldemu, jako poděkování? předán pamětní obraz od zapsaného spolku Sigma United a tričko věnované našim e-shopem pro fanoušky Sigmy Original 1919. Načež se rozhořela zuřivá debata ovšem možném i nemožném, ale ta již zůstane skryta čtenářům tohoto článku. A jaké z toho plyne poučení? Příště se dojděte za hráčem rozloučit i vy. O dalších akcích opět budeme informovat na FB fanoušků a také Sigma United, zapsaného spolku.

Níže pár fotografií z akce (od dobremistoprozivot.cz a Tomáše Vaidy):

« 1 z 2 »

Podobné články