Zatímco minulý týden jsme porovnávali úvodní ligové zápasy, které se hrály na Andrově stadionu (ZDE), tak ve druhé části porovnání začátku předchozí a aktuální sezóny jsme se zaměřili naopak na venkovní utkání. A hodnocení je to tentokrát o něco málo pozitivnější, protože zatím jediné letošní body Sigma získala právě venku.

VENKOVNÍ BILANCE PO SEDMI ODEHRANÝCH KOLECH:

Loni: 2 vítězství – 1 remíza – 1 prohra / Skóre: 7 – 5 (z pohledu Sigmy)
Letos: 1 vítězství – 0 remíz – 2 prohry / Skóre: 5 – 6

Minulá sezóna:

• V prvním kole předchozí sezóny Sigma po návratu do nejvyšší soutěže zamířila na hřiště Mladé Boleslavi. Vstup do soutěže to byl ideální. V prvním poločase se dvakrát trefil Falta, na což Boleslav nenašla jedinou odpověď až do šestaosmdesáté minuty, kdy se prosadil Komlichenko. To ale bylo všechno a Sigma připsala první tři body za výhru 2:1.
  • Ve třetím kole loni přišla první bodová ztráta v lize. A byla to velká škoda. Sigma odehrála výborné utkání v Plzni, ale jediným střelcem utkání se stal Václav Pilař, který v té době ještě oblékal dres Viktorie. Plzeň tak vyhrála 1:0. Byl to v té době přímý souboj o první místo v tabulce, který skončil lépe pro budoucí ligové šampiony.
  • V kole pátém loni přišla první remíza. Sigma odehrála v Uherském Hradišti se Slováckem zápas, který dopadl pro fanouška fotbalu nejhůře, jak mohl. Na Městském stadionu se totiž urodila bezbranková plichta. Olomouc ale připsala do tabulky cenný desátý bod a byla v tabulce na druhém místě za suverénní Plzní.
  • V kole sedmém to loni byla velká přestřelka v Karviné. Sigma už v desáté minutě vedla zásluhou Zahradníčka a Plška 2:0. Domácí však dokázali vyrovnat. Jako rozhodující se pak ukázala prostřední pasáž druhé půle, když Falta s Houskou vrátili Olomouci dvoubrankové vedení. Na 3:4 potom ještě z penalty snižoval Budínský, ale definitivní tečku za zápasem napsal minutu před koncem Zahradníček. Sigma vyhrála v Karviné 5:3 a po prvních sedmi kolech se mohla pyšnit ziskem velice solidních čtrnácti bodů za čtyři vítězství, dvě remízy a jedinou porážku.

Letošní sezóna:

• Prvním letošním venkovním kláním byl zápas druhého kola v Mladé Boleslavi a hráči jako by si vzpomněli na loňské úvodní ligové utkání, ve kterém si z Boleslavi odvezli první tři body po návratu do nejvyšší soutěže. Tentokrát už v osmé minutě poslal Hanáky do vedení Plšek. Toho potom ve druhém poločase svými góly doplnili ještě postupně Nešpor, Sladký a Houska, zatímco Boleslav hledala recept na olomouckou obranu po celý zápas marně. Sigma si tak odvezla vysoké vítězství 4:0. Nálada mezi fanoušky se v porovnání s atmosférou po úvodní domácí prohře se Slávií otočila o 180 stupňů.
  • Ve čtvrtém kole Hanáci zamířili do Uherského Hradiště, aby vyzvali místní Slovácko. Sigma dokázala jen dva ze svých šestnácti střeleckých pokusů zamířit mezi tři tyče a jediný olomoucký gól vstřelil David Houska. Zato domácí byli daleko produktivnější. Hned tři z jejich šesti pokusů skončili v brance Michala Reichla, který naskočil místo Miloše Buchty, a tak si mohli domácí do tabulky zapsat tři body. Sigma se vracela s prázdnou.
  • Prozatím poslední letošní venkovní zápas hrála Sigma v Jablonci. Domácí, posílení výhrou v Edenu z předcházejícího kola, nedali Olomouci na Střelnici šanci. O poločase sice ještě bylo skóre nerozhodné 0:0. Ale ve druhé půli se dvakrát prosadil Doležal a minutu před koncem ještě na konečných 3:0 pečetil Trávník. Sigma tak odjela zpátky domů zase bez bodu a krize se ještě prohloubila.