Minulou sobotu se udál v sokolovně ve Šternberku turnaj v malém fotbalu pořádaný jako první ročník skupinou ultrasáků z Babic. Jako každý první ročník měl i své mouchy, ale v obecné rovině jej lze hodnotit kladně. A po nápravě drobných chyb (malý počet mužstev, oznámit turnaj dopředu aby mohli dorazit i nějací fanoušci apod.), se z něj může stát velmi pěkná tradice. A koneckonců jak jinak oslavit 13.12., než sportovní aktivitou a případně nějakým tím pyrem ;-).

Fotografie-0014
Turnaje se účastnili hráči ze 3 skupin Ultras Babice (UB, ne to skutečně nejsou Badgers 😉 ), Blázni ze stadionu (ti postavili pro jistotu hned dvě mužstva A a B, dále BZS A a B) a Mordobílá garda (MBG). Po krátkém rozlosování se do bojů jako první pustili hráči z Bláznů A a Modrobílé gardy. V tomto utkání naprosto jednoznačně dominoval tým MBG, přesto konečný výsledek je „pouze“ 2:4.

V dalším litém boji proti sobě nastoupili domácí UB proti podceňovanému týmu Bláznů B. K překvapení všech a po skvělém a bojovném výkonu (blýskl se Vrah) vítězí B-čko bláznů 6:3. A to chvílemi už vypadalo na ručník do ringu, pardón hřiště, ze strany domácích.
Fotografie-0016
Ve svém druhém vystoupení na turnaji se postavil „asi favorit“ turnaje proti MBG proti domácím Babičákům. A přes slušný výkon se jim nepodařilo porazit s předchozího utkání rozehráté domácí. Utkání končí spravedlivou a smírnou remízou 3:3.

Následuje krutý bratrovražedný boj a zároveň gólová přestřelka mezi BZS A a BZS B. Přesto, že jednoznačně po celé utkání jsou lepší hráči „bláznovského béčka“, nakonec po fatální chybě rozhodčího a zřejmě pod vlivem „týmové strategie“, vítězí Áčko 10:8.
Fotografie-0013
Po krátkém odpočinku si domácí UB pochutnali na nabuzených hráčích BZS A, výsledkem 4:3.

K porážce s nejvyšším rozdílem a taky jako jediní bez vstřeleného gólu, si dokráčeli BZS B proti Modrobílé gardě pro debakl 0:5. Zřejmě už došly síly.
Fotografie-0015
Zbývá snad jen dodat, že základní část se hrála na 2×8 min.. A byla to brutální makačka, respekt všem kteří vydrželi.

Mužstvo Odehrané zápasy Výhry Remízy Prohry Skóre Body
Modrobílá garda 3 2 1 0 12:6 7
Ultras Babice 3 1 1 1 10:12 4
Blázni ze Stadionů A 3 1 0 2 15:16 3
Blázni ze Stadionů B 3 1 0 2 14:18 3

Po základní části následoval boj o 3. a 1. místo

O třetí místo si to rozdali Blázni ze stadionu. Opět byli šťastnější hráči Áčka. Ale tentokrát už zaslouženě, i přes snahu brankářské hvězdy Ivoška. Třetí místo a štanglu salámu (kdyby jste tomu nerozuměli tak jako třetí cenu) si tedy vybojovali Blázni ze stadionu A.
Fotografie-0019
No a ve finále se potkali domácí Ultras Babice a pozvaná Modrobílá garda. A k překvapení všech si domácí s favoritem turnaje výrazně poradili 6:3. A slavně tak zvítězili v prvním ročníku Ultras Babice cupu 2014 a získali tak cenu v podobě Absinthu. Tak snad jim chutnal.
20141213_170119
Závěrem bych chtěl poděkovat za pozvání a za možnost se zúčastnit. A do budoucna klukům přeji ať jim elán vydrží, ať se stále zlepšují a nechť se z turnaje stane dlouholetá tradice.

P.S.: Samozřejmě i skupina U12 připravuje tradiční turnaj v malé kopané. O konání a dalších detailech Vás budeme informovat.

Podobné články