Po přestávce, Paler… tedy Příbram

Po krátké reprezentační přestávce, kterou naši borci potřebovali jako sůl, se opět vrací naše nejvyšší soutěž. A Sigma se do ní vrací utkáním s nepřítelem který nezaslouží slitování a velmi zásadně pomohl k pádu do druhé ligy. Tím soupeřem je tým z českého Palerma. Tým z Příbrami spravovaný a vedený lodivodem Starkou. Zajímavostí je, že poslední venkovní utkání před pauzou hrála Sigma na hřišti Jablonce, druhého „viníka“ tehdejšího sestupu. Tam se nám ovšem odplata nepovedla. Tak doufejme, že tentokrát to bude lepší.

Statistika nuda je…

Pokud se podíváme na posledních pět utkání obou týmů nevhání nám to příliš optimismu do žil. Navíc Příbrami se doma daří a v hodnocení domácích utkání jí patří už šestá příčku (celkově je „až“ desátá). Malou statistickou nadějí pro Sigmu může být to, že zatím jediné tři letošní body získala venku a v tabulce venkovních utkání jí díky tomu patří 9. pozice. Celkově je to velmi nelichotivé patnácté, tedy předposlední, místo. No, po nádherné jízdě ligou v minulém ročníku, je to velice ledová sprcha.

Co může hrát v náš prospěch, je porovnání našeho mužstva vůči týmu domácích. Mužstvo je sice mladší, ale zkušenější (tedy počtem odehraných zápasů) a taky národnostně homogenější. No a tady se musíme vrátit opět k nelichotivým statistikám. Asi nejhorší pro nás je poměr vstřelených gólů a vytvořených šancí. A naprosto jednoznačně nám říká, že nám chybí nějaký střelec, jakým loni byl Tomáš Chorý. A obrana je na tom snad ještě hůř. Nebo jak jinak chceme nazvat, když stihla za 7 kol inkasovat 17 gólů, což je o pouhých pět méně, než za celou minulou sezónu!!

 

Ovšem další věcí, kterou je třeba zmínit, je že obrana není otázkou pouze obránců, ale hry celého týmu. A jak vidno ze statistik, tak prudce propadáme. No zkrátka velmi nepěkná podívaná, kterou nám asi nemůže úplně vynahradit ukázaní se v Evropské lize, vyřazení bohatšího soupeře a vypadnutí s několika násobným šampionem. To vše je fajn, ale podstatné momentálně je zachránit ligu a případně v poháru zkusit zabojovat o základní skupinu Evropské ligy. Protože jak ukazuje vývoj postavení, je to zkrátka hrůzostrašná katastrofa. Nyní však pojďme na poněkud veselejší pohled do historie a zároveň nápovědu pro všechny tipaře. Takový tip na víc než 2,5 gólu nezní vůbec ze statistického hlediska špatně. A pokud nějaká sázkovka vypíše více, než tři žluté karty, to se již blíží výhra tipéra k jistotě.

 

 

Posledních 10 vzájemných utkání FK Příbram (dříve známí jako Marila) vs. SK Sigma Olomouc

A nám nezbývá, než klukům držet palce a případně je vyrazit podpořit do Příbrami.

Galerie statistik převzatých z Fortunaliga.cz