Tragédie na hřišti i v hledišti

Toto pondělí jsme zažili jako Sigmáci tragédii na hřišti i v hledišti. Samozřejmě prohra na poli fanouškovském byla více méně dopředu jasná (holt v necelé stovce přeřvat Severní tribunu není reálné). Ovšem výkon hráčů se zase tak moc neočekával. I když popravdě dal se čekat, ono totiž procestovat během tří dní několik časových pásem, není žádná sranda. A předvést k tomu extra výkon, to už je nad limity možného. Navíc Baník teď hraje v laufu a na co šáhl, to mu vyšlo. I takové zápasy a dny jsou. A naopak nám se nedařilo nic.

Podpořit hráče? Raději omluva!

A o to víc mě mrzí vyjádření trenéra Jílka, který se omlouval nám fanouškům za výkon. Ale spíše to bylo sebestředné aliby, Protože pan TRENÉR by se za své hráče postavil a vzal by vinu na sebe a je nechal v klidu pracovat na nápravě. To se ovšem asi bohužel od skvělého praktika čekat nedá. O to smutnější je to, když se mu může zanedlouho stát, že se bude licitovat o jeho osudu. Stačí neúspěch v Evropě, následně jedno, dvě kola bez bodu a paní ve vedení si nenechají přidělávat svých problémů a standardně jej hodí přes palubu, jak už se jednou stalo. Tedy málem. Naštěstí nebylo dost na účtech. Doufejme a přejme si, že nakonec pro něj najdou více trpělivosti a pochopení. Ale zpátky k nám fanouškům.

Nemuselo ještě být nejhůř 🙁

Teď budu malinko malovat černé scénáře, ale osobně doufám v návrat kvality jako v utkání s Almatou. Ono totiž je klidně možné, že atmosféra bude ještě horší než s Baníkem. Asi všichni víme, že pro klub a pro diváky je toto utkání naprostým vrcholem všeho. Koneckonců i pro některé z vás. A bohužel i pro kotelníky. A to sebou nese vlnu zájmu od lidí, kteří na Andrově nebyli ani nepamatují a neznají ani nové chorály, ani neumí reagovat na pokyny z kotle, zkrátka nic. A to se samozřejmě musí projevit. Přeci jen návštěva s Almatou cca. 6000 („znalých“ Sigmáků) a nyní cca. 11000 (6000 „znalých a asi 5000 „neznalých“, samozřejmě to je pouze odhad, nevíme kolik přesně šlo lístků do prodeje kvůli bezpečnostním mezerám). Takže se teoreticky může klidně stát, a i vzhledem k možnému vývoji hry (samozřejmě vyhrajeme, ale…) se třeba zbytek stadionu nebude připojovat. Ale o to spíš je třeba zapnout v Sektoru S (a případně dalších fandících koutech Androva stadionu) a klukům pomáhat v boji až do konce.

NAPLNO A DO KONCE

Protože ani ne zcela vítězný výsledek může být kladným, pokud se nevzdáme, pokud budeme bojovat až do konce. Jak my v hledišti, tak i borci na hřišti. A bude-li nám Fortuna (ne ta sázkovka :-D) nakloněna, třeba se nakonec budeme radovat ze základní skupiny EL. A to by byla velká pecka si musíme říct. Takže všeci naladit se na 119%, připravit hlasivky a šály sebou. Jinak na utkání by měl být i buben, takže nám jako s Almatou pomůže s tleskáním a dalším fanděním.

Věty poslední, prosebné

A ještě máme na vás takové poslední přání a zároveň žádost úzce související s výše psaným o střetu kultur. Fanouškovské/ultrasácké a divácké. My ultrasáci si občas přivlastňujeme tuto hru. Protože je to logické, protože ji obětujeme spoustu času, financí a třeba i zdraví. Ale nezapomínejme, že i diváci na hru mají nárok. A že snad každý srdcař začínal jednou jako divák. A jen jakási magie, jakési okouzlení srdce jej přivedlo do kotle. Přinutilo stát se skalním fanouškem. A tak se snažte s diváky na tribuně komunikovat v klidu bez agrese. Máme jiný pravidla,ale ty oni neznají. A ani nemůžou. Ale pokusme si to vysvětlit v klidu. Protože pak třeba někdy, někdo z nich, přijde za námi do kotle. Do Sektoru S. A vy diváci, prosím respektujte, že my trávíme na tribunách a při aktivitách s tím spojených spoustu času. A máme tak přeci jen malinko větší nárok. Ale stejně jako vy bez nás nejste nic, stejně tak ani my bez vás nejsme nic. Společně můžeme hráčům připravit dobrou atmosféru, užít si Playoff Evropské ligy a třeba i dopomoct ke skvělému výsledku hráčům SIGMY.

Tak teď už pouze naladit hlasivky a zítra 19:00 na značkách na Andrově stadiónu a v SEKTOR S

Chorál, na Andráku to dnes bouří!!!

 

View this post on Instagram

 

#chorál #SigmaOlomouc #UltrasSigma $Hanáci #1919 #song #support #bouřeAndrák

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on

Podobné články