Ve čtvrtek ráno se rozjela davová hysterie ohledně události, jež se odehrála minulou sobotu (první info bylo zde). My jako fanoušci jsme hodně přemýšleli, zda se k celé události vyjádřit. Původně jsme ani nechtěli se vyjádřit a chtěli počkat až na závěr vyšetřování policie. Bohužel se však šíří polopravdy, výmysly a lži. A my rozhodně nestojíme o falešné obviňování ať už ze strany kohokoliv. Také nás mrzí, že byl klub očerněn, ale zároveň bez jakéhokoliv zjištění skutečností hodí své fanoušky přes palubu. Chápeme, že je to pro ně pohodlná a rychlá reakce, ale s takovou se nikdy důvěra mezi fanoušky a klubem, nevybuduje.

My tady nechceme popírat, že se událo nepříjemné napadení oběti s tmavou pletí. A to nás mrzí, ale nechápeme spojování s klubem SK Sigma Olomouc a v obecné rovině fanoušky fotbalu. Co chceme důsledně popřít jsou tato slova zmíněná v článku.

…asi dvacet mladých mužů, kteří na mě okamžitě začali řvát,… a …Asi sedm jsem jich poznal a policisté je zadrželi ještě v průběhu zápasu,…“

Co se týče řevu, tak ten v tramvaji probíhal, ale dle informací které máme šlo o fandění a skandování pro klub, pro Sigmu. Jestli nějací jedinci řvali i něco proti oběti anebo si pod vlivem útoku vše vztáhl na sebe bude muset objasnit policie. Co však chceme rozhodně rozporovat a musí to zaznít je ta část, kdy pán tvrdí (tedy dle médií), že poznal 7 útočníků z tramvaje. Protože dle našich informací sice bylo zadrženo 7 lidí , a ano byli fanoušky SK Sigma Olomouc, ale v dané skupině se nenacházeli viníci celého incidentu (ba dokonce někteří byli fandové z Prahy a vůbec nejeli tramvají???). Minimálně tedy nemáme informace, že by jako skupina byli za samotným útokem. Ale to už vše musí posoudit policie (pokud ovšem tak kvalitně jako tady…).

A tak tedy žádáme o jediné, nepřidávejte se slepě k honu na fanoušky, aniž byste znali veškeré skutečnosti a nepřijímejte realitu, jež je vám servírována jednostranně prostřednictvím médií (to platí obecně v dnešní době). A také nezapomínejte, že fanoušci nečiní pouze zlo, jak by se podle nynějších mediálních vyjádření mohlo zdát, ale ti stejní lidé stojí i za projekty, které přesahují fotbalový stadion a s jejich dalšími aktivitami se můžete seznámit třeba tady nebo tady.

A pro hrdiny ze sdělovacích prostředků máme jednu píseň…

Fotografie v náhledovém obrázku z filmu PROČ?

Podobné články