Olomouc – Přes deset tisíc fanoušků sledovalo v pondělí na stadionu debakl, který domácí Sigmě uštědřil ostravský Baník. Mužem zápasu se stal Senegalec Dame Diop, který vstřelil hattrick. Baník se po pátém kole posunul už na čtvrté místo Fortuna ligy. Sigma je po čtyřech porážkách v pěti utkáních na nelichotivé třinácté příčce.

Václav Jemelka – Dame Diop – Lukáš Kalvach / Foto: Michaela Valsová

Pondělní zápas se pro Sigmu vyvíjel špatně už od samého začátku. Hned ve třetí minutě se po krásné kombinační akci prosadil Martin Fillo, který dostal perfektní přihrávku od Lukáše Pazdery a Baník vedl 1:0. Za dalších deset minut se navíc pěknou umístěnou střelou k pravé tyči Buchtovy brány poprvé v zápase prosadil Senegalec Diop a severní tribuna plná Baníkovců měla co slavit. Baník vedl jak na hřišti, tak v hledišti. Odhadem více než dvě tisícovky ostravských fanoušků mohutně hnaly svůj tým za vítězstvím, zatímco domácí fanoušci zůstali po první čtvrthodině jako opaření. Sigma dobývala v prvním poločase ostravskou branku velice těžko. Ani jedna její střela neskončila mezi třemi tyčemi. Baník kontroloval zápas a do kabin se šlo za stavu 0:2.

Do druhé půle naskočil místo Martina Hály na pravé křídlo olomoucké sestavy Jiří Texl, ale olomoucké hře ani tato změna nějak valně nepomohla.  V úvodu druhé půle Sigma přečkala několik dobrých šancí Baníku, aby pak v šedesáté minutě potřetí v zápase inkasovala. Dame Diop byl v šestnáctce dostatečně důrazný a po další pěkné kombinaci Baníku zvýšil už na 3:0 z pohledu hostů. V sedmasedmdesáté minutě se ostravský záložník Hrubý po pravé straně probil kolem dvou domácích bránících hráčů, poslal nabíhajícímu Diopovi perfektní centr přímo do nohy a ten završil svůj hattrick. Baník tak vedl na Andrově stadionu už o čtyři góly. Po následné rozehrávce potrestal ostravskou nepozornost vystřídavší Pavel Dvořák a alespoň kosmeticky tak zkorigoval skóre na konečných 1:4. Dvořákův gól znamenal první zásah Sigmy na Andrově stadionu od začátku sezony. Fanoušci si na něj museli počkat v součtu více než 260 minut. To však nic nezměnilo na další domácí porážce a Sigma je po pátém kole se třemi body čtvrtá od konce.

Fotogalerie z utkání SIGMA vs. FC Baník Ostrava

IMG_1010-3
Author: MICHAELA VALSOVAAperture: 2.8Camera: Canon EOS 650DIso: 400Copyright: MICHAELA VALSOVAOrientation: 1
« 1 z 28 »

„Dneska o výsledku rozhodly naše smrtící rychlé akce do otevřené obrany. Naši hráči mají výborný přístup k tréninku a teď se jim to vrací,“ chválil své svěřence po zápase ostravský trenér Páník. Naopak Václav Jílek byl pochopitelně velice zklamaný. Po zápase nešetřil kritikou ani omluvami fanouškům. „Vůbec se nemůžeme vymlouvat na těžký program. Není to otázka kondice, je to otázka naprosté naivity a katastrofálního bránění na žákovské úrovni. Všichni do jednoho dnes zahráli pod své možnosti. Jako mužstvo a všichni zúčastnění bychom se měli omluvit všem fanouškům za to, co jsme dneska předvedli,“ řekl po zápase domácí kouč.

Hráči Sigmy se teď ale musí velice rychle oklepat a zase se přepnout na souboje v evropských pohárech, ve kterých to zatím jde o poznání lépe. Už tento čtvrtek přijede na Andrův stadion španělská Sevilla, která si to se Sigmou v posledním předkole rozdá o postup do základní skupiny Evropské ligy. Olomouc vstoupí do dvojzápasu jako velký outsider. Celek z hlavního města španělské Andalusie je tým, který dokázal celou Evropskou ligu v letech 2014, 2015 a 2016 ovládnout, snese ty největší parametry světového fotbalu a má na své soupisce velice zvučná jména. Mezi třemi tyčemi by se navíc mohl objevit český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, který do Sevilly přestoupil před měsícem a o víkendu byl v brance při ligovém vítězstvím 4:1 na hřišti Vallecana. První zápas posledního předkola má naplánovaný výkop na Andrově stadionu ve čtvrtek v 19:00 hodin a už teď je vyprodáno!