Tak, je dobojováno…. Je za námi poslední utkání v letošním ročníku Synot Ligy a je potřeba se za tímto ročníkem poohlídnout, jak to vlastně všechno okem fanouška bylo viděno. Rád bych se krátce vyjádřil prostřednictvím tohoto ohlednutí k posilám a výkonům mužstva, trenérům, fanouškům a vedení klubu SK Sigma Olomouc… Jelikož již všichni víme, že cíl pro tuto sezónu se nepodařilo naplnit a opět jsme po roce sestoupily do FNL to nebude pravda příjemné hodnocení…

Úvod sezóny se nesl v euforii návratu a postupu do Synot ligy. Fanoušci byli plní očekávání a také se těšili na avizované posily, které již měl náš sportovní manažer Minář vytipované v průběhu boje ve FNL na přestup nebo hostování, a měli být zárukou kvalitního fotbalu, vyhnutí se bojům o záchranu a také předzvěst lepším zítřkům… Bohužel, jak se ukázalo, tak ani příchody hráčů Štěpán, Moulis, Radakovič, Buchta, Rode, Malec, Halenár a Mahmutovič nevedli k avizovanému cíli pro tuto sezónu. Nutno říct, že někteří z těchto borců splnili očekávání a byli platnými posilami – bohužel to můžu říct jen o gólmanu Buchtovi a obránci Radakovičovi. Zbytek posil buď zabíral místo na lavičce náhradníků a občas zaskočil za vykartované spoluhráče – útočník Malec a Moulis, záložník Štěpán a nebo naprosté zklamání které předvedli svým vystoupením Rode, Halenár i Mahmutovič, kteří jako zvučné posily naprosto zklamali.

29Další smutnou kapitolou nejen letošního ročníku jsou bohužel trenéři. Za poslední 2 roky se jich na lavičce vystřídalo tolik, že ta všechna jména si už člověk ani nestíhá pamatovat!!! Troufnu si tvrdit, že tyto výměny hovoří za vše, a mají bohužel taky neblahý dopad na to, kde se momentálně nacházíme. Aktuálně je stále veden jako hlavní trenér A teamu Václav Jílek a uvidíme jestli dostane šanci od vedení vybojovat návrat do Synot (nebo nějaké jiné) ligy, nebo bude opět vyměněn za jiné jméno, a bude nám v průběhu června představen někdo další…. Ikdyž upřímně, kdo by sem šel trénovat… všichni asi tušíme jaká to je skvělá práce a vysněný job, kdy v případě, že budete mít odlišný názor než pánové Lébr a Minář, tak budete odvolán.

P1540088
Co se týká předvedené hry tak bohužel není moc co hodnotit. Tak špatnou hru jakou jsme předváděli v letošním roce jsme na Andrově stadionu již dlouho neviděli. O výkonech na hřištích soupeřů, které byly místy jak z hororu, by se prozměnu nebál psát sám Hitchcock. Hráči nebyli schopni si přihrát, vymyslet myšlenku, kterou by překvapili soupeře, a hlavně chyběl potřebny důraz a bojovnost, což je důležitý aspekt pro to, aby mužstvo nespadlo do FNL. Za světlé okamžiky a ty hráče co měli chuť s výsledky a hrou něco udělat lze snad považovat výkony Ordoše, Navrátila a Ševčíka… Naopak, kdo mě svým výkonem zklamal a měli být Ti jež svými zkušenostmi mužstvu pomohou byli Vepřek, Šindelář, Houska a Petr.


IMG_2861K fanouškům mohu napsat a říct, že obdivuji jejich pevné nervy s tímto klubem… Skalní důchodci a rodiny s dětmi z tribuny západ si své odseděli a příslušně okomentovali předvedenou hru a výkony tak jak jsou hráči a všichni návštěvníci Androva stadionu zvyklí. Aktivní část fanoušků se rozdělila na dva tábory… Hrstka se usídlila na tribuně jih, kde si vedla svůj fanouškovský život a vyjadřovala podporu borcům v modrém. A hlavní aktivní část fanoušků se jako je tradicí scházela v Sektoru S. Byli jsme svědky několika podařených choreo produkcí, kvalitního supportu, který však s přibývajícími utkáními v boji o udržení v Synot lize taky začal pozvolna řídnout… Nezůstali stranou jejich zájmu ani venkovní utkání, kde se snažili povzbudit a dopomoct hráčům k lepším výsledkům.

Co je bohužel nešvar a psal jsem to již loni v ohlédnutí za skončenou sezónou je aktivita některých jedinců v sektoru S… Pokud kurva fandit nechcete tak běžte jinam!! Volných sedaček máte na tribunách dost.

To stejné pokud se musíte bavit s kamarádem který stojí vedle Vás o tom kde jste byli, koho jste mrdali, tak si to řekněte o přestávce nebo u piva před nebo po utkání. Druhou takovou kaňkou v oblasti fandění je absence a chybějící buben… Kotel bez bubnu je prostě ostuda a je to i ten rozdíl který pomůže k lepší atmosféře na utkání a fandění.

IMG_6152Poslední téma jak jsem v úvodu tohoto ohlédnutí avizoval kterému se chci věnovat je vedení našeho klubu. K hlavnímu akcionáři bych směřovat svá slova asi takto… Neznám majitele klubu, který by vlastní hračce a koníčku půjčoval peníze… K druhé hlavní postavě z řad akcionářů bych řekl asi toto…. Již po skandálu s hráči a jejich odchody do zahraničí jsi měl odejít z toho klubu a již se v něm neangažovat a nechat si na ploše hřiště nechat zatleskat za svůj přínos olomouckému fotbalu. K osobě sportovního manažera řeknu v krátkosti… Ten kdo je podepsán pod dvojím sestupem asi není člověk na správném místě, a možná by nám mohli poděkovat v Mladé Boleslavi, kde to po jeho odchodu začalo fungovat. Závěrem pro celé vedení vzkážu že tak jak se chová a vystupuje v očích svých fanoušků je neskutečné a je mi z nich nablití. Nekomunikace, arogance, obstrukce a další kroky které učinili vůči svým fanouškům, nemají obdoby a nedivím se, že ani noví sponzoři, natož Ti stávající, nemají chuť sem dávat peníze.

Takže co říct závěrem…. Snad se již konečně vedení skutečně poučilo z tohoto sestupu který je druhý v průběhu 3 let a dojde k razantní změně ve fungování tohoto klubu. S některými se uvidíme na zápasech FNL a snad nám přinese opětovnou radost nejen co se výsledků týče, ale i předvedené hry, kterou bude korunovat příští rok postup opět do 1.ligy (nevím jak se bude ta čínská sračka jmenovat) kam podle mě jednoznačně patříme! Těm ostatním co nepřijdou tak jen vzkážu ať si to užijí v plechárně a podpoří naše hokejisty nebo si vzpomenou na citát „Hrdí když se daří, Věrní když se nedaří“

Image00039

Podobné články