Pokračování rozhovoru s Honzou Javůrkem. V první části jste se mohli dozvědět kteří trenéři ovlivnili nejvíce Honzovu kariéru, který je jeho oblíbený post anebo také že je trenérem reprezentační 21. Ale takovým tajným. Celou první část si přečtete tady. Přejeme příjemné čtení.

Pojďme už malinko od Tebe jako fotbalisty a přesuňme se k tvým preferencím. Máš nějaký oblíbený zahraniční tým?

Mám. Určitě jím je Liverpool (s tím Liverpoolem se nám nějak roztrhl pytel, pozn. redakce).

S tím souvisí, je anglická liga tvá oblíbená?

Anglie je dobrá soutěž, hraje se tam takový rychlý, agresivní fotbal, což se mi hodně líbí.

A je pro tebe top nebo se ti líbí i jiná liga?

Anglie je top ale i Německo by ušlo.

Byl jsi někdy v Anglii na fotbale?

V Anglii jsem byl za p. Psotky s dorostem, za Davidem Rozehnalem v Newcastlu. A ten hrál zrovna s Liverpoolem, takže to pro mě bylo dobrý. A i to utkání samo o sobě stálo za to. Je to pěkná vzpomínka.

Je to jediné takové utkání, který si navštívil osobně?

Taky jsem ještě byl na PSG. My jsme vlastně jako dorostenci takhle jezdili za Davidem Rozehnalem. A taky jsem byl s p. Tökölym v Brazílii. A tam jsme byli na Sao Paulu.

Z ČR asi moc lidí na tomhle týmu nebylo, jak jsi to vnímal, přeci jen se říká, že v Brazílii nebo obecně Jižní Americe jsou ti fanoušci divočejší?

No tak to bylo hodně divoký. Už před utkáním byl dvacetiminutový ohňostroj a pak fandili. Bylo to hodně zajímavý.

Jan Javůrek při rozcvičování

Chtěl by si to zažít znovu?

Asi jo, ale raději bych tam jel na dovolenou v civilu. (fotografka opět nemístně vstupuje do rozhovoru a dodává, že za Amigem. Tímto jej zdravíme :-* ).

Zažil jsi evropský fanoušky, zažil jsi i ty jihoamerický. Zažil jsi i český nižší soutěže. Kam by si zařadil ty naše, olomoucké – hanácké fanoušky?

Těžko se mi na to odpovídá. V zahraničí to bývá jinak, celý město, celý stadion tím fotbalem žije. Celý stadion fandí, neslyšíš vlastního slova. No a tady máš spíš kotel, který fandí hodně a jenom občas se přidá i zbytek. Zkrátka to tady ještě není na takové úrovni jako jinde.

A myslíš si že by se to mohlo zlepšit?

Tak určitě, myslím, že se to zlepšuje. A doufám, že to tady někdy takhle bude. Já vlastně přišel s Pardubic, kde byl malý stadion. A lidi chodili i tam, ale nejde to porovnat s tím, co pak bylo tady. Větší stadion, více lidí. A i teď v druhé lize nám pořád fandí, jezdí i ven ve slušných, občas i velkých počtech.

Ted ožehavá otázka se kterou má každý hráč problémy se popasovat: „Co Honza Javůrek a pyrotechnika?“

Já nevím, ale podle mě jde fandit i jinak než s pyrotechnikou. Při hře to sice příliš nevnímám, ale spíš mi to vadí, když se třeba sám na fotbal dívám. Vadí mi, že se kvůli tomu třeba přeruší zápas. Zkrátka není to můj šálek kávy.

A teď taková zajímavost, ty jsi při testech bydlel na stadionu. Jaké to je? A doporučil by si to fanouškům k bydlení?

To stoprocentně. Já vlastně přišel do toho bytu, vylezl na balkón, odkud byl neuvěřitelný výhled na celý stadion. Je to neskutečný zážitek a doporučuji to všem fanouškům Sigmy.

A už tě čekají pouze dvě poslední povinnosti.

Koho by si nominoval na příští rozhovor?
(Javor velmi dlouze přemýšlí, nasazuje úsměv s šibalskou jiskrou v oku, pozn. redakce)
Dejte Plšu, Plška. Anebo, že by Zahryho. Ne nechám to na Plšovi.

A už tradiční vzkaz fanouškům…

Jan_javurek

Podobné články