Olomouc – K utkání čtrnáctého kola Fortuna ligy přijel na Andrův stadion nováček nejvyšší soutěže z Opavy. Souboj dvou týmů pohybujících se ve spodních patrech tabulky skončil remízou 2:2 a nabídl fanouškům napínavou podívanou až do posledních vteřin.

Špatný začátek

Utkání, kterému na Andrově stadionu přihlíželo tři a půl tisíce diváků, začalo daleko lépe pro hostující Opavu. Prvních třicet minut totiž připomínala hra Sigmy výkony z nepodařeného začátku sezóny, a to dokázali opavští hned dvakrát potrestat. První gól vstřelil v deváté minutě Petr Zapalač, který z hranice šestnáctky krásnou střelou zamotal nechytatelně míč k levé tyči a Miloš Buchta jen sledoval, jak plachtí za jeho záda. Další úder Opava zasadila ve dvaadvacáté minutě. Po rohovém kopu Pavla Zavadila si našel míč Tomáš Smola a hlavou zvýšil na 2:0. Václav Jílek poté zareagoval na vývoj utkání prvním střídáním, když ve třicáté minutě stáhl stopera Jana Štěrbu a na hřiště poslal ofenzivního záložníka Jiřího Texla. Sigma i díky tomuto střídání ožila a ještě do poločasu se podařilo zásluhou kapitána Michala Vepřeka snížit na 1:2. S jeho krásnou střelou do pravé šibenice nemohl opavský golman Šrom nic dělat.

Druhý poločas nabídl velké drama

Do první velké šance druhého poločasu se řítil hostující útočník Tomáš Smola. V souboji jeden na jednoho však jeho pokus dokázal Miloš Buchta zneškodnit. Sigma poprvé pořádně zahrozila v minutě sedmašedesáté. Z dobrých dvaceti metrů napřáhl vystřídavší Lalkovič a Šrom jeho skákající ránu vyrazil na roh. O deset minut později zase z podobné vzdáleností střílel Texl, jehož pokus skončil na břevnu opavské brány. Olomouc se tlačila za vyrovnání a dostala se do několika dobrých příležitostí. Nebezpečně hlavičkovali Dvořák nebo Jemelka, ale úspěch přišel až minutu před koncem. Po dalším dobrém centru si balon našel Martin Nešpor a vyrovnal na 2:2. V nastaveném čase poté pořádně zatrnulo oběma týmům. Zblokovanou střelu Jakuba Plška zneškodnil Šrom s velkými problémy. Z následného protiútoku poté ještě mohli doslova v poslední vteřině zápasu rozhodnout o svém vítězství hosté. Petr Žídek však svou tvrdou ránou trefil pouze břevno olomoucké branky a zápas tak skončil nerozhodně 2:2. Sigma tak bodovala pošesté z posledních sedmi ligových utkání. Příští týden ji čeká cesta do Teplic.

« 1 z 40 »

Za fanoušky – poděkování Davidu Kobylíkovi

„Asi jste všichni četli článek od Davida Kobylíka na který jsme reagovali tady, a vyzvali ho nechť nás přijde podpořit do kotle. David jako správný chlap výzvu přijal a do kotle přišel. Dokonce vydržel až do konce, i když se nějaké to sprosté slovo objevilo. Za to mu patří dík. Také mu patří dík za to, že vydržel i přes náš počet (a značnou přesilu opavských). Měl tak možnost poznat, v jaké situaci se nacházíme skoro každý zápas (snad krom výjimek jako s Almaty nebo Sevillou), kdy v Sektoru S se pravidelně sejde cca. 50-60 věrných, kteří se snaží fandit a rozhýbat tribuny Androva stadionu. A to není tak lehké, jak bychom si přáli. Mnohdy ani snaha všech „kotelníků“ s děním na tribunách nic nezmůže. A David měl v tomto extrémní smůlu/štěstí, že poznal tu nejtěžší část v kotli. A třeba si i uvědomí, že jako ve všem má mince dvě strany. A aktivní fanoušci bez podpory klubu, ale především normálních fanoušků se neobejdou. Snad přijde den, kdy si to na stadiónu uvědomíme všichni. Závěrem chci krom Davida poděkovat vám všem, kteří jste pravidelně v Sektoru S, a vlastně i těm pár neznámým tvářím, které došly včera. Díky vám za to, že se snažíte i přes veškerou nepřízeň a přesto, že to není špičkové. Chodíte se do kotle bavit a tak to má být. Díky!“ – Metla_lidstva

sestřih zápasu: isport.cz