pozvanka_na_utkani-TEPLICE

Domácí vítězství nad pražskou Slavií v poměru 5:1 v minulém kole, jakoby dalo zapomenout na nevyrovnané výkony týmu v podzimní části soutěže, a žádný z fanoušků by se nezlobil, kdyby podobný výkon zopakovali hráči v modrých dresech také v nedělním zápase v Teplicích. Bohužel, tyto dva zápasy byly jako den a noc. Tepličtí šli do zápasu s jasným cílem: odčinit prohru z úvodního jarního kola s Duklou 3:1, a tento úkol splnili na jedničku.

David Depetris zpracovává míč během zápasu v Teplicích

V sektoru hostí je asi 25 fanoušků. Zda je to málo nebo hodně, to ať si každý odpoví sám. Na druhou stranu, Teplice jsou sice na opačném konci republiky, a může se zdát, že jsou těžko dostupné, oněch 25 fans je však dokladem, že pokud chce někdo skutečně podporovat svůj klub, cestu si vždy najde. Před zápasem jsou v sektoru rozvěšeny vlajky Sigma United nebo Bláznů ze stadionu, a také jedno velice zajímavé choreo (ti všímavější již jistě zaregistrovali ve fotogalerii) :). Co se týče celkové návštěvy, hlasatel oznámil 5780 fanoušků. Je to poměrně málo, když dokáží Teplice vyprodat stadion proti Plzni, je k zamyšlení, proč to nedokáží také na ostatní domácí zápasy. Zřejmě i v Teplicích se (bohužel) chodí na soupeře, a ne na domácí tým, jak to známe i u nás. V Teplicích mají také něco jako dva kotle – jedni jsou soustředěni v sektoru 15, kde je podle mého odhadu asi 100 lidí, druhý kotel s bubnem je poté na stejné tribuně jako sektor hostů.

Jan Navrátil nastoupil v základní sestavě po karetním trestu

Nyní k samotnému zápasu. První šanci v zápase měla Sigma, Jakub Plšek však střílel těsně nad. Šlo však o jeden z mála projevů hostů v utkání. Ve zbytku poločasu pak jasně dominovali domácí. První velkou šanci měly Teplice ve 20. minutě, kdy po rohu trefil Ljevakovič tyč, a v následném zmatku moc nechybělo, aby se míč dostal poprvé za brankovou čáru. Rostoucí tempo Teplic vnášelo do hry Sigmy nervozitu, což se projevilo v rozmezí 28. a 33. minuty, kdy udělil rozhodčí Proske Hanákům hned tři žluté karty. Když už se mohlo zdát, že by Sigma přece jen mohla poločas uhrát nerozhodně, a o poločase se v kabině dát znovu do kupy, udeřily Teplice ve 37. minutě, kdy se trefil Štěpán Vachoušek. Zhruba o pět minut později přidal druhý gól domácích Jindráček a do šaten se tak šlo za stavu 2:0. Již takovýto vývoj byl pro nás nepříjemný, přesto však ještě mnozí věřili minimálně ve vyrovnání. Jakékoliv naděje však utíná v 54. minutě Nivaldo, který zvýšil na 3:0. Rázem bylo po zápase a mnozí z nás se jen modlili, abychom si z Teplic neodvezli „bůra“. Ten však byl blízko, když v 73. minutě zvýšil Litsingi již na 4:0 a v samém závěru běželi dva hráči Teplic sami na Zdeňka Zlámala, ale Chukwuma raději vystřelil, než aby nahrál lépe postavenému spoluhráči. No, za stavu 4:0 si to mohl dovolit…

Martin Pospíšil patřil v Teplicích k nejlepším hráčům

V Teplicích tak Sigma prohrála 4:0. Bylo to třetí soutěžní utkání Sigmy se stejným výsledkem v této sezóně (ve 2. kole na Dukle a v poháru doma s Jihlavou). Šanci na reparát budou mít hráči v neděli 9. března od 17:00 proti Mladé Boleslavi. (tla)