Image00011

Milí fanoušci fotbalu a olomoucké kopané zvláště vítejte u reportu z 5. jarního utkání Synot ligy kde na sebe narazily mužstva Sigma Olomouc a AC Sparta Praha.
Po 4 odehraných kolech a získaném pouhém bodíku do tabulky nás čekalo další z velice náročné utkání, o záchranářské body, s týmem z Prahy.

Image00035
Trenér Jílek nasadil sestavu která byla kvůli kartám pozměněna na dvou postech. Prvního distancovaného Hálu nahradil Zahradníček a Housku který pykal za žluté karty nahradil Plšek. Co se hodnocení sestavy a výkonu na hřišti týče tak jsou tu opět hráči kterým se utkání povedlo více ale i některým hráčům méně. Kdo zůstal za očekáváním byla opět naše obrana jako již několikrát v tomto ročníku ligy… fatální hrubka Šindeláře po které se řítil sám na brankáře Lafata naštěstí stihl napravit bravurním zákrokem gólman Buchta, Radakovič pro změnu namazal na druhý gól kdy se zbytečně po kličkované v rohu hřiště nechal obrat sparťanem Krejčím pro kterého už nebyl problém naservírovat míč na druhý gól Sparty a pojistit tak vedení Sparty.

Kdo naopak potěšil srdce olomouckého fanouška a předvedl po několikáté kvalitní, výkon byl gólman Buchta. Také se Miloš Buchta po zásluze stal hráčem utkání. Brankář dělal, co mohl ale ani jeho zákroky nestačily Sigmě, aby vybojovala další důležité body, které v naší situaci tak potřebujeme.

Image00014

Výsledek 0:2 je znám…, a je nutno říct že víc než o výsledku a předvedené hře se bude po tomto utkání mluvit o „boží“ ruce hráče Váchy…Troufnu si tvrdit, že v opačném případě by byl náš hráč už ve sprše a kopala by se penalta… holt v našem případě došlo jen k exekuci rohového kopu… Nakolik by případné oslabení soupeře a vedení v zápase vedlo k jinému výsledku těžko předvídat. Ovšem jak poznamenal M.Ordoš rozhodčí nepískl tento přestupek proti pravidlům a nemá smysl to dál řešit… ať už se stal nebo jak svorně tvrdí trenér Šťastný i oba inkriminovaní hráči (Vácha i gólman Bičík) ruka to rozhodně nebyla.

Image00016

Nechme u výslechu promluvit gólmana Sparty Bičíka (zdroj: iSport.cz „Pokud jde o inkriminovaný moment z prvního poločasu, tak k tomu mohu říct to, že jsem balon vyrazil já. Mahmutovič hlavičkoval,já se přesouval a vyrážel míč. Netuším, jestli ho zasáhl i Lukáš Vácha. Byla to taková rychlost, že jsem neměl čas to sledovat. Jestli to v televizi vypadá, že to tečoval Vašon, to já netuším. On mi říkal, že se balonu nedotkl. Já měl navíc vykloubený prst, snažil jsem se nahodit si ho zpátky, takže jsem řešil úplně jiné starosti.“

Už tuto sobotu nás čeká před reprezentační pauzou zajímavé venkovní utkání ve Zlíně. Tak nezapomeňte na výjezd do Zlína a podpořit Sigmu v jejím nelehkém boji.

Image00027

[robo-gallery id=“5809″]

Podobné články