Olomouc –  V rámci posledního předkola Evropské ligy přijela na Andrův stadion k úvodnímu zápasu španělská Sevilla s českým reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem v brance. Španělé vstupovali do zápasu jako velcí favorité, ale na hřišti to tak nevypadalo. Sigma odehrála výborný zápas, který ale bohužel skončil smolně. V úplném závěru totiž vstřelil jediný gól zápasu hostující Sarabia a do odvety tak bude Olomouc vstupovat s jednogólovým mankem.

Andrův stadion zažil podruhé během jednoho týdně návštěvu vyšší, než deset tisíc fanoušků. V pondělí při vysoké porážce 1:4 šlo slyšet hlavně vice než dvě tisícovky nadšených Baníkovců, ale ve čtvrtek bylo vše jinak. Ze Španělska nepřijeli fanoušci žádní, a tak proti Seville hnal domácí borce za dobrým výsledkem celý stadion už od začátku zápasu a hráči to svým příznivcům oplatili výborným výkonem.

„Za celý Sektor S děkuju všem, kteří přišli na stadion a vytvořili takovou atmosféru. Kéž bychom si to takhle dokázali užít častěji,“

promluvil po zápase za Sektor S Metla.

Hned v deváté minutě poslal Nešpor křižnou přihrávku před bránu a Plškovi chybělo jen pár centimetrů, aby míč uklidil do prázdné branky. O deset minut později se zase po velké mele v šestnáctce dostal na malém vápně k míči Štěrba, ale v dobré pozici bránu přestřelil. Třetí velká šance Sigmy přišla v minutě třiatřicáté. Výborně zahraný rohový kop našel Plška, který si naběhl na přední tyč, ale jeho střela skončila těsně vedle tyčky a rozvlnila pouze boční síť branky Tomáše Vaclíka. Ten se musel otáčet i chvilku poté, protože nejprve pálil těsně nad Houska a hned poté se v dobré příležitosti ocitl také Zahradníček, který ale ve skluzu pouze pomalu dopravil míč do náruče brankáře české reprezentace. Potom se už osmělili také hosté. Z šestnáctky pálil Nolito, jehož střelu zblokovala domácí obrana na roh. Po něm se dostal ke střele Sarabia, ale Miloš Buchta si s jeho pokusem dokázal poradit a tak se do kabin šlo za stavu 0:0. Pro Sigmu to byla obrovská škoda, protože spálila hned několik vyložených šancí.

Fotogalerie z utkání SIGMA vs. FC Sevilla

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět výborně. Už po pěti minutách se musel mít Vaclík opět na pozoru, po dobrém pasu Sladkého do malého vápna sebral Nešporovi míč těsně před kopačkami. Pět minut na to natáhl k dobré střele z dvaceti metrů Šimon Falta a Vaclík měl co dělat, aby vytáhl míč na roh. Sigma si potom i nadále tvořila velké množství šancí, zatímco Španělé se do větší příležitostí nedostávali. Nejvíc bude asi zápas mrzet Jakuba Plška. Ten to měl v sedmdesáté minutě podruhé v zápase jen kousíček ke gólu. Houska poslal míč stříleným centrem po zemi na zadní tyč, tam se k míči dostal skluzem právě Plšek, ale špičkou kopačky nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Na to už reagoval trenér Sevilly, který poslal na hřiště Jesuse Navase. Ten hned po příchodu rozhýbal hru hostujícího týmu, z čehož těžil v pětasedmdesáté minutě Gonalons. Buchta ale vytáhl výborný zákrok. Hosté přikládali pod kotel. Chvíli poté spálil dvě tutovky Muriel a Sevilla byla na koni. Vše to vygradovalo až k pěkné kombinaci, po které v čtyřiaosmdesáté minutě vstřelil jedinou branku zápasu Sarabia. Domácí už odpovědět nedokázali a Sevilla si veze do odvety náskok jednoho gólu.

Byl to hodně krutý zápas pro celý tým Sigmy, ale také pro 11 709 vynikajících fanoušků na stadionu, kteří vytvořili výbornou atmosféru a po zápase ještě dlouho zůstali na svých místech, aby domácímu týmu velkým potleskem poděkovali za předvedený výkon. „Věděli jsme jak na ně, ale hráli opravdu dobře. Nakonec rozhodla kvalita našich hráčů,“ uznale konstatoval po utkání trenér španělského týmu Pablo Machín. Domácí kouč Jílek měl hned několik důvodů ke spokojenosti, ale přesto nemohl hodnotit utkání úplně kladně, protože prohra 0:1 na domácím stadionu není pro odvetu dobrým výsledkem.

Obrovsky to na mě dneska zapůsobilo. Velký zápas, skvělá kulisa, skvělí diváci, skvělý výkon. Ale fotbal se hraje na góly a v tom jsme byli horší. Je velká škoda, že jsme z toho alespoň tu remízu nevydolovali. Pak by byl soupeř možná do odvety nervóznější,“ řekl po zápase Jílek.

Odveta se bude hrát v Seville na stadionu Ramona Sáncheze Pizjuána pro téměř padesát tisíc fanoušků příští čtvrtek od 21:45 hodin. Ještě předtím však v neděli sehraje Sigma další ligové utkání. Tentokrát na hřišti Jablonce, který se veze na vítězné vlně. Naposledy tým ze severu Čech vyloupil Eden arénu, když porazil Slavii 2:0. Každopádně pokud Sigma zopakuje výkon z utkání proti Seville a bude mít více štěstí v zakončení, tak se o výsledek rozhodně obávat nemusí! Výkop utkání v Jablonci je plánován na neděli od 18 hodin.