Na prvním místě musím hráčům, trenérovi, asistentům a všem kolem prvního týmu pogratulovat k postupu zpět do ligy. Ze sportovního hlediska udělali maximum pro splnění tohoto základního cíle a to způsobem, který se hned tak nevidí. Čtyři kola před koncem soutěže krásnou výhrou ve Znojmě si Sigma zajistila postup a tři kola před koncem domácí výhrou nad Frýdkem -Místkem zpečetila postup z prvního místa #FNL. Navíc je v dohledu sedmdesátibodová hranice, stačí k tomu jedna výhra.

Rozhodující zápas se odehrál předminulou středu ve Znojmě a myslím si, že to byl jeden z nejpovedenějších zápasů Sigmy tuto sezónu. Krásné góly, pěkná, ofenzívní hra, takže ani ta okna vzadu tentokrát ani tak nevadila. S postupujícím časem, prostřídáním a vyloučením Manzii se sice obraz hry výrazně změnil, ale s ohledem na to, že se jednalo o postupový výsledek, to na celkový dojem nemělo vliv.

Další domácí zápas s Frýdkem-Místkem, kdy už Sigma mohla hrát v klidu, opět zapadl do šedi podobných zápasů, které Sigma v poslední době odehrála s týmy ze dna druholigové tabulky. Omluvou snad mohou být výrazné zásahy do sestavy, kdy šanci něco předvést dostalo i pár hráčů z lavičky, ale i tak tomu výkonu chyběly elementární ingredience jako pohyb, přesná kombinace, střelba atd.

Sobotní výsledek v Ústí ovlivnil neregulérní terén. Sigma nastoupila zřejmě se zálohou budoucnosti s Manziou (22), Antlem (19), Ambrozkem (19) a Vichtou (21) v základu. Zajímavostí je, že Sigma umožnila odehrát zápas Pavlu Moulisovi, která je v Ústí ze Sigmy na hostování. Trenér Jílek ho chtěl vidět v přímé konfrontaci, což je velmi rozumný přístup.

Ve Znojmě zajistil postup hattrickem Tomáš Chorý, Jakub Plšek přidal v domácím zápase proti Frýdku 18. trefu sezóny perfektní dorážkou hned na začátku zápasu a upevnil si vedení v tabulce druholigových střelců. Michal Reichl má 4. vychytanou nulu z pěti zápasů, celkově Sigma odehrála 13 zápasů bez inkasované branky. V Ústí dal první gól za áčko Jan Antl.

V neděli hraje Sigma doma s Baníkem. Pokud by Baník vyhrál, postoupí spolu se Sigmou. Já ale doufám, že se tato situace nenastane. Ať si to pak oslaví ve Vítkovicích. Nechtěl bych znovu zažívat to, co v roce 2004, když si Baník výhrou právě tady na Andrově stadionu zajistil titul s exolomomouckými Látalem a Heinzem v sestavě. To pro fanouška Sigmy nebyl pěkný pohled. O šaškárně se vstupenkami na domácí vrchol sezóny píšu níže.

Archív:

26.kolo FNL: 1. SC Znojmo FK – SK Sigma Olomouc 1:4 (0:3). Branky: 58. Holub – 3., 35. a 56. Chorý, 29. Manzia. Rozhodčí: Dubravský ČK: 66. Manzia (2. ŽK). Diváků: 720. Znojmo: trenér Radim Kučera. SK Sigma: Buchta – Štěrba, Škerle, Jemelka, Vepřek – Houska, Plšek (84. Habusta) – Zahradníček, Petr (72. Sladký), Manzia – Chorý (65. Yunis). Trenér Václav Jílek.

27.kolo FNL: SK Sigma Olomouc – MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0). Branka: 2. Plšek. Rozhodčí: Adámková. Diváci: 1665. SK Sigma: Reichl – Sladký, Štěrba, Škerle, Jemelka (36. Petr) – Habusta, Houska – Zahradníček (19. Falta), Plšek, Vichta (77. Ambrozek) – Yunis. Trenér Václav Jílek. Fr.-Místek: trenér Leoš Kalvoda.

28.kolo FNL: Ústí nad Labem – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:2), Branky:  6. a 62. Zeman – 28. Ambrozek, 38. Sladký. Rozhodčí: Nenadál. ČK: 81. Peterka (2. ŽK). Diváků: 736. SK Sigma:  Reichl – Sladký, Štěrba (46. Habusta), Škerle, Falta – Manzia, Houska, Antl, Ambrozek, Vichta (65. Hála) – Chorý (46. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Kalendárium:

3.5. oslavil své 60. narozeniny bývalý prvotřídní stoper Sigmy Alexander Bokij.

9.5.2007: Sigma doma v souboji dvou sestupem ohrožených mužstev uhrála s předposlední Příbramí jen remízu 0:0. Naštěstí Příbram už v posledních třech kolech neuhrála ani bod a sestoupila. Totéž se jí může „poštěstit“ teď po 10 letech. Sigmu tehdy k záchraně dovedl Vlastimil Petržela.

15.5. oslavil Tomáš Kalas 24. narozeniny a 15.5.1947 se narodil bývalý stoper Sigmy sedmdesátých let minulého století Jan Tichý.

16.5. – trenér Václav Jílek slaví 41 let, narozeniny má rovněž Jan Javůrek (*1989)

17.5.1999 zažil ligový debut v dresu Sigmy jednadvacetiletý Pavel Zavadil, dnes opora Zbrojovky. 18 let na profi úrovni hovoří za vše.

18.5. bude mít už 30 Kamil Vacek.

Všem oslavencům gratulujeme.

Události uplynulých dní:

Myslím si, že tolik zásadních událostí ve vztahu k našemu klubu v tak krátkém časovém sledu už dlouho neproběhlo.

3.5.2017 ráno zadržela Policie ČR předsedu FAČR Miroslava Peltu, od té doby je ve vazbě. Je obviněn z toho, že se údajně podílel na manipulacích s dotacemi z ministerstva školství.

3.5.2017 odpoledne si Sigma výhrou ve Znojmě 4 kola před koncem zajistila postup zpět do první ligy.

4.5.2017 jsme se oficiálně dozvěděli, že Josef Lébr už definitivně není spolumajitelem klubu. Tím, že do klubu nedá už ani korunu vyhrožoval J.Lébr minimálně od prvního sestupu v roce 2014, což po druhém sestupu v roce 2016 uskutečnil. Klub mu vyplatí díky prodeji umělky v areálu Androva stadionu dlužnou částku a J.Lébr převede svoje akcie na spolek p. Gajdy. Tím se uvolnila cesta pro definitivní jednání o novém spolumajiteli klubu.

10.5.2017 si Sigma domácí výhrou nad Frýdkem- Místkem pojistila postup z prvního místa.

11.5.2017 podnikatel Zdeněk Zlámal starší (otec našeho bývalého gólmana a místopředseda FAČR) oficiálně potvrdil, že se novým spolumajitelem klubu nestane. Celá ta skoro půlroční tajemná jednání s novým majitelem, tak nabrala podobu frašky. Nad budoucností klubu se tak výrazně zatáhly mraky a otázka je, kde klub vezme další peníze na fungování v první lize. Navíc jsou v souvislosti se zadržením M.Pelty a náměstkyně ministryně školství pozastaveny i dotace do fotbalu.

14.5.2017 se vedení klubu rozhodlo vydělat ještě pár korun na těch posledních pár fanoušcích Sigmy, kteří si kupují vstupenky a bezprecedentně jednorázově zdražilo vstupenky na poslední domácí zápas s Baníkem ze šedesáti na skoroligových sto korun. Důvodem tohoto kroku je nejspíše očekávaná návštěva několika tisíc fanoušků Baníku, kteří jistě rádi pár desítek korun navíc rádi zaplatí, což mě ovšem nemusí zajímat. Otázka je pak proč 100 a proč ne třeba rovnou 300 Kč? To byla teprve motivace pro fanoušky, příště si zakoupit permici na celou sezónu!!! Já osobně nic podobného nepamatuji a zajímalo by mě, která chytrá hlava tohle vymyslela? Je pro příště vůbec potřeba, aby klub zveřejňoval cenu vstupenky na celou sezónu dopředu? Přijede Sparta nebo Slavia, tak to dejme za 500. Na Jablonec s Doležalem v sestavě by to mohlo být stylově zadarmo. Na Karvinou s Jihlavou, Hradcem nebo Příbramí (pokud se zachrání) by nám ještě mohli za návštěvu zápasu platit…

15.5.2017 s klubem prodloužili smlouvu Michal Vepřek a po delší váhání i trenér Václav Jílek. Jestli mám správné informace, tak smlouva po sezóně končí Martinovi Šindelářovi a Jakubovi Petrovi.

Podobné články