Sezóna nám úspěšně skončila a naši hráči již za sebou mají dokonce dovolenou a začínají se připravovat na první sezónu zpět v první lize (doufejme, že opět začínající dlouhou sérii). A tak je čas se trošku poohlédnout po té minulé sezóně a případně něco málo zmínit o té budoucí.

Nechtěli jsme aby toto hodnocení bylo pouze z naší strany a tak jsme poprosili tři vůdčí osoby kotle aby se nám vyjádřili a dále dvě osoby které pravidelně fandí v kotly a dle našeho mínění k tomu mají co říct. Bohužel jeden z oslovených fanoušků se nám neozval, tímto ho prosíme aby ještě doplnil anebo máte-li chuť vy, klidně nám pošlete vaše hodnocení.

Hodnocení a nahlédnutí do budoucna z pera 1 speakra alias Viktora

V následujících řádcích nebudu hodnotit výkony hráčů a ani výsledky ve FNL. Věnovat se budu událostem na tribunách. Přestože jsme po třiceti letech sestoupili do druhé ligy, událo se spousty zajímavých událostí. Specifické byly zvláště některé výjezdy.

Ne jeden pravověrný fanda Sigmy se musel nervózně dívat do budoucna, jakže to bude vypadat se supportem na domácích zápasem a na výjezdech ve 2. lize. Avšak hned první kolo podzimní části soutěže zahnalo veškeré chmury. I přes prohru jsme na své poměry mohli být s účastí v Praze proti Viktorce Žižkov celkem spokojení. Následující domácí střetnutí proti Frýdku-Místku ovšem naznačil, že domácí zápasy nebudou pro olomouckého diváka tak lákavé jako v první lize. I přes méně početné návštěvy při domácích utkáních můžeme podotknout, že se dařilo našim kopálistům vytvářet důstojnou atmosféru, jaká se sluší pro náš milovaný a tradiční klub.

10624914_888467287860797_5952728908453502846_n

Nutno říct, že na domácích zápasech na „ Andráku“ byly často prezentována chorea, několikrát jsme mohli vidět létající argentinu, nechyběla také pyrotechnika. Určitým neduhem je skutečnost, že někteří z nás zacházejí s vlajkami jako s hadrem. Což je velká chyba. Jsou to naše klubové symboly a barvy a takových zástav si musíme vážit !!

Nepřipadá v úvahu, že se po vlajkách bude šlapat, a nebo že se k nim někteří chovají jako ke kusu hadru !! Dalším nedostatkem byla absence kvalitního bubeníka. Na tento fakt poukázalo především poslední ligové kolo proti Viktorce Žižkov, v němž jsme mohli vidět rozdíl, pokud budeme mít člověka s paličkami. Na řešení tohoto problému již nyní pracujeme a věříme, že s prvním kolem následující sezony bude vyřešen. Jako vrchol celé druhé ligy jsme označili domácí zápas s Opavou. Z naší strany však vůbec nešlo o vydařený zápas. Zřejmě jsme byli v přílišném očekávání. Soupeř byl lepší a nad naše síly.

Rovněž jsem více čekal od domácího zápasu se Zlínem. Domnívám se, že přes náš potenciál jsme mohli předvést kvalitnější support. Na druhou strachu s velkými obavami jsem se díval na zápas proti Žižkovu. Nechci se nikterak dlouze rozplývat, jak skvělá byla atmosféra. Za sebe musím říct, že jsem byl spokojen a že podobnou „atmošku“ jsme na našem svatostánku již dlouho nezažili. Jen více takových utkání a podpory z naší strany. V ten den byl Sektor S tím správným hnacím motorem.

A nyní k venkovním zápasům. Jisté výjezdy bylo pro nás takovou exotikou. Mám na mysli hlavně zápasy v Sokolově, Táborsku, Vlašimi . Dalekými destinacemi bylo též Ústí nad Labem, Most a Varnsdorf. Polorozpadlé stadiony, dlouhé kilometry cest za svým týmem, specifická atmosféra těchto zápasů. Na to vše bude hodně z nás ještě dlouho vzpomínat. Osobně se mi líbilo utkání v Opavě. Škoda jen, že se s tímto soupeřem neutkáme v dalším ročníku. Jako propadák můžeme označit střetnutí ve Zlíně, kde jsme kromě chorea a šarvátky v sektoru domácích nic moc nepředvedli.
10624914_888467287860797_5952728908453502846_n

O druhé lize jsme si nemohli dělat přehnané iluze. Faktem však zůstává, že i přes menší návštěvy zůstalo se Sigmou pořád dost věrných fans, kteří to nezabalili ani po pádu do FNL. Rozhodně máme do příští sezony na čem stavět. Ale bez stoprocentní podpory každého z vás nepřijde nic samo !!

Však brzy uvidíme, jak se nám v první lize opět povede.

Podobné články