Sezóna nám úspěšně skončila a naši hráči již za sebou mají dokonce dovolenou a začínají se připravovat na první sezónu zpět v první lize (doufejme, že opět začínající dlouhou sérii). A tak je čas se trošku poohlédnout po té minulé sezóně a případně něco málo zmínit o té budoucí.

100_0598

Nechtěli jsme aby toto hodnocení bylo pouze z naší strany a tak jsme poprosili tři vůdčí osoby kotle aby se nám vyjádřili a dále dvě osoby které pravidelně fandí v kotly a dle našeho mínění k tomu mají co říct. Bohužel jeden z oslovených fanoušků se nám neozval, tímto ho prosíme aby ještě doplnil anebo máte-li chuť vy, klidně nám pošlete vaše hodnocení.

Ale nyní už si přečtěte první od Pavla Procházky. Odpoledne se můžete těšit na hodnocení Speakera 1 alias Viktora

Letošní fotbalová sezóna je úspěšně za námi, a proto nastává čas rekapitulace a taky zhodnocení toho čeho jsme byly svědky a účastníky na tribunách i zeleném trávníku.Po 30. letech jsme byli nuceni okusit krásy, kouzla a kdoví co ještě jako účastník FNL díky loňskému sestupu. Je pravdou, že očekávání byla velká, a že to bude jen takové zpestření s rychlým návratem do Synot Ligy. Bohužel start soutěže nám dal jasně na zřetel, že žádná procházka růžovou zahradou to nebude… a než to došlo i některým hráčům, tak byly za námi první kola a místo výsluní horního patra v tabulce nás čekala nepříjemná rozmluva s hráči, že takto to dál nejde. Naštěstí i toto mělo za pozitivní následek probuzení našeho mužstva a dlouhou šňůru bez ztráty bodu, který vyústila ve strmý vzestup tabulkou až na podzimního mistra FNL.

ninje

Poučení z předchozích nezdarů naštěstí start jara naše mužstvo poučilo, jak má ve FNL hrát a jarní kola pokračovala v duchu těch podzimích. Zápasy utíkaly a bylo zřejmé, že o postup si to rozdá naše milovaná Sigma, Varnsdorf a jarní překvapení Zlín, který bylo sledován Žižkovem. Naštěstí již 3 kola před koncem jsme mohli zvolat v Pardubicích „ že jsme opět prvoligoví“ a užít si tak po zápasové oslavy postupu mezi elitu fotbalu v ČR. O druhé
postupové místo si to rozdal Varnsdorf se Zlínem, ale tomu nakonec ve finiši došli trochu síly a tak se „radovali“ fotbalisté Varnsdorfu z historického (ne)postupu do Synot ligy, jak už dnes víme díky chybějícímu zázemí a vybavení stadionu. Proto můžeme pogratulovat i Zlínu, který tak okusí Synot ligu po 6. letech a věřím, že bude příjemným zpestřením ligy.

Co se týče zhodnocení jednotlivých kapitol pár slov níže:

FNL:

Ač se to může zdát tak se jedná o zajímavou soutěž, se zajímavými zápasy, kvalitními hráči a v některých případech i kvalitní atmosférou. Krásou této soutěže je dozajista, že ji nekurví žádné TV přenosy v nesmyslný čas a ani den konání výkopu, žádná policejní buzerace a ani hloupá security jako známe s ligových trávníků.

Mužstvo Sigma Olomouc:
Základem úspěchu bylo udržení stávajícího kádru, který byl doplněn o novou krev… jak tohle bylo rozhodující může každý posoudit sám. Nezbývá věřit, že i přes finanční možnosti tomu bude tak i před startem Synot ligy, a že kvalitní doplnění našeho mužstva se dokáže zrealizovat tak, aby mohla být opět Sigma konkurentem v ligových bojích, případně aspirantem na pohárové umístění.

Andrův stadion:

Díky pořadatelství Euro 21 které bude v Olomouci probíhat, došlo k rekonstrukci hlavní tribuny. Myslím, že rekonstrukce se podařila a náš svatostánek dostal nový šmrc… a hráči s vedením nové prostory pro kvalitní práci, regeneraci a trénink. Škoda jen, že takto kvalitního zázemí se také aktivní a věrní fanoušci Sigmy nedočkali na východní tribuně… toalety z roku 80, katastrofální občerstvení a otevřená jedna pokladna na lístky je pro mě
v roce 2015 zklamáním.
100_0555.jpg

Fanoušci – Sektor S:

První slova budu věnovat návštěvám – upřímně čekal jsem po sestupu horší návštěvy než ve skutečnosti byly na zápasy FNL hlášeny. Bylo patrné, že párkožroutů a důchodců sice pár ubylo, aktivních fanoušků s menšími výkyvy chodilo asi stejně jako na běžné ligové zápasy.Co se týká venkovních zápasů tak bylo zřejmé, že dálkové výlety si někteří fanatici jezdili užít a poznat krásy a zákoutí ČR. K hodnocení fandění nutno říct, že jsme jako aktivní
fanoušci nezklamali a hráče v domácích i venkovních zápasech se snažili hnát za vítězstvím. Někdy se to dařilo lépe, někdy byla únava nebo asi i trochu nechuť fandit větší a je nutno se nad tímto zamyslet, poučit a případně tento jev vynechat. Co bych za sebe rád viděl, že s kamarády v sektoru si pokecáte před fotbalem, selfie taky stihnete vyfotit před výkopem případně o přestávce, ne během zápasu, kdy máte povzbuzovat svůj team a neprobírat, kdo koho přefiknul, nebo zachlastal či že je fotka rozmazaná atd.…

karvina2

Další kapitola ke zlepšení je otázka bubnu… naprosto důležitá součást každého aktivního sektoru, která nejen dokáže
pomoct s atmosférou fandění, ale taky dokáže rozproudit krev a úroveň fandění v sektoru – zde nutno 100% zlepšit a sehnat člověka který umí rytmus a ovládat paličky!! Z hlediska vodítka sektoru – speakera asi tolik… Není to jednoduchá práce, a je dobře že se tu najdou min. 2-3 lidé co si jsou schopni na ten stupínek stoupnout. Hodnotit Vaši práci nechci – spíš jen doporučení, že je velmi znát kdy i Vás to fandění baví, a přišli jste si ho s námi užít a nebo si tam jen z donucení stoupnout a něco předeřvat. Myslím že skvělé je si vzájemně pomoc a i se střídat jako tomu bylo na posledním domácím utkání, kde to bylo parádní představení celého sektoru tedy i dobrá práce speakera.

Tolik asi mé postřehy jako řadového fanouška Sigmy Olomouc za rok 2014/2015… Jako všichni se už těším na zápasy v Synot lize a pevně věřím, že budeme opět důstojný soupeř a třeba i nějaká ta třešinka na dortu na konci sezony přijde.
Forever Sigma!! Od Pavel Procházka

Podobné články