Výjezd Jablonec

V krásném počasí se vydávají fanoušci Sigmy na jabloneckou Střelnici k 24. kolu HET ligy proti domácímu FK Jablonec (alias Peltovo). Z naší strany se nedala čekat nějak obrovská návštěva a to se potvrdilo.

V sektoru se schází 18 osob ze všech koutů republiky (plný počet až někdy okolo 30 minuty). Jsou vyvěšeny vlajky. Visí Ultras Sigma, Modrobílí do boje, Sigma United, Hanáci, Populus Fanaticus a Alcobruderschaft. Derniéru měli vlajky Ultras Babice a Babice/Morava.

Průběh hry

Co se týče hry, tak určitě můžeme mluvit o zlepšení oproti domácímu utkání s Jihlavou nebo i vítězným utkání na Dukle. Ale chyby hra stále měla. A je nutno podotknout, že nebýt excelentního výkonu Buchty, asi bychom prohráli. Zkrátka někdy se štěstí přikloní, jindy se zase odkloní. Kaňkou na utkání bylo trenérovo pozdní střídání (jako už obvykle) a nasazení Manzii, který přesto že čerstvý tak byl pomalejší než někteří hráči už ohrátí. Hrůza. Ať už je to jakkoliv, určitě se dá chlapcům poděkovat za odvedený výkon. Bylo to odedřené a nakonec nám to spolu s dalšími výsledky pomohlo se udržet na 3. příčce. Ovšem po sobotním utkání s Baníkem to už vše může být jinak. A jistě se nedá čekat jednoduchý zápas. Co bylo velkým negativem utkání byla červená karta pro Jirku Texla (za nás bohužel obhajitelná rozhodčím, ale Texl poslední nebyl a s tou šancí to z našeho pohledu také tak žhavé nebylo. V tom nás utvrzují protesty trenéra Jílka a jeho následné vyhoštění na tribunu. Za pravdu se holt někteří stydí.Pochopitelně v Peltově.

Fandění a cestování

Tentokrát bylo cestování rozděleno do více proudů a každý se bavil a dopravoval po svém. Proto se také kompletně v sektoru scházíme až okolo 30 minuty kdy doráží vlaková skupina. Takže do 30-té minuty se fandí víceméně útržkovitě a spíše jednotlivci. A podobně to vypadá až do začátku druhého poločasu. V něm se dáváme dohromady a chvílemi i hlasově vládneme jablonecké Střelnici. V Jablonci mají zřejmě také krizi větší než by si přáli. A to ještě byly doplněni o kamarády z Jelenie Gory. Jeden z nich nás kontaktoval, ale my neměli co nabídnout. Takovou péči však neměli slávisti, o tom dále. Samozřejmě především výkony Miloše Buchty nás nenechávají chladnými. Ale skutečně celé mužstvo dře a zaslouží si pochvalu. Stejně tak jako snad i my. I přes náš slabý počet. Ten však nejsme schopni příliš ovlivnit. Po skončení utkání proběhne i jakási děkovačka, ale bohužel je narušena idioty, kteří mají potřebu řešit hovna který na fotbal nepatří. Škoda no. Po utkání se rozdělujeme a každý míří svou cestou. Bohužel po půlnoci k nám míří zpráva, že vlaková výprava byla dvakrát napadena Slávisty (na různých místech a stejná skupina, prý). Ultrasáci jsou notně otlučení a přicházíme o dvě zástavy Babic. Co se dá dělat v našich počtech nyní musíme být notně opatrnější.

Hodnocení výjezdu

No i vzhledem k výše zmíněným událostem nemůžeme výjezd považovat za příliš úspěšný. Ale přežili jsme a zatím stále bojujeme. V sobotu nás čeká Baník, který opět od vedení dostal celý Sever. Peníze holt nesmrdí. A tak budeme v jednoznačné nevýhodě oproti fanouškům Baníku, kterých opět okolo 2-3 tisíc bude. Nás bude do stovky. Ale o to víc se musíme snažit, o to víc se musíme bavit a spolupracovat s ostatními tribunami. Protože jinak to nejde.