Těžko uvěřitelnou formu Sigmy tentokrát zcela jednoznačně odskákalo tragické Brno. To snad nebyl ani ligový soupeř, tím ale nechci snížit výkon hráčů Sigmy. Roli favorita, do které ji pasovala média, zvládla Sigma naprosto suverénně.

Navzdory parádnímu počasí a předchozím vynikajícím výsledkům, na zápas přišla jen průměrná návštěvu, na kterou jsme tady z ligy zvyklí. Domácí fanoušci přesto vytvořili vynikající atmosféru i díky rychlému vedení, což všechny naladilo do euforie. Brňáků moc nedorazilo, jejich fandění se postupem času měnilo od klasického „Už jsme tady“, přes „Bojujte za Brno“ až po „Habanec ven“, občas ještě zazněla klasika „Haná, Haná, pr..l zakopaná“, což nám ve druhé lize dozajista chybělo.

Sestava domácích se opět neměnila, ale Jakub Plšek byl už po zranění připraven na lavičce. Miloš Buchta si vychytal první letošní nulu už na začátku zápasu docela těžkých zákrokem po střele Fortese, pak už zasahoval jen po rozích, dvakrát všechny vystrašil špatnou rozehrou.

Sigma brzy převzala otěže hry a ve 14.minutě bylo rozhodnuto. Během pěti minut Sigma totálně rozvrátila chaotickou obranu Brna a vstřelila tři branky, v podstatě všechny s přispěním statických obránců hostů. Šance Sigmy dál přibývaly, napadání a rychlý přechod do útoku dělalo hráčům Brna neskutečné problémy. Tutovky měli obránci Sladký a Jemelka.

Postupem času se hra jakžtakž vyrovnala a oživení přinesl až třetí střídající hráč Sigmy, debutující Romero.

Sigma potvrdila skvělý vstup do ligy, po čtyřech kolech už má téměř třetinu všech bodů potřebných k záchraně. Opět se mi líbil Houska, překvapení sezóny Texl a oba stopeři Radakovič s Jemelkou.

Archív:

4.kolo HET ligy : SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 3:0 (3:0). Branky: 9. a 14. Texl, 11. Houska. Rozhodčí: Jílek – Moláček, Mokrusch. ŽK: Jovanovič, Pilík, Šural. Diváků: 4815. SK Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (68. Moulis), Houska, Texl (74. Plšek), Falta – Chorý (84. Romero). Trenér Václav Jílek. Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Jovanovič, Jakub Šural – Polák, Pilík – Fortes (64. Přichystal), Škoda (51. Krejčí), Lutonský (75. Ashiru) – Kone. Trenér Svatopluk Habanec.

Kalendárium:

Před 20 lety 16.8.1987 debutoval v dresu Sigmy Radek Drulák, skvělou kariéru v našem dresu odpálil gólem na Spartě (2:2), podobně se předvedl při debutu přesně o pět let později Robert Fiala, pro něj to však byl jediný gól za Sigmu.

17.8.2005 debutoval v reprezentačním dresu 13.hráč Sigmy. Za tu Slovinskou nastoupil Andrej Pečnik.

Před pěti lety 19.8.2012 vstřelil svůj první a zatím jediný ligový gól Michal Vepřek a to více než šest let po svém ligovém debutu. Historicky patří k nejdéle čekajícím hráčům Sigmy na svůj první ligový gól. Gólem ve finále poháru proti Spartě má však splněno nadosmrti.

20.8.1973se narodil Marek Hollý (v Sigmě 1994-1997)

20.8.2008 Karel Brückner jako první český trenér vedl v mezistátním zápase zahraniční reprezentaci. S Rakouskem remizoval s Itálií 2:2.

Před 15 lety 21.8.2002 se odehrál na Andrově stadionu přátelský zápas se Slovenskem, trenér Brückner dovedl reprezentaci k výhře 4:1

21.8.1956 se narodil Lubomír Juřica, pětigólový střelec v úvodní ligové sezóně Sigmy 1982/83, v Sigmě působil v letech 1981-1984.

27.8.1954 se narodil bývalý vynikající obránce a kapitán Sigmy Ladislav Kučerňák, v Sigmě 1979-1987.

Události uplynulých dní:

Prohra Brna dle očekávání stála místo jejich trenéra Habance.

Tři góly tak krátce po začátku utkání nepadly v prvoligovém zápase už téměř 18 let, kdy v 6.kole sezóny 1999/2000 Sparta nasázela Budějovicím 3 góly během prvních devíti minut. Jeden z nich dal tehdy osmnáctiletý Rosický.

Jiří Texl působí trochu jako zjevení, ligový debut a vůbec první starty za áčko Sigmy prožívá až ve svých 24 letech, přitom je v Sigmě už od roku 2011. Zdá se, že nejen při gólech dokáže být ve správný čas na správném místě a díky tomu ho nepostihl podobný osud spousty hráčů béčka Sigmy, kteří někde hostovali a hostovali, až prostě skončili.

Dvacetiletý venezuelan Antonio Madreulis Urquiola Romero je po dlouhé době dalším Jihoameričanem, který nastoupil v lize za Sigmu. Posledním byl David Depetris v sezóně 2013/2014. Mladý Romero se při krátkém pobytu na hřišti zaskvěl hned dvěma odvážnými průniky.

Sigma si i s posledním prvoligovým ročníkem 2015/16 prodloužila sérii domácích výher na 4 zápasy, což se jí povedlo naposledy v sezóně 2010/2011.

Opět vybírám pár ligových výkonů exolomoučáků. Martin Šindelář (Baník) sice nastupuje pravidelně, ale osm inkasovaných branek v posledních dvou zápasech si jako stoper za rámeček nedá. Trenér Radim Kučerasi musí rvát vlasy a pochybuji, že ty divočiny jsou výsledkem jeho předem stanovené taktiky.

Tomáš Hořava (Plzeň) v základu opět nehrál, ale už byl na hřišti při vítězném gólu Plzně v nastavení zápasu v Jihlavě. Plzeň vyhrála zatím všechny zápasy a vede ligu a podle komentářů i s řádným přispěním kouzelné píšťalky.

Jan Navrátil (Slovácko) po celý zápas statečně vzdoroval Spartě, ale prohře nezabránil. Jeho spoluhráč Jakub Petr opět ani nestřídal a ještě si tuto sezónu nezapsal ani minutu.

Tomáš Přikryl (Ml.Boleslav) patří i za současné boleslavské mizérie k lepším hráčům tohoto nesympatického mančaftu, Trenér Dušan Uhrin ml. začal hráčům přes média vyhrožovat, boleslavská komedie ještě zdaleka nekončí, dva hráči byli odeslání do juniorky.

V zahraničí hráli v základních sestavách David Rozehnal (Ostende), Tomáš Kalas (Fulham), Tomáš Černý (Partick) a Martin Pospíšil (Bialystok). Jediný bod získal posledně jmenovaný. Ostatní o gól prohráli.

Aktuálně: 

Trenér Jarolím představil první nástřel nominace na následující kvalifikaci. Je tam T.Kalas, ovšem daleko zajímavější je, že mezi náhradníky dosud hodně otevřené nominace, je po dlouhé době hráč Sigmy a to Šimon Falta!!! Velká gratulace. Z bývalých hráčů Sigmy má tu čest být aspoň mezi náhradníky ještě již zmiňovaný Tomáš Přikryl. V reprezentační jednadvacítce je Lukáš Buchvaldek rovněž mezi náhradníky.

No a v sobotu hurá pro bodík na Slovácko.

Podobné články